Primorac B – Mosor 3:1 (Ješe x2, Erlić / Vučemilović-Alegić)
Croatia – OSK 3:1
(Vuksan, Brnadić, Ćapin / Plavša)
Primorac1929 – Kamen 1:0
(Ljuba)

U susjedskom je derbiju Jadran dočekao lidera prvenstva Neretvanca. Punih 18 godina je prošlo od kada su Opuzenci posljednji puta uzeli puni plijen na Jadranovu, a ovo je bila sjajna prilika. Susret nije bio previše lijep, prilika nije bilo previše, a mreže su mirovale sve do 75.minute kada je suđen slobodan udarac za goste na nekih 25 metara. Loptu je namjestio Lončar i neobranjivo pogodio rašlje nemoćnog Čaglja. Prekrasan pogodak mladog igrača Plave Makinje. Lider je došao do prednosti i izgledalo je do nova 3 boda. Ipak na samom kraju sudačke nadoknade, Jadran je došao do izjednačenja. Sudac Kuran je u gužvi, u zadnjim sekundama utakmice, vidio prekršaj i pokazao na bijelu točku. Pogodio je Primorac za veliko slavlje domaćih. Neretvanac je ipak zahvaljujući remiju Solina ostao lider i nakon ovog kola, dok Pločanima bod ne znači puno, potonuli su do pretposljednjeg mjesta.

Eurogol Lončara za 0:1 u Pločama prerano smo (pro)slavili, golom u 97.minuti Jadran je izjednačio i osvojio bitan bod u borbi za ostanak. Mi smo i dalje lideri prvenstva.FT | 1:1

Posted by NK Neretvanac Opuzen on Saturday, October 24, 2015

Utakmicu punu preokreta vidjeli su gledatelji na susretu Vala i Hrvaca. Domaćini su poveli preko Marinovića i s tim se rezultatom otišlo na odmor. Nije ni krenulo u nastavku, mlađi brat Maloku donosi izjednačenje Hrvacama. I onda pred sam kraj susreta Vuković postiže, činilo se barem, pogodak odluke za goste. Rezultat je 1:2, samo su dvije minute do kraja. Kada se već činilo da će gosti odnijeti pobjedu Ljubas postiže vrijedan i važan pogodak u posljednjoj minuti utakmice. Tri susreta klubova sa vrha ljestvice u subotu su završena podjelom bodova. U preostalim subotnjim susretima Zagora je u susretu klubova sa dna pobijedila makarskog Zmaja, dok je biogradski Primorac ujerljivo na krilima Vedrana Ješe pobijedio momčad Mosora. Sve je bilo gotovo u samo 20 minuta, 2 puta je iz kaznenog udarca pogađao spomenuti Ješe, jednog je dodao Erlić. Za goste je počasni pogodak postigao Vučemilović-Alegić u sudačkoj nadoknadi susreta. Mosor je nakon ovog kola ponovno preuzeo posljednju poziciju na ljestvici 3.HNL jug.

Croatia
iz Zmijavaca ubilježila je novu pobjedu, na svom terenu su sa 3:1 nadigrali OSK-a. Počelo je dobro za domaćine koji u 7. minuti dolaze u vodstvo preko Marina Vuksana te se do kraja poluvremena rezultat nije mijenjao. Za razliku od prvog dijela u drugo bolje ulaze gosti te poravnavaju u 48. minuti preko Dominika Plavše. Da sva tri boda ostanu u Zmijavcima pobrinuli su se Ante Ćapin i Tomislav Brnadić pogocima u 66., odnosno u 67. minuti. Nakon subotnjeg susreta u Pločama, danas je u Blatu odigran i drugi derbi najjužnije županije. Domaći Zmaj je slavio protiv Neretve, dva put je pogađao Čubrilo, najprije iz jedanaesterca, a potom i na asistenciju Šešlije. Oba pogotka postignuta su u drugom dijelu.

Na Poljudu je pak Hajduk II uspio izvući i preokrenuti utakmicu protiv susjeda Omiša, koja je loše počela. Već u 5.minuti Buljan je matirao Ljubića za 0:1, a 15 minuta poslije 0::2 za goste postavio je Pivćević. Hajduk ipak uspijeva smanjiti do poluvremena, Mastelić je šutirao, Škorić nije uspijeva zaustaviti loptu. Tek što se krenulo u nastavak, Mujan odlično ubacuje jednu loptu, najviši u skoku je Franić, koji donosi izjednačenje Hajduku. Do kraja susreta treba notirati prilike Tome Bašića i Mastelića, no mreže se više nisu tresle, podjela bodova na Poljudu. Hajdukovcima je ovo tek 12 bod iz 11 susreta. U posljednjem susretu kola stobrečki Primorac minimalnim je rezulatom savladao goste iz Ivanbegovine, strijelac Ljuba.

Primorac 1929 – Kamen 1:0

3. HNL – jug11. koloNK Primorac 1929 – NK Kamen 1:0 (Ljuba 78′)