3. HNL jug: Hrvace slavile u Solinu, Hajduk II na Poljudu

U subotu je odigrano osam susreta 19. kola 3.HNL jug, nakon kojih je lider Neretvanac, unatoč neodigranoj utakmici zadržao prednost ispred Solina zahvaljujući kiksu Solinjana. Kao i svake sezone situacija na dnu je maksimalno neizvjesna. Od Hajduka do Mosora čak devet ekipa se “stisnulo” u samo 6 bodova razlike.

Solin-Hrvace 1:2 (Kapetanović / Božinović, Čović)

Derbi kola odigran je igralištu uz Jadro. Pojačani Solin dočekao je Hrvace samo sa jednom namjerom, pobjedom prestići Opuzence i konačno zasjesti na vrh. Počelo je dobro za domaćina, u 32.minuti Luka Kapetanović je savladao vratara Hrvaca. Hrvačani su već do odmora pokazali da ne mare za želje gostiju, izjednačio je Dino Božinović u 42.minuti. U nastavku susreta konačni rezultat postavio je igrač s klupe Igor Čović za veliko slavlje gostiju. Solin je neugodno iznenadio svoje navijače, nakon pobjede u Metkoviću očekivali su nova 3 boda u borbi za željeni povratak u drugoligaško društvo. Spomenimo i da je sudac Dario Kulušić gostima pokazao čak 11 žutih kartona, a u 45.minuti je isključio i trenera gostiju Ivana Medvida.

Hajduk II-Croatia 2:0 (Relota, Jandrek)

Na Poljudu je mlada momčad Hajduka slavila protiv gostiju iz Zmijavaca sa 2:0. Prvu priliku imali su gosti, udarac Ćapina zaustavio je vratar Grbić. Hajduk je poveo nakon 20-ak minuta, Lanos je dodao do Vrljička, koji je na drugoj stativi pronašao Jandreka, a njemu nije bilo teško glavom poslati loptu u mrežu. Konačni rezultat postavio je u 50.minuti Relota, nakon što je po desnoj strani prošao najbolji pojedinac susreta Jandrek.

RNK Zmaj-Neretva 1:0 (Miro Kovačić)

U Makarskoj je odigran važan susret u kojemu su obje ekipe nastojale doći do bodova važnih u borbi za ostanak, podsjetimo obje momčadi se nalaze u nezavidnoj situaciji sa tek 20, odnosno 21 bodom uoči susreta. Prvo poluvrijeme nije ponudilo pretjerano zanimljivu igru, tek pred sam kraj poluvremena mladi Miro Kovačić izmamio je pljesak malobrojnih gledatelja pogodivši za, pokazat će se, konačnih 1:0. U nastavku su Metkovci pokušali doći do izjednačenja i preokreta, ali prilike Vasilja i Batinovića sjajno je obranio mladi Hodžić. Kao da je bio posebno motiviran protiv svog matičnog kluba i bivših suigrača vratar Zmaja je sačuvao mrežu Makarana i 3 vrijedna i važna boda.

Zagora-Val 3:1 (Lela, Vlahović, Mikelić / Pedišić)

U Unešiću, na Borovištu Zagora je krenula žestoko po bodove. Zapravo cijela utakmica je stala u prvih 15 minuta. Crveni su poveli 3:0 već u prvih osam minuta, najprije Lela odmah u 2.minuti, a onda još Vlahović i Mikelić po jednoga. Brzopoteznu utakmicu završio je Pedišić u 15.minuti za smanjenje rezultata.

Jadran LP-BŠK Zmaj 1:0 (Dabić)

U Pločama je odigran mali županjski derbi, Jadran je dočekao Zmaja. U 37.minuti za domaćina je dosuđen kazneni udarac, nakon što je jedan od gostujućih igrača igrao rukom. Udarac s bijele točke brani vratar Šarić-Hodžić, ali na odbijenu loptu natrčava Dabić i pogađa za slavlje domaćih. Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao, Pločani sa nova 3 boda malo lakše dišu.

Primorac Bograd-Primorac 1929 0:2 (Tomaš, Barać)

U Biogradu je odigran susret klubova imenjaka kojeg su odlučili imenjaci. Bolje su krenuli Biograđani. Domaćin je imao inicijativu i igru u prvom dijelu, ali nisu uspjeli savladati Ljubića. U nastavku obrnuta situacija, Stobrečani bolji i konkretniji. Na krilima Frane Tomaša i Frane Barača Stobrečani slave i odnose bodove sa zahtjevnog gostovanja.

Junak-Mosor 0:0

Omiš-Kamen 0:0

U dvije preostale utakmice subotnjeg programa gledatelji nisu vidjeli pogotke. Junak nije uspio svladati posljednje plasiranog Mosora. Doduše treba istaknuti da su gosti pojačali ekipu za proljetni dio te su imali svoje prigode u Sinju. U Omišu je odigran ravnopravan susret, koji će napadači obiju momčadi željeti što prije zaboraviti. Osim promašaja treba zabilježiti i isključenje Frane Kujundžića pred kraj susreta zbog vrijeđanja pomoćnog suca.

Neretvanac-OSK0:0

U posljednjem susretu kola OSK je izvukao veliki i zasluženi bod kod lidera u Opuzenu. Bio je ovo ujedno i prvi neriješeni rezultat za Otočane u ovoj sezoni. Neretvanac se cijelu utakmicu mučio sa uspostavom igre, šanse su bile sporadične, većinom nakon prekida. Gosti su u 2 navrata ozbiljno zaprijetili, a najbolju prigodu je imao Ivan Samardžić, no njegov je pokušaj majstorski obranio Benjamin Šušak.
Sljedeće kolo očekuje nas veliki, lokalni derbi Neretve i Neretvanca. Opuzenci se muče sa formom, a Neretvi gori pod nogama, upitan je ostanak.