2. HNL: Šibenik tri kola bez pobjede, Cibalija poražena u Dugopolju

Ne baš dobra efikasnost obilježila je većinu susreta 14. kola 2. HNL. Obraz je spasila današnja utakmica u kojoj je Rudeš remizirao sa Segestom rezultatom 3:3. Šibenik na Šubićevcu nije uspio pobijediti Goricu tako da i treće kolo u nizu nije upisao tri boda. Cibalija je u Dugopolju upisala prvi poraz nakon 1. kola. Sesvete je nastavilo dobar niz pobjedom nad Lučkim kojem je to prvi prvenstveni poraz dok mu je na klupi Davor Mladina. U derbiju začelja Hrvatski dragovoljac je minimalno slavio nad Imotskim, a Zadar i druga momčad Dinama su remizirali.

Rezultati:

Dugopolje – Cibalia 1:0 (1:0) (Bubalo 35′)
Zadar – Dinamo II 1:1 (0:1) (Butić 74′ / Badji Badara 25′)
Šibenik – Gorica 0:0
Hrvatski dragovoljac – Imotski 1:0 (0:0) (Kendeš 64′-11m)
Sesvete – Lučko 2:0 (0:0) (Antunović 74′, Prskalo 80′)
Rudeš – Segesta 3:3 (1:1) (Bodrušić 35′-11m, Bojić 56′, Gorgiev 90′ / Dumbović 7′, Bodrušić 51′-AG, Dedić 70′)

Kolo su u petak u Sigetu otvorile dvije posljednjoplasirane momčadi na ljestvici, Hrvatski dragovoljac i Imotski. Domaćini su pojačani bivšim igračem Zadra Ivicom Jurkićem tražili prvu pobjedu nakon osam kola, a Alen Horvat prvu otkada je preuzeo njihovu klupu. U tvrdoj utakmici koja nije obilovala prilikama ključni trenutak se dogodio u 64. minuti kada je u šesnaestercu gostiju pao Jajčinović, a sudac Župan je pokazao na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne koja je odlučila pobjednika bio je Vice Kendeš. Gosti su bili nezadovoljni suđenjem Ivana Župana koji ih je ove sezone već oštetio u 10. kolu u domaćem porazu od Lučkog. Utakmicu su završili sa 10 igača nakon što je zbog prigovora u sudačkoj nadoknadi drugi žuti karton dobio Radalj. Ovim porazom Imotski je ponovno pao na posljednje mjesto ljestvice.

Na Šubićevcu su susret bez zgoditaka odigrali Šibenik i Gorica. Uvertira u utakmicu je bio ovotjedni prigovor vodstva Šibenika na suđenje u posljednje vrijeme zbog čega su zatražili sastanak s povjerenikom natjecanja. Domaćini su u ovoj utakmici zbog ozljeda i kartona bili lišeni pomoći Okechukwua, Maleša, Marine i Šare. Pobjedi su bliže bili gosti koji su 42. minuti propustili realizirati jedanaesterac kojeg je izborio Dvorneković. Pucao je Filip Škvorc, a njegov udarac je obranio Hrvoje Slavica. Momčad Mirka Labrovića je tako nakon dva poraza u nizu uspjela doći do boda.

Video obrane Slavice Hrvatski nogometni klub Šibenik (facebook):

Lav brani jedanaesterac danas protiv Gorice.

Posted by Hrvatski nogometni klub Šibenik on Saturday, October 24, 2015

Usprkos tome što nisu došli do pobjede Šibenčani su povećali prednost pred prvim pratiteljem, vinkovačkom Cibalijom. Ekipa Miroslava Bojka je na gostovanju u Dugopolju upisala prvi poraz nakon 12 kola. Jedini dosadašnji poraz imali su na samom startu prvenstva. Dugopolje je slavilo minimalnim rezultatom, a gol vrijedan tri boda postigao je Ivan Bubalo u 35. minuti. Time su prekinuli negativni niz od četiri uzastopna prvenstvena poraza. Utakmca je protekla u nervoznom raspoloženju tako da je u 70. minuti s klupe odstranjen fizioterapeut Dugopolja Jure Vasilj, dok su redari iz VIP lože u 55. minuti ispratili trenera golmana Cibalije Tomislava Vranjića.

Sporna situacija u Dugopolju, sudac je propustio pokazati na bijelu točku u korist gostiju:

Sporna situacija s utakmice Dugopolje- Cibalia. Za kazneni udarac ili ne , procijenite sami.

Posted by Moja Cibalia- jedna i jedina on Monday, October 26, 2015

Posrtaj Vinkovčana iskoristile su Sesvete koje su na domaćem terenu svladale Lučko nanijevši treneru Mladini prvi prvenstveni poraz nakon 5 susreta. Sesvećani su se tako drugoj poziciji približili na samo dva boda zaostatka. Nakon prvih 45 minuta koje su prošle bez većih uzbuđenja drugi dio je ponudio znatno bolju igru domaćih koji su je okrunili sa dva zgoditka. Prvo je u 74. minuti Rožman asistirao Antunoviću, a potom je u 80. Valentić pronašao Prskala koji je 9. golom u sezoni izbio na prvo mjesto ljestvice strijelaca. Antunović je ih pa dosad postigao pet.

U Zadru su pak prvenstveni susret odigrali istoimeni domaćin i druga momčad Dinama. Ekipa sa Stanova prolazi kroz teško razdoblje. Odigravanje samog susreta zbog suspenzije od stane Saveza zbog nepodmirivanja taksi prema službenim osobama bilo je upitno. Ipak pronađeno je rješenje, a uz to su domaćini ovaj tjedan dobili dvije prinove iz Južne Koreje. Golmana Kong Ho Leea i veznjaka Sun Moona koji ipak nisu konkurirali za jučerašnji susret. Vodstvo gostima je u 25. minuti donio Badji Badara, a bod Zadru svojim trećim prvenstvenim zgoditkom je osigurao 17-godišnji Karlo Butić. Domaćini su nakon utakmice bili nezadovolji suđenjem Josipa Lučića iz Vinkovaca za kojeg smatraju da je trebao pokazati na najstrožu kaznu kad je Stolnik u svojih 16 metara igrao rukom. Također je u 78. minuti zbog prigovaranja i riječi “sram vas bilo, stoko jedna” isključen trener domaćih Josip Butić.

Kolo su danas zaključili Rudeš i Segesta. U golijadi koja je završila 3:3 podijelili su bodove. Gosti su čak tri puta vodili, ali nisu uspjeli doći do druge pobjede u nizu. Mrežu Rudeša je prvi otključao kapetan Matej Dumbović u 7. minuti, a do kraja prvog poluvremena rezultatski egal domaćinu vraća Dario Bodrušić u 35. minuti iz kaznenog udarca. Siščani ponovno vode autogolom Bodrušića u 51. minuti, ali samo 5 minuta kasnije izjednačenje donosi Filip Bojić. Segesta je bila nadomak pobjede kad ju je po treći put u današnjoj utakmici u 70. minuti Nenad Dedić ponovno doveo u vodstvo. Podjelu bodova je pak u posljednjoj minuti osigurao Borko Gorgiev koji je u igru ušao tek u 87. minuti.

Tijekom tjedna Šibenik, Cibalija i Zadar će imati obveze u osmini finala Hrvatskog nogometnog kupa, a idućeg vikenda u 15. kolu dvije proplasirane momčadi putuju na gostovanja kod Imotskog odnosno Dinama.