2. HNL: Šibenik poražen na Hitrec-Kacianu, Cibalia slavila protiv desetkovanog Zadra

Blatnjavi tereni i kišno vrijeme obilježili su 13. kolo 2. HNL. Odrazilo se to i na posjetu publike tako da je šest utakmica prema procjeni delegata pratilo oko 2.000 gledatelja. Šibenik je nakon Cibalije upisao poraz i na gostovanju kod druge momčadi Dinama, a Vinkovčani su svladali desetkovani i ozbiljnim financijskim problemima opterećeni Zadar. Segesta je pobjedom nad Dugopoljem pobjegla s dna ljestvice, a Mladina s Lučkim više nema maksimalni učinak. Ivan Antunović iz Sesveta zabio je i drugo kolo u nizu, a njegov klub je tim golovima došao do boda u Imotskom.

Rezultati
:

Segesta – Dugopolje 1:0 (0:0) (Zeba 82′)
Lučko – Rudeš 0:0
Imotski – Sesvete 2:2 (0:2) (Faletar 57′, Dučkić 79′-ag / Antunović 28′, 40′)
Gorica – Hrvatski dragovoljac 1:0 (1:0) (Dvorenković 22′)
Cibalia – Zadar 2:1 (1:1) (Mišić 3′, Tadić 89′ / Blažević 15′)
Dinamo II – Šibenik 2:1 (0:0) (Mamić 72′, Diop 85′ / A. Živković 53′)

Trinaesto kolo 2. HNL su u petak po blatnjavom i natopljenom terenu otvorili Gorica i Hrvatski dragovoljac, a slavili su domaćini golom Matije Dvorenkovića na asistenciju Hrvoja Štroka u prvom dijelu utakmice. Tako je momčad Damira Milinovića prekinula niz od dva uzastopna poraza. Za Goricu je u ovoj utakmici debi upisao 27-godišnji napadač Ante Mitrović, biši član Zadra, Zagreba, Kopra i Zavrča, koji je pristupio Goričanima tijekom prethodnog tjedna. Hrvatski dragovoljac za pobjedu ne zna već osam uzastopnih kola u kojima je upisao po četiri poraza i neriješena ishoda te je preuzeo začelje ljestvice. Tako Alen Horvat još uvijek nije iskusio slast pobjede, naime Sigećani su posljednju pobjedu upisali u 5. kolu na gostovanju kod Segeste kada je na njihovoj klupi sjedio Iztok Kapušin koji je nakon tog susreta preuzeo slovenskog prvoligaša Celje.

Subotnji program donio nam je na rasporedu četiri utakmice, a dvoboj druge momčadi Dinama i Šibenika je zbog loših vremenskih uvjeta prebačen na nedjelju. U zagrebačkom okršaju Lučko i Rudeš su odigrali bez golova. Tako je prekinut maksimalni učinak Davora Mladine na klupi Lučkog, nakon četiri pobjede upisao je prvi remi, a na to se nadovezalo i ispadanje iz kupa Zagrebačkog nogometnog saveza od Dinama iz Odranskog Obreža.

Još jedna zagrebačka ekipa, Sesvete, gostovala je na Gospinom dolcu kod Imotskog. Nakon prvih 45 minuta gosti su bili na pragu treće uzastopne pobjede obzirom da su pogocima Ivana Antunovića na asistencije Filipovića i Prskala vodili sa 2:0. Međutim domaćini su u nastavku ipak uspjeli poravnati. Prvo je rezultat iz kaznenog udarca smanjio Filip Faletar, inače igrač Splita na posudbi u Imotskom, a bod momčadi Stipe Balajića autogolom donosi Dučkić. Prije toga Sesvećanima je svojim hat-trickom pobjedu mogao donijeti Antunović, ali je njegov udarac umjesto u mreži završio na gredi.

Segesta je minimalnom pobjedom nad Dugopoljem pobjegla sa začelja ljestvice. Pobjedu im je donio Josip Zeba u finišu utakmice. Gosti su tako upisali i četvrti uzastopni prvenstveni poraz, a crnu seriju im predstoji pokušati prekinuti u idućem kolu kada su domaćini raspoloženoj Cibaliji.

Cibalia je u Vinkovcima tražila potvrdu pobjede na Šubićevcu iz prethodnog kola. Protivnik im je bio Zadar o čijim ste problemima i apelu nogometaša mogli čitati i na našem portalu. Zadrani su se ipak uputili na put, ali samo sa 15 igrača. Usprkos tome bili su na pragu osvajanja jednog boda, ali snove im je srušio Mario Tadić zgoditkom u 89. minuti. U prvom poluvremenu obje momčadi su postigle po jedan pogodak. Poveli su domaćini već u 3. minuti kada je najstrožu kaznu realizirao Matija Mišić. Zadrani su pak izjednačili preko Vlatka Blaževića 12 minuta kasnije. Ovom pobjedom Vinkovčani su se odlijepili od prvih pratitelja iz Sesveta na pet bodova prednosti.

Nakon prvog prvenstvenog poraza Šibenik je otputovao u goste drugoj momčadi Dinama lišen, zbog žutih kartona, usluga najboljeg strijelac lige Solomona, ali i bez Okechukwua i Maleša koji imaju problema za povredama. Susret se prvotno trebao igrati u subotu, ali je zbog vremenskih neprilika odgođen za danas. Šibenčani su upisali i drugi poraz u dosadašnjem tijeku sezone iako se poveli golom Ante Živkovića u 53. minuti na asistenciju Šare. Preokret momčadi Željka Sopića donijeli su Petar Mamić u 72. iz slobodnog udarca te Amadou Macky Diop u 85. minuti. Po završetku utakmice golman domaće ekipe Marko Mikulić dobio je crveni karton jer se sucu obratio riječima “kretenu jedan, j… mater smrdljivu”. Ovim porazom prednost ekipe Mirka Labrovića pred Cibalijom istopila na pet bodova prednosti.

Pogodak Petra Mamića u 72. minuti u šibensku mrežu za 1-1