2. HNL: Pobjede vodećih

Rezultati 17. kola:

Gorica – Dinamo II 1:0 (1:0) (Mitrović 36′)
Sesvete – Dugopolje 1:0 (0:0) (Prskalo 93′)
Segesta – Šibenik 0:4 (0:2) (Maleš 17′, Kartelo 39′-11m, Zeba 57′-ag, Fuštin 67′)
Lučko – Zadar 1:0 (0:0) (Galić 46”)
Imotski – Cibalia 1:3 (0:1) (Mandarić 59′ / Ugrina 45′, 92′, Baša 93′)
Rudeš – Hrvatski dragovoljac 2:0 (1:0) (Džoni 14′, Šaban 83′)

Kolo su u petak u Velikoj Gorici, pred za 2. HNL respektabilnih 1.500 gledatelja, otvorili Gorica i druga momčad Dinama, a golom Ante Mitrovića u 36. minuti nakon centaršuta Jančetića slavila je momčad Damira Milinovića koja je tako peto kolo u nizu ostala naporažena. Domaćini su mogli i uvjerljivije slaviti, ali je udarce Mitrovića u 59. i Dvornekovića u sudačkoj nadoknadi zaustavila stativa. Za drugu momčad Dinama debitirao je mladi vratar Adrian Šemper koji se dobrim obranama istaknuo na nedavno završeno Svjetskom prvenstvu za igrače do 17 godina koje je održano u Čileu, a usprkos porazu njegov debi se može ocijeniti kao vrlo dobar. Uz njega su priliku dobila još dva “Čileanca”, Josip Brekalo koji je odigrao čitavu utakmicu te Nikola Moro koji je bio u igri posljednjih 20-ak minuta. Ekipa Željka Sopića tako za pobjedu ne zna već četiri kola u kojima je upisala samo dva boda, a u posljednjih 180 minuta nisu uspjeli postići nijedan zgoditak. U ovom kolu kao i u sljedeća dva ne mogu računati na napadača Badaru Badjija koji je zbog crvenog kartona suspendiran na tri utakmice.

U subotnjem programu tri vodeće momčadi prvenstva upisale su pobjede. Najuvjerljivji je bio Šibenik koji je na gostovanju u Sisku kod Segeste slavio sa čak 4:0. Momčad Mirka Labrovića je povela u 17. minuti petim prvenstvenim zgoditkom Josipa Maleša. U 39. minuti u kaznenom prostoru je srušen Okechukwu, a najstrožu kaznu realizira kapetan Marko Kartelo. I u drugom poluvremenu smo vidjeli dva gola. Prvo je u 57. minuti vlastitu mrežu pogodio Josip Zeba da bi konačan rezultat u 67. minuti postavio Luka Fuštin koji je par minuta ranije ušao u igru zamijenivši Marinu. Narančastima je to bila treća pobjeda, a domaćinima drugi poraz u nizu.

Cibalia je u isto vrijeme gostovala na Gospinom dolcu gdje je pobjedom nad Imotskim, koju je osigurala u posljednjim trenucima utakmice, zadržala 10 bodova zaostatka za Šibenikom. Poveli su gosti na samom isteku prvog poluvremena golom Sandra Ugrine. U 59. minuti udarac Ante Serdarušića se odbija od obje vratnice, ali lopta dolazi do Dalibora Mandarića koji vraća stvari na rezultatski početak. Momčad Miroslava Bojka do pobjede dolazi u sudačkoj nadoknadi. Prvo je drugi gol na susretu u 92. minuti postigao Ugrina da bi samo minutu poslije poentirao i Edi Baša. Dodajmo da se proteklog tjedna Vinkovčanima ponovno pridružio njihov bivši igrač Vlatko Šimunac.

Do pobjede u sudačkoj nadoknadi stigle su i Sesvete u susretu protiv Dugopolja koje je preteklog tjedna sporazumno raskinulo ugovor sa Igorom Prijićem. Jedini zgoditak djelo je najboljeg strijelca lige Ivana Prskala u 93. minuti utakmice. Mladom napadaču to je bio 12. ovosezonski pogodak. Sesvete su tako zadržale treću poziciju na ljestvici sa bodom zaostatka za drugoplasiranom Cibalijom. Subotnje susrete su zaključili Lučko i Zadar, a slavili su domaćini golom Ivana Galića na samom početku drugog poluvremena. Trener Zadrana Josip Butić je nakon utakmice bio nezadovoljan suđenjem obzirom da su njegovoj momčadi zbog zaleđa poništena dva gola. Gosti su doputovali sa samo 16 igrača, a proteklog tjedna im je isključena struja i voda dok je odbijen zahtjev dijela igrača za sazivanjem izvanredne skupštine kluba. Drugoligaš sa Stanova prolazi kroz jedno od najtežih razdoblja u svojoj povijesti.

17. kolo je zaključeno u nedjelju kad su se sastali Rudeš i Hrvatski dragovoljac. Domaćini su poveli u 14. minuti preko Ivana Jakova Džonija koji je iskoristio pogrešku Filipa Petanjeka. Gosti su mogli izjednačiti u 33. minuti preko Jajčinovića, ali njegov udarac zaustavlja vratnica. Konačni rezultat u 83. minuti postavlja Martin Šaban nakon akcije Džonija i Lovre Šćrbeca. Rudeš tako zauzima 5., a Hrvatski dragovoljac 9. poziciju na ljestvici.