2.HNL: Dugopolje – Sesvete: Krečak svirao gol-aut umjesto pogodak (VIDEO)

Dugopolja i Sesveta dogodila se nesvakidašnja greška suca. Utakmica je završila neriješenim rezultatom 2-2, no susret je obilježio trenutak koji se dogodio u 72. minuti. Glavni sudac utakmice, Tino Krečak dosudio je kazneni udarac za Sesvete, a siguran izvođač bio je Ante Aralica. Ili su tako barem mislili svi pa čak i glavni sudac Krečak koji u jednom trenutku daje znak da se ide na centar. No, izgleda kako pomoćnik nije primijetio da je lopta prošla kroz mrežu, te da je pogodak postignut. Umjesto pogotka, Krečak je svirao gol-aut, te je rezultat ostao 2-1.

Aralica from anonymous football on Vimeo.

Stvarno neobjašnjiva situacija, koja otvara mnogo pitanja; kako pomoćnik prije nastavka susreta nije pri provjeri ispravnosti mreža primjetio ovoliku rupu u istoj? Pravdu je ipak zadovoljio Petar Bosančić koji je u 95. minuti postigao pogodak za izjednačenje. Do kraja su gosti mogli čak i do pobjede, jer je u posljednjim trenucima susreta nesretni Aralica pogodio spojnicu Picakovih vrata. Zahvaljujući ovakvom raspletu Sesvete s 19 bodova na kontu ostaju drugoplasirana momčad FAVBET Druge lige, dok je Dugopolje s istim brojem bodova treća momčad na ljestvici.