Visoka pobjeda Sablića pogocima Bralića, Ćorića i Barabana; pogađali Divković i Roskam (VIDEO)

Široki Brijeg / Facebook

U današnjim susretima šest se hrvatskih nogometaša upisalo u strijelce. U pobjedi Sablićeva Širokog Brijega pogađali su Slavko Bralić, Josip Ćorić i Ivan Baraban. Pogotke su postigli i Mateo Roskam te Marko Divković.

Pobjeda Sablića, pogoci Bralića, Ćorića i Barabana

Pobjedu je u 20. kolu BH Premijer Lige upisao Široki Brijeg našeg Gorana Sablića. Oni su u Vitezu svladali Vitez rezultatom 1-4, a pogotke su upisali i hrvatski nogometaši Slavka Bralić, Josip Ćorić te Ivan Baraban. Široki nakon 20 kola ima 41 bod i zauzima treću poziciju, dok je Vitez Branka Karačića uvjerljivo posljednji sa samo sedam bodova.

Pogodak Roskama

Malezijski drugoligaš Sarawak remizirao je u četvrtom kolu druge malezijske lige sa Sabahom. Bilo je 1-1. Jedini pogodak za goste u 19. je minuti postigao hrvatski napadač Mateo Roskam. Sarawak nakon četiri kola ima pet bodova, te se nalazi na sedmoj poziciji.

Treći pogodak Divkovića

U 21. kolu slovačkog prvenstva domaću pobjedu upisala je i Dunajska Streda. Oni su na svom terenu rezultatom 2-0 porazili Michalovce, a u strijelce se upisao i naš mladi napadač Marko Divković. Divković je bio strijelac prvog pogotka na utakmici, a iz igre je izašao u 77. minuti. Dunajska Streda nakon 21 kola ima 38 bodova i nalazi se na trećoj poziciji Fortuna Lige.

Prvijenac i asistencija Njire

Slovački prvoligaš Podbrezova na svom je terenu uvjerljivo danas pobijedila Zlate Moravce, bilo je 3-0. Poveli su domaći u 45. minuti utakmice, kada je asistenciju upisao naš veznjak Stijepo Njire. Upravo Njire bio je strijelac drugog pogotka na utakmici u 77. minuti, njegov prvi u prvenstvu ove sezone. Podbrezova nakon 21 kola ima 20 bodova i nalazi se na desetoj poziciji u prvenstvu.

Asistencija Mrzljaka

Rumunjska Astra u 26. je kolu rumunjske prve lige svladala Dinamo Bukurešt rezultatom 2-0. Za domaće je cijeli susret igrao naš veznjak Filip Mrzljak, koji je bio asistent kod prvog pogotka u 25. minuti, koji je postigao bivši igrač Rijeke Matei. Za goste su cijeli susret igrali naši Luka Marić i Ivan Pešić, dok je Antun Palić ušao početkom drugog dijela. Astra na tablici zauzima četvrtu poziciju s 44 boda, dok je Dinamo Bukurešt osmi s 39.

Poraz Mamića

U 17. kolu u Ujedinjenim Arapskim Emiratima momčad Al-Aina koju vodi Zoran Mamić, poražena je na gostovanju kod Al-Sharjaha rezultatom 3-1. Za Al-Ain je to prvi poraz u prvenstvu, ostali su na prvoj poziciji s bodom prednosti ispred drugoplasirane Al-Wahde.

Vrijedna pobjeda Burića

Važnu i vrijednu pobjedu upisao je Damir Burić sa svojim Greuther Fürth. Oni su na svom terenu rezultatom 2-1 porazili Eintracht Braunschweig, te su se tako odvojili iz zone ispadanja. Cijeli susret za Burićevu momčad danas je odigrao naš stoper Mario Maloča. Fürth nakon 24 kola ima 27 bodova i zauzima 15. poziciju.

Poraz Kovača

Nakon sjajne pobjede nad Leipzigom, Niko Kovač i njegov Eintracht Frankfurt danas su poraženi. Bolji je bio Stuttgart koji je na svom terenu slavio rezultatom 1-0. Za goste je cijeli susret igrao naš napadač Ante Rebić. Eintracht je na tablici treći s 39 bodova.

Remi Jozaka

Legia našeg Romea Jozaka remizirala je u 24. kolu poljske Ekstraklase protiv Cracovie. U utakmici bez golova, za Jozakovu je momčad cijeli susret odigrao naš veznjak Domagoj Antolić, dok je Eduardo u igru ušao s klupe početkom drugog dijela. Za domaću momčad naš napadač Antonini Čulina ušao je u igru s klupe u 81. minuti. Na tablici Legia sada zauzima drugu poziciju s 45 bodova, Cracovia je 11. s 26.