Pogodak i asistencija Jelavića; sjajan zgoditak Kranjčara iz slobodnog udarca (VIDEO)

Nikica Jelavić koji je svom Guizhou Zhichengu asistencijom i pogotkom donio pobjedu.  Strijelci su u Sloveniji bili Radić i Vizinger. Na Islandu se u strijelce upisao Stipe Barać, a Niko Kranjčar postigao je sjajan pogodak za Rangerse u prijateljskom ogledu. U prijateljskom se susretu u strijelce upisao i Ivan Santini, dok je Mario Pašalić odigrao prvu utakmicu u dresu Chelsea.

Asistencija i pogodak Jelavića
Hrvatski napadač Nikica Jelavić nastavio je s jako dobrom formom. Njegov Guizhou Zhicheng svladao je Pellegrinijev Hebei u uzbudljivoj utakmici rezultatom 4-3, u okviru 18. kola kineske Super Lige. Goste je u vodstvo doveo u 8. minuti Lavezzi, no do poluvremena domaći preokreću. Jelavić, koji je odigrao cijeli susret, u 42. je minuti upisao asistenciju kod drugog pogotka svoje ekipe, da bi se u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela upisao i u strijelce.
Zhicheng se nakon 18 kola nalazi na desetoj poziciji prvenstva s 21 bodom, a bivšem hrvatskom reprezentativcu je ovo deseti pogodak u prvenstvu ove sezone.
Pogoci Radića i Vizingera u slavlju Rudara
Rudar iz Velenja upisao je slavlje i u drugom kolu slovenske Prve Lige. Momčad Marijana Pušnika bila je bolja od novog prvoligaša Ankaran Hrvatina rezultatom 3-1. Domaće je u 36. minuti u vodstvo doveo hrvatski napadač Dominik Radić koji se u igri zadržao do 59. minute. Posljednji pogodak na utakmici djelo je još jednog našeg napadača. U 88. minuti konačan je rezultat postavio Dario Vizinger, koji je samo četiri minute ranije ušao u igru. Kod Rudara je cijeli susret odigrao i hrvatski branič Mateo Mužek, dok je Edin Junuzović u igru s klupe ušao u 59. minute. Kod gostiju je veznjak Vinko Cerovec igrao do 56. minute, dok je Mihovil Klapan odigrao cijeli susret. [embed]https://www.youtube.com/watch?v=n3VLjNEwJVE[/embed]
Pogodak Baraća u slavlju Thor Akureyria
U 13. kolu islandskog prvenstva, Thor Akureyri je svladao Selfoss rezultatom 2-3. Za goste je cijeli susret odigrao iskusni 32-godišnji hrvatski veznjak Stipe Barać koji je u 54. minuti postigao prvi zgoditak za svoju ekipu. Barać se islandskom prvoligašu koji se nalazi na četvrtoj poziciji pridružio prije dva tjedna, kada je stigao iz zeničkog Čelika.
Sjajan pogodak Kranjčara iz slobodnog udarca
Danas su u pripremnom susretu snage odmjerili škotski Rangers te francuski Marseille. Utakmica je završena rezultatom 1-1, a potez utakmice djelo je bivšeg hrvatskog reprezentativca Nike Kranjčara. Niko je u 75. minuti iz slobodnog udarca poravnao rezultat. https://streamable.com/74oy4
Pogodak Santinija u porazu Caena
Francuski Caen poražen je protiv Rennesa u prijateljskom ogledu. Rennes je slavio rezultatom 2-1, a jedini pogodak za Caen zabio je naš napadač Ivan Santini u 24. minuti.
Debi Maria Pašalića
Mario Pašalić odigrao je svoju prvu utakmicu u dresu engleskog prvaka Chelsea. Momčad Antonia Contea bila je bolja od gradskog rivala Arsenala u prijateljskom ogledu rezultatom 3-0, a Pašalić je u igri proveo zadnjih 15-ak minuta.