Važan pogodak Jelavića u pobjedi Zhichenga; sjajan pogodak Parackog i šesti pogodak Gatarića (VIDEO)

rubin-kazan.ru

Sedam hrvatskih nogometaša upisalo se danas u strijelce u svojim klubovima. Nikica Jelavić bio je strijelac u važnoj pobjedi njegova Guizhou Zhichenga koji se bori za ostanak. Golgetersku formu nastavio je Nikola Gatarić, a izdvajamo još prekrasan pogodak Gorana Parackog.

Svi treneri bili su uspješni, pobjede su upisali Kovač, Sablić i Pamić.

Pogodak Jelavića u važnoj pobjedi

Kineski prvoligaš Guizhou Zhicheng danas je ostvario važnu pobjedu u borbi za ostanak. Zhicheng je na svom terenu svladao Beijing Guoan rezultatom 3:2, a domaće je načeo hrvatski napadač Nikica Jelavić. Jelavić je poentirao u 43. minuti, te je četvrtim prvenstvenim pogotkom doveo svoju momčad u vodstvo. Gosti koji se i dalje nadaju prvoj poziciji koja im bježi za sedam bodova u dva je navrata bila dva pogotka u zaostatku, a ni jednom se nije uspjela vratiti u potpunosti.

Zhicheng nakon 23 kola sada ima 15 bodova i nalazi se na posljednjoj poziciji. Petnaestoplasirani Henan Jianye ima 19 bodova, a Chongqing Lifan na 14. poziciji koja ostavlja u ligi ima 20.

Uremović za bod Rubina

U osmom kolu ruskog prvenstva Rubin je osvojio bod na gostovanju kod Arsenal Tule. Utakmica je završena rezultatom 2:2, a pogodak za bod Rubina u drugoj je minuti sudačke nadoknade postigao hrvatski stoper Filip Uremović. Uremoviću koji je u igru ušao početkom drugog dijela to je prvi pogodak u prvenstvu u novom klubu, u koji je stigao ovog ljeta iz Olimpije.

Rubin je na tablici osmi s 11 bodova iz osam kola.

Sjajan pogodak Parackog

U petom kolu azerbajdžanskog prvenstva Neftci Baku je slavio na gostovanju kod Zirua, te upisao pobjedu. Bilo je 1:2. Pobjedu je gostima u 52. minuti donio hrvatski nogometaš Goran Paracki, koji je vrlo lijepo pogodio za tri boda svoje momčadi.

Neftci nakon pet kola ima 13 bodova i trenutno je prvoplasirana momčad prvenstva.

Pogodak Palića, visoka pobjeda Sablića

Nije današnja utakmica najbolje počela za Gorana Sablića i njegovu momčad. Sheriff je nakon 24 minute bio u zaostatku od 0:2 protiv Zarie Balti. Ipak, dobro drugo poluvrijeme u kojem je Sheriff preokrenuo i slavio s visokih 5:2 bilo je i više nego dovoljno za tri boda. Posljednji pogodak na utakmici djelo je hrvatskog veznjaka Antuna Palića koji je u 89. minuti postavio konačan rezultat.

Nakon 21 kola Sheriff je prvi u moldovskom prvenstvu s 51 bodom, 13 više od drugoplasiranog Milsamija.

Drugi pogodak Aralice

Momčad Lokomotiv Plovdiva koju vodi Bruno Akrapović svladala je danas Septmveri Sofiju rezultatom 1:3. Domaći su poveli u 18. minuti, no gosti u 31. minuti pogotkom hrvatskog nogometaša Ante Aralice stiže do poravnanja. U drugom dijelu Plovdiv je uspio postići još dva pogotka te preokrenuti rezultat. Osim Aralice koji je igrao do 90. minute za Plovdiv su igrali i i branič Tomašević (cijeli susret), te Igor Banović (od 54. minute). Posinković i Mrdeša su utakmicu odgledali s klupe.

Plovdiv nakon devet kola ima 16 bodova i zauzima petu poziciju u bugarskom prvenstvu.

Drugi pogodak Ivančića u prvenstvu

Izraelski Ashdod remizirao je (1:1) kod Hapoel Ra’anane u susretu četvrtog kola. Jedini pogodak za goste zabio je hrvatski napadač Josip Ivančić u 88. minuti. To mu je drugi pogodak u prvenstvu, a jedan je postigao i u kvalifikacijama za Ligu prvaka početkom sezone.  Ashdod nakon četiri kola ima sedam bodova i zauzima četvrtu poziciju.

Gatarić strijelac za Sered

Nikola Gatarić postigao je šesti pogodak u devetom kolu slovačkog prvenstva. Njegov Sered poražen je kod Slovan Bratislave rezultatom 2:1, a Gatarić je bio strijelac jedinog pogotka svoje ekipe u 23. minuti.

Nakon devet kola Sered je sedmi s deset osvojenih bodova.

Asistencija Đokovića

Aktualni rumunjski prvak Cluj slavio je danas kod Hermannstadta minimalnim rezultatom 0:1. Jedini pogodak u 69. minuti je postigao Tucudean, na asistenciju hrvatskog veznjaka, Damjana Đokovića.

Đokoviću je to druga asistencija u sezoni, a Cluj je na tablici prvi sa 16 bodova iz devet kola.

Četiri od četiri Kovača

U jednom od dva derbija četvrtog kola Bundeslige Bayern našeg Nike Kovača pobijedio je Schalke rezultatom 0:2. Kovačeva momčad stigla je tako do četvrte pobjede i stopostotnog učinka, zahvaljujući pogocima Jamesa te Lewandowskog iz kaznenog udarca.

Nakon četiri kola Bayern je prvi na tablici kao jedina momčad s maksimalnim učinkom.

Šesta pobjeda Pamića

Crnogorski Titograd kojeg vodi hrvatski strateg Igor Pamić upisao je danas šestu pobjedu u devetom kolu Prve Crnogorske Lige. Njegova momčad svladala je Petrovac rezultatom 1:2, a nakon devet kola Pamić i dalje ne zna za poraz. Na tablici Titograd drži prvu poziciju s 21 bodom.