Treći pogodak Kreilacha u MLS-u, Švrljuga strijelac za Suduvu (VIDEO)

Arhiva/Twitter/Real Salt Lake

Jučer su se u strijelce upisala dvojica Hrvata. Kreilach je bio jedini strijelac u 1-1 remiju njegovog Real Salt Lakea protiv pretposljednje momčadi MLS-a, dok je Andro Švrljuga postigao pogodak za vodstvo u 0-3 pobjedi Suduve nad Trakaijem u osmini finala litavskog kupa.

Real Salt Lake je u svojoj šesnaestoj ovosezonskoj MLS utakmici, pred 18 472 gledatelja na domaćem Rio Tinto stadionu, odigrao neriješenih 1-1 protiv San Jose Earthquakesa.

U utakmici u kojoj je domaća momčad bila dosta dominantnija od gostiju, jedini pogodak za RSL djelo je 29-godišnjeg hrvatskog veznjaka Damira Kreilacha koji je na isteku 54. minute, na asistenciju Coreyja Bairda nakon ubačaja iz kuta, postigao svoj treći pogodak u MLS-u. Imali su domaći još nekoliko odličnih prilika, dva puta su pogađali i okvir protivničkih vrata, no susret je na koncu okončan remijem zahvaljujući pogotku (64′) bivšeg člana Ajaxa, PAOK-a i Groningena, 27-godišnjem Nizozemcu Dannyju Hoesenu.

RSL tako nije uspio upisati svoju osmu prvenstvenu pobjedu protiv momčadi koja sa samo dvije pobjede drži posljednje mjesto Zapadne konferencije. Kreilachov Salt Lake je trenutno četvrta momčad svoje konferencije, ukupno deveta u nacionalnom prvenstvu SAD-a.

32-godišnji Andro Švrljuga bio je strijelac pogotka za 0-1 u 0-3 pobjedi Suduve na gostovanju kod prvoligaša Trakaija, čime je momčad iz Marijampolėa osigurala prolazak u četvrtfinale litavskog kupa. Švrljuga je pogodak spretno/sretno postigao u 15. minuti utakmice, a svih 90 minuta u redovima Suduve odradio je i nekadašnji vratar Osijeka i Slaven Belupa, 30-godišnji Ivan Kardum.

Švrljugi je ovo bio peti pogodak (četiri u prvenstvu) u aktualnoj sezoni, a Suduva, čiji su članovi osim spomenutog Karduma još i Josip Tadić te Marko Iharoš, uvjerljivo je vodeća momčad litavskog prvenstva s trinaest pobjeda i tri remija iz šesnaest odigranih susreta.