Pogodak i asistencija Perišića; Rebić strijelac; Mamić bolji od Bilića, velika pobjea Jurčićevog Baniyasa (VIDEO)

U danas igranim utakmicama Europske lige od hrvatskih nogometaša u strijelce su se upisali Ivan Perišić, koji je imao i asistenciju, te Ante Rebić. Asistenciju je upisao i Marin Pongračić protiv Lekinog Club Bruggea.

Perišić strijelac i asistent

U Beču je Inter iz kaznenog udarca minimalno slavio, no danas su u Italiji visoko porazili Rapid, te tako potvrdili plasman u osminu finala. Svih 90 minuta za Inter odigrao je Ivan Perišić, koji je bio jedan od najboljih igrača na terenu. Hrvatski reprezentativac upisao je pogodak kod trećeg, i asistenciju kod četvrtog zgoditka svoje ekipe.

Najprije je pri rezultatu 2:0 pogodio na asistenciju Candreve, vrlo lijepom završnicom.

Onda je sedam minuta kasnije asistirao Politanu za konačan rezultat.

Do 62. minute za Inter je na terenu bio i hrvatski veznjak Marcelo Brozović. U kadru za ovu utakmicu za Rapid nije bilo našeg stopera – Barača.

Pogodak Rebića

Nakon 2:2 u prvoj utakmici, Eintracht Frankfurt na sjajan je način osigurao osminu finala Europske lige. Oni su na svojoj Commerzbank Areni s visokih 4:1 svladali Šahtar te tako osigurali plasman među 16 ekipa. Nakon nešto manje od pola sata domaći su imali 2:0 pogocima Hallera i Jovića koji je stigao do brojke od 20 golova u svim natjecanjima. Šahtar se vratio u igru u 64. minuti pogotkom Moraesa, i jedan gol im je nedostajao za produžetke. Međutim, domaća momčad dobro je reagirala te u završnici utakmice postiže dva zgoditka. Najprije je za 3:1 pogodio Haller, a onda se u strijelce upisao i hrvatski napadač Ante Rebić koji je u igru ušao u 71. minuti.

Pongračić asistent u izbacivanju Leke

Nakon poraza od 2:1 u Belgiji, prošlogodišnji polufinalist Europske lige Salzburg sigurno je slavio kod kuće, te izbacio belgijskog prvaka Club Brugge. Austrijski prvak slavio je s 4:0, te tako preokrenuo stvari iz prve utakmice. Za domaću je momčad do 77. minute igrao mladi hrvatski branič Marin Pongračić koji je u 29. minuti asistirao za drugi pogodak svoje ekipe na utakmici. Dobro je mladi Hrvat donio loptu iz svoje polovice pred gol domaćih, te je uposlio Daku koji zabija svoj prvi od dva gola danas.

Za momčad Ivana Leke koja se nakon Lige prvaka sada oprašta i od Europske lige nisu igrali niti Karlo Letica kao ni Matej Mitrović.

Od ostalih hrvatskih nogometaša u svojim klubovima izdvojimo plasman u osminu finala i Marka Roga (Sevilla), Filip Krovinović (Benfica), Mateo Kovačić (Chelsea), Josip Pivarić (Dinamo Kijev).

Mamić bolji od Bilića

Osim Europske lige, spomenimo i okršaj dva hrvatska stratega u Saudijskoj Arabiji. Prvoplasirani Al-Hilal kojeg vodi Zoran Mamić slavio je u gostima s 0:2 protiv Slavena Bilića i njegova Al-Ittihada. Prvi pogodak bilo je djelo Gomisa, dok je drugi zabio Al Dawsari, na asistenciju još jednog poznatog igrača – Giovinca.

Bilićev Al-Ittihad nastavlja borbu za opstanak s obzirom da su 15. (pretposljednji) s 15 bodova iz 21 utakmice. Mjesto koje vodi u doigravanje za opstanak bježi im tri boda uz utakmicu više, a drži ga Al Batin. Dvanaesta pozicija koja sigurno ostavlja u prvoligaškom društvu daleko je velikih osam bodova.

Velika pobjeda Jurčićevog Baniyasa protiv Al Jazire

U 16. kolu emiratske prve lige Baniyas je rezultatom 2-1 (2-1) svladao trećeplasiranu Al Jaziru i time se u potpunosti uključio u borbu za treće mjesto lige, mjesto koje vodi u kvalifikacije za Azijsku Ligu prvaka.

Jurčićeva momčad u vodstvo dolazi pogotkom Ortege u 10. minuti, a već u 17. George golčinom postavlja 2-0. Konačnih 2-1 postavio je Mabkhout pogotkom iz kaznenog udarca u 38. minuti.

Jurčićev Baniyas ovim je rezultatom stigao do sedme prvenstvene pobjede, te je s 27 bodova na kontu trenutno peta momčad lige. U sljedećem kolu Baniyas će imati priliku malo se, eventualnom pobjedom na gostovanju kod šestoplasirane Al Wahde, udaljiti od prvih pratitelja u borbi za treće mjesto.