Strijelci Mišlov, Posinković, Knežević i Bubalo; asistencija Srne (VIDEO)

Facebook/Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia

Osim MandžukićaKramarića te Jelavića od hrvatskih nogometaša danas su se u strijelce upisali i Roko Mišlov,  Vilim Posinković, Josip Knežević i Ivan Bubalo, dok je asistenciju upisao Darijo Srna.

Pogodak Roka Mišlova

U sedmom kolu austrijske druge lige Hartberg je na svom terenu remizirao s Riedom 2-2. Od 56. minute u igri je kod domaćih bio hrvatski veznjak Roko Mišlov, koji je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade pogodio za bod svoje ekipe. Hartberg se nakon sedam kola nalazi na petoj poziciji prvenstva s devet bodova.

Pogodak Posinkovića u slavlju Rucha

Poljski drugoligaš Ruch svladao je Olsztyn s 3-1 u četvrtom kolu prvenstva. Za domaće je cijeli susret odigrao hrvatski veznjak Vilim Posinković, koji je postigao prvi pogodak za svoju ekipu. Posinković je bio precizan u 24. minuti, a njegov se Ruch nakon četiri kola nalazi na posljednjoj poziciji. Imaju minus dva boda, jer im je na startu prvenstva oduzeto pet bodova zbog financijskih problema.

Bubalo nastavio s dobrom formom

U 17. kolu islandskog prvenstva Fram je remizirao na gostovanju kod Thor Akureyria s 2-2. Za goste je cijeli susret odigrao hrvatski napadač Ivan Bubalo koji je u 76. minuti postigao deveti prvenstveni pogodak cime se probio na treće mjesto ljestvice strijelaca. Za domaće je od 72. minute igrao iskusni hrvatski veznjak Stipe Barać. Fram se nakon 17 kola nalazi na osmoj poziciji s 23 boda, a Thor Akureyri na petoj s 27.

Josip Knežević za pobjedu Puškaš Akademije

Momčad mađarske Puškaš Akademije u šestom je kolu prvenstva s 2-1 bila bolja od Balmazújváros Sporta. Za domaće je cijeli susret odigrao 28-godišnji hrvatski veznjak Josip Knežević, koji je u 45. minuti postigao drugi zgoditak svoje momčadi. Puškaš Akademija se nakon šest kola nalazi na posljednjoj 12. poziciji s pet bodova.

Asistencija Srne

U utakmici šestog kola ukrajinske Premier Lige, Šahtar je na svom terenu s 2-0 svladao gradskog rivala Olimpik Donjeck. Cijeli susret za domaće je odigrao bivši hrvatski reprezentativac Darijo Srna, koji je u 20. minuti bio asistent prvog pogotka domaćih. Šahtaru je to peta prvenstvena pobjeda, te se nalazi na prvoj poziciji s 15 bodova, dva više od kijevskog Dinama koji ima i utakmicu manje.

Treneri

Od hrvatskih trenera uspješan je bio tek Igor Tudor. Poraze su upisali Slaven Bilić, Damir Burić, te Marijo Tot.

Poraz Bilića od Southamptona

West Ham je poražen na gostovanju kod Southamptona u drugom kolu engleske Premierlige. Momčad Slavena Bilića primila je dva pogotka do 38. minute, a od 33. minute igrali su s igračem manje zbog isključena Arnautovića. S dva pogotka Chicharita krajem prvog, i sredinom drugog dijela, gosti su se uspjeli vratiti, no domaći iz kaznenog udarca u 93. minuti odnose sva tri boda.

Damir Burić nemoćan s dva igrača manje

Admira našeg Damira Burića poražena je u petom kolu austrijske Bundeslige. Domaći Wolfsberger bio je bolji rezultatom 2-0, a gosti su utakmicu završili s dva igrača manje, jer je Sax u 29., odnosno Toth u 39. minuti zaradili drugi žuti karton. Admira nakon pet kola ima šest bodova i nalazi se na peto poziciji. Za Burićevu momčad do 58. je minute u igri bio hrvatski napadač Marin Jakoliš.

Marijo Tot nastavio s lošom formom

Kineski drugoligaš Zhejiang Yiteng kojeg vodi naš Marijo Tot teško je poražen na svom terenu protiv Beijing Renhea, bilo je 1-4. Zhejiang Yiteng se nakon 22. kola nalazi u vrlo teškoj poziciji, nalaze se na 11. poziciji s 23 boda, i nisu daleko od zone ispadanja.

Slavlje Igora Tudora

Galatasaray našeg Igora Tudora upisao je i drugu pobjedu u drugom kolu turskog prvenstva. Tudorova momčad svladala je Osmanlispor rezultatom 1-3, te tako zauzela prvu poziciju nakon dva kola.