Sjajni pogoci Bartoleca i Ozobića; Livaja i Puljić opet strijelci; Sablić isputio vrh tablice (VIDEO)

fcn.dk

Nakon Kalinića, Perišića i Santinija, jako uspješna nedjelja bila je i za još sedam hrvatskih nogometaša koja su se upisala u strijelce. Od trenera je samo Niko Kovač upisao pobjedu, tri su trenera poražena, dok su dvojica upisala remi. Marko Livaja opet je bio strijelac za AEK, baš kao i Karlo Bartolec za Nordsjaelland, te Tomislav Puljić za Vaduz. U strijelce su se još upisali i Dario Melnjak, Matija Mišić, Nikola Mandić, te Filip Ozobić dva puta.

Livaja u sjajnoj formi

Novom pobjedom AEK se vratio na vrh grčkog prvenstva. Danas su u 13. kolu svladali Levadiakos rezultatom 0-2, a prvi pogodak na utakmici postigao je naš napadač Marko Livaja. Livaja je tako nastavio sjajnu formu te je stigao do petog pogotka u prvenstvu, a uz njih ima i tri asistencije. Livaja dva pogotka ima i u Europskoj ligi. AEK na tablici ima 27 bodova, jedan više od drugoplasiranog Olympiakosa.

Sjajan gol Bartoleca

U derbiju 18. kola danskog prvenstva, Nordsjaelland je u gostima s 1-3 svladao aktualnog prvaka, Kopenhagen. Cijeli susret za goste je opet odigrao mladi hrvatski branič Karlo Bartolec, koji je opet bio jako dobar. Upravo je Bartolec doveo goste u vodstvo u 36. minuti, sjajnim pogotkom. Iako je branič, za Bartoleca je to već četvrti pogodak ove sezone, a uz to ima šest asistencija te tri izborena penala. Nordsjaelland je na tablici treći s 36 bodova, šest manje od prvoplasiranog Brondbya.

Ozobić dvostruki strijelac

U 14. kolu azerbajdžanskog prvenstva momčad Gabale svladala je Keshlu rezultatom 3-0. Za domaće je igrao hrvatski veznjak Filip Ozobić, koji je bio i strijelac dva pogotka. Ozobić je pogađao drugi i treći pogodak u 50. i 56. minuti. Gabala nakon 14 kola ima 31 bod, tri manje od prvoplasiranog Qarabaga uz utakmicu manje.

Melnjak za pobjedu nad Bišćanom

Olimpija nije uspjela ispratiti Maribor u novoj pobjedi, te se opet bodovno izjednačiti s njima. Momčad Domžala svladala je danas Bišćanovu momčad s minimalnih 1-0. Gol odluke pao je u 29. minuti, na asistenciju Senijada Ibričića strijelac je bio hrvatski nogometaš Dario Melnjak, koji je stigao do svog prvog pogotka, a Ibričić šeste asistencije. Osim Melnjaka, za Domžale je igrao i napadač Marko Alvir koji je zamijenjen u 90. minuti. Kod Bišćanove momčadi cijeli su susret odigrali naši Dario Čanađija i Dino Štiglec, dok je Leon Benko u igru ušao u 80. minuti. Domžale je nakon 18 kola treći na tablici s 31 bodom, dok je Olimpija druga s 40, tri manje od Maribora.

Mandić strijelac

Nakon smjene Stipe Balajića, Krško je upisalo prvu pobjedu. Na svom su terenu s 3-1 svladali Celje u utakmici 18. kola slovenskog prvenstva. Domaće je u vodstvo doveo hrvatski veznjak Nikola Mandić, u sedmoj minuti. Za Mandića je to prvi pogodak u prvenstvu ove sezone, a ima i tri asistencije. Krško je sada na sedmoj poziciji s 19 bodova.

Puljić opet strijelac

Švicarski drugoligaš Vaduz remizirao je danas s Wohlenom 1-1 u utakmici 17. kola. Cijeli je susret za domaću momčad odigrao iskusni hrvatski stoper Tomislav Puljić, koji se još jednom upisao u strijelce. Puljić je bio strijelac u 24. minuti, što je njegov već peti ove sezone u prvenstvu. Vaduz je nakon 17 kola peti s 23 osvojena boda.

Novi pogodak Mišića

U 20. kolu druge mađarske lige Kisvarda je rezultatom 1-2 svladala Mosonmagyarovari. Pobjedu je gostima u 80. minuti donio hrvatski 25-godišnji nogometaš Matija Mišić, koji se u strijelce upisao i u prošlom kolu. Nakon 20 kola Kisvarda i MTK Budapest drže vodeće pozicije u drugoj ligi s 47 bodova.

Leko izvukao bod

Ivan Leko i njegov Club Brugge izvukli su bod na gostovanju kod Eupena u 17. kolu belgijske Jupiler lige. Belgijski prvak gubio je nakon prvih 45 minuta 2-0, da bi do kraja utakmice stigao do boda. Lekinoj momčadi bod je donio Vormer pogotkom u prvoj minuti sudačke nadoknade iz kaznenog udarca, nakon što je prethodno u 68. Dennis smanjio na 2-1. Prvoplasirani Club Brugge se tako nije uspio vratiti na osam bodova prednosti ispred Charleroia koji je jučer također remizirao.

Novi remi Bjelice

Nenad Bjelica i njegov Lech upisali su novi remi, treći u posljednjih pet utakmica. Lech je danas odigrao utakmicu bez golova kod Piasta. Nakon 18 kola, Lech je peta momčad Ekstraklase s 29 osvojenih bodova.

Sablić ostao bez boda u nadoknadi

Goran Sablić i njegov Široki Brijeg ostali su bez prve pozicije u BH Premijer Ligi. U derbiju 17. kola njegova je momčad poražena protiv Željezničara rezultatom 1-2, te je time sarajevski tim preuzeo vrh tablice. Domaći su poveli već u trećoj minuti preko Menala, no gostima Kajkut, te Žerić u 91. minuti donose preokret i tri boda. Od hrvatskih nogometaša, za Široki su igrali Matić, Barišić, Baraban, Ćorluka, Lončar, Begonja, Bralić te vratar Bilobrk. Na tablici sada vodi Željezničar s 38 bodova, Zrinjski je drugi s 37, a Široki Brijeg ima 35. Spomenimo kako su danas na teren igrač Širokog izašli u majicama podrške svome suigraču Dejanu Čabraji, koji će zbog ozljede prednjih križnih ligamenata propustiti ostatak sezone.

Teška pobjeda Kovača u Berlinu

Niko Kovač i njegov Eintracht Frankfurt ostvarili su tešku pobjedu na gostovanju u Berlinu kod Herthe rezultatom 1-2. Iako su domaći u 15. minuti poveli pogotkom Selkea, gosti su do kraja utakmice pogocima Wolfa i Boatenga preokrenuli rezultat. Do 88. minute igrao je i Ante Rebić. Nakon 14 kola Eintracht ima 22 boda i nalazi se na osmoj poziciji.

Drugi poraz u nizu Begovića

Iranski drugoligaš Gol Gohar kojeg vodi naš Vinko Begović upisao je drugi uzastopni poraz u prvenstvu. Gol Gohar je poražen na svom terenu protiv Bargha, rezultatom 1-2. Gol Gohar nakon 16 kola ima 21 bod i nalazi se na desetoj poziciji u prvenstvu.