Sjajan zgoditak Glavine i asistencija Pajača; Tudor s ‘Galatom’ do pobjede u zadnjim minutama (VIDEO)

Facebook/Galatasaray

Hrvatski nogometaši bili su danas jako uvjerljivi. U strijelce su se upisali Sandi Križman, Filip Dangubić, Anton Krešić, Denis Glavina, Josip Knežević, Ivan Martić te Josip Maganjić. U ulozi asistenta bili su Josip Balić, Tonći Mujan, Mario Tadejević, Marko Pajač, Dario Vizinger i Dino Mikanović.

Od trenera, uspješan je bio Igor Tudor koji i dalje čvrsto drži prvu poziciju u Turskoj. Pobjede su upisali i Slaven Bilić, Goran Sablić te Stipe Balajić. Novi poraz upisao je Damir Burić u Njemačkoj, kao i Ivan Jurić i njegova Genoa.

Tudorov Galatasaray ne posustaje

Turski Galatasaray kojeg vodi naš Igor Tudor i dalje drži vodeću poziciju turskog prvenstva. Njegova momčad danas je svladala njegov bivši kluv Karabükspor rezultatom 3-2. Domaći su poveli s 2-0 ranim zgodicima Feghoulija i Maicona, da bi gosti stigli do izjednačenja pogocima Yatabarea te Selezneva iz kaznenog udarca. Galatasaray ipak upisuje šestu prvenstvenu pobjedu jer je u prvoj minuti sudačke nadoknade drugi gol na utakmici postigao branič Maicon. Galatasaray nakon sedam kola na prvoj poziciji ima 19 bodova, pet više od Kayserispora, te šest od Bešiktaša koji ima utakmicu manje.

Križman za bod AEL Larisse

U šestom kolu grčkog prvenstva AEL Larissa stigla je do boda na svom terenu protiv PAOK-a. Gosti su poveli pogotkom Matosa u posljednjoj minuti prvog dijela. Bod je domaćoj momčadi u 89. minuti donio hrvatski napadač Sandi Križman, svojim prvim pogotkom ove sezone. AEL Larissa nakon šest odigranih utakmica ima tri boda i nalazi se na pretposljednjoj poziciji.

Treći pogodak Dangubića

11. kolo slovenskog prvenstva jučer su otvorili Celje i Domžale remijem 1-1. Domaće je u vodstvo u 12. minuti doveo hrvatski napadač Filip Dangubić trećim pogotkom ove sezone. Gosti su izjednačili u 27. minuti preko Husmanija, te se rezultat nije mijenjao do kraja. Kod domaćih je svih 90 minuta odigrao Dangubić, a kod gostiju Dario Melnjak, dok je Marko Alvir zamijenjen u 59. minuti.

Krešić strijelac u pobjedi Avellina

Talijanski drugoligaš Avellino velikim je preokretom svladao Empoli rezultatom 3-2. Nakon što su do 53. minute gosti vodili 0-2, domaći su do kraja uspjeli preokrenuti i osvojiti sva tri boda. Preokret je pokrenuo hrvatski branič Anton Krešić koji je u 53. minuti pogodio za 1-2. Krešić je odigrao cijeli susret, a Lorenco Šimić je kod Empolija utakmicu proveo na klupi. Avellino nakon sedam kola ima 13 bodova i nalazi se na četvrtoj poziciji, a Empoli je peti s bodom manje od njih.

Pogodak Glavine

Kazahstanski prvoligaš Akzhayik poražen je rezultatom 3-2 na gostovanju kod Ordabasya. Cijeli susret za goste je odigrao hrvatski nogometaš Denis Glavina, koji je u 73. minuti poravnao rezultat na 2-2, no domaći su do kraja ipak stigli do tri boda. Kod domaćih je od 60. minute u igri bio naš Oliver Petrak.

Knežević raspucan u Mađarskoj

Dok je u prošloj sezoni upisao samo četiri zgoditka za momčad Osijeka, u novom klubu Josip Knežević došao je do brojke od pet pogodaka nakon odigranih deset susreta. U 2-1 porazu Puškaš Akademije od Paksa, Knežević je postigao jedini zgoditak za domaćine. Osim njega, u dresu Puskasa nastupila su još dvojica Hrvata, Antonio Perošević i Stipe Bačelić-Grgić.

Craiova blizu vrha, prvijenac Martića

Rumunjska CS U. Craiova slavila je u 13. kolu rumunjske Lige 1 kod Poli Timisoare rezultatom 0-2. Goste je u vodstvo u 27. minuti doveo bivši veznjak Rijeke Ivan Martić, koji je stigao do svog prvog pogotka u novom klubu. Martić je zamijenjen u 79. minuti, dok su braniči Niko Datković i Renato Kelić za Craiovu odigrali cijeli susret. Kod domaćih je do 58. minute igrao Ivan Čurjurić, dok je Josip Šoljić utakmicu odgledao s klupe.

Novi pogodak Maganjića

Mladi hrvatski napadač Josip Maganjić postigao je drugi pogodak u četvrtom kolu talijanske Primavere. Njegova Fiorentina s 3-1 je porazila Lazio, a Maganjić je bio strijelac drugog pogotka u 62. minuti.

Asistencija Tadejevića

Islandski prvoligaš Fjölnir poražen je u posljednjem kolu prve lige na gostovanju kod Grindavika rezultatom 2-1. Jedini pogodak za goste je u 54. minuti postigao Oskarsson, na asistenciju našeg Marija Tadejevića. Osim Tadejevića, cijeli je susret odigrao i Igor Jugović, dok je Ivica Džolan zamijenjen u 74. minuti. Fjölnir na koncu ima 25 bodova i desetoplasirana je momčad prvenstva.

Pajač asistent u porazu Perugie

U susretu sedmog kola talijanske druge lige, Brescia je na svom terenu s 2-1 svladala Perugiu. Gosti su poveli u 49. minuti kada je Han-Kwang pogodio na asistenciju hrvatskog veznjaka Marka Pajača. Pajač je odigrao cijeli susret za Perugiu, dok je kod Brescie utakmicu s klupe odgledao stoper Ricardo Bagadur.

Asistncija Vizingera

Dobru formu nastavio je Rudar iz Velenja kojeg vodi Marijan Pušnik. U 11. kolu svladali su pretposljednju momčad Ankarana rezultatom 0-3. Za goste je u 66. minuti u igru ušao hrvatski napadač Dario Vizinger, koji je tri minute kasnije bio asistent posljednjeg pogotka na utakmici. Osim Vizingera, s klupe je ušao i naš Dražen Radić u 74. minuti, dok je stoper Josip Tomašević odigrao cijeli susret. Kod domaćih su cijeli susret odigrali Vedran Cerovec te Mihovil Klapan, dok je Tin Karamatić u igru ušao s klupe u 79. minuti. Nakon 11 utakmica Ankaran je deveti sa šest bodova, a Rudar je bar za sada treći s 19.

Asistencija Mikanovića

U susretu 11. kola danske Superlige Aarhus je na gostovanju svladao Helsingor s visokih 1-5. Do 73. minute za goste je u igri bio hrvatski branič Dino Mikanović, koji je bio i asistent drugog pogotka u 28. minuti. Nakon 11 kola Aarhus ima 14 bodova, i za sada se nalazi na osmoj poziciji prvenstva.

Bilić se “izvukao”

Slaven Bilić blizu je otkaza u West Hamu, a današnjom pobjedom barem se malo izvukao iz teške situacije. ‘Čekićari’ su na svom terenu svladali Swansea s 1-0, i to pogotkom u 90. minuti. Strijelac je bio joker s klupe, Diafra Sakho. Nakon sedam kola West Ham ima isto toliko bodova i nalazi se na 15. poziciji prvenstva.

Tri boda za Sablića

Još jedna minimalna pobjeda za momčad Gorana Sablića, koja je danas pogotkom mladog Luke Menala porazila Radnik iz Bijeljina. Ovom pobjedom Široki Brijeg došao je do drugog mjesta, osam bodova iza vodećeg Zrinjskog.

Krško na hrvatski pogon

Nakon što je ovog ljeta Šibenik zamijenio Slovenijom, Stipe Balajić upisao je četvrtu pobjedu na klupi Krškog. S dva pogotka ispratio je Aluminij i tako skočio na peto mjesto tablice. Za Balajićevu momčad nastupila su čak petorica Hrvata, a najviše se iskazao trojac – Josip Balić, Marin Jurina i Tonći Mujan. Balić i Mujan upisali su asistencije, dok je Jurina postigao drugi pogodak na susretu – svoj treći ovosezonski.

Burić teško poražen

Iako je pobjedom startao kao novi trener njemačkog drugoligaša, Greuther Fürtha, Damir Burić nanizao je tri teška poraza i ostao prikovan na začelju 2. Bundeslige. Posljednji poraz stigao je na gostovanju kod Kaiserslauterna, gdje je hat-trickom Sebastiana Anderssona ostao bez bodova. Nije se proslavio ni branič Mario Maloča, koji je osmu utakmicu zaredom u prvom sastavu Fürtha – te je susret završio s javnom opomenom.

Novi poraz Jurića

Nakon očekivanog poraza protiv Juventusa prošlog tjedna, Ivan Jurić i njegova Genoa nisu se uspjeli iskupiti navijačima danas. Na svom su terenu poraženi protiv Bologne s 0-1, a jedini je pogodak u 73. minuti postigao Rodrigo Palacio. Za Genou je utakmicu na klupi proveo Petar Brlek, dok je kod gostiju naš napadač Bruno Petković igrao 60 minuta.