Šimić strijelac za Persiju u AFC Ligi prvaka (VIDEO)

Danas je utakmicama prvog kola kvalifikacija započelo 38. izdanje Azijske Lige prvaka. U ždrijebu istočne regije indonezijski prvak Persija Jakarta je rezultatom 1-3 (1-1) svladao singapurski Home United i time osigurao nastup u drugom kolu kvalifikacija. Strijelac trećeg pogotka za goste bio je 31-godišnji hrvatski napadač Marko Šimić.

Gosti su u vodstvo stigli autogolom Ho Wai Loon u 9. minuti utakmice. Ubačaj Ridwana iz prekida Loon je glavom s nekih 14 metara pokušao izbaciti iz igre, no lopta je u visokom luku prevarila domaćeg vratara i završila u mreži Uniteda za 0-1 gostiju.

Do izjednačenja singapurski predstavnik stiže u 43. minuti nakon akcije koju je na asistenciju Faritz Abdula s nekih 7 metara u mrežu gostiju pospremio Južnokorejac Song Ui-young.

1-2 Persiji donosi Beto pogotkom glavom na asistenciju Rika Simanjuntaka u 54. minuti utakmice.

Konačnih 1-3 djelo je Marka Šimića koji je u 84. minuti u mrežu poslao loptu koju mu je odlično servirao odlični Simanjuntak.

Suparnici u dvama kvalifikacijskim kolima AFC Lige prvaka određeni su ždrijebom, a domaćin jedne eliminarne utakmice je predstavnik one države koja je bolje rangirana prema nacionalnom koeficijentu. Persija Jakarta je tako današnjim slavljem nad Home Unitedom osigurala nastup u 2. kolu kvalifikacija u kojem će biti gost australskom doprvaku Newcastle Jetsima čije boje brane i hrvatskoj javnosti poznati bivši član Lokomotive i Dinama Ivan Vujica, te bivši član Osijeka i Gorice Steven Ugarković.

Susret Šimićeve momčadi i australskog predstavnika na rasporedu je 12. veljače, a pobjednik ovog dvoboja u posljednjem će (play-off) kolu imati nemoguću prepreku jer ih tamo 19. veljače čeka akutalni prvak AFC Lige prvaka – japanski predstavnik Kashima Antlersi.