Šimić ponovno strijelac za Empoli (VIDEO)

U susretu 9. kola talijanske Serie B Empoli je na gostvanju u Chiavariju kod Entelle, slavio rezultatom 2-3.

U vodstvo je gostujuću momčad doveo 21-godišnji hrvatski branič Lorenzo Šimić, dok je povećanje prednosti pogotkom u 9. minuti donio Alfredo Donnarumma.

Skupio je bivši igrač Hajduka jednu loptu u polovici koja priprada njegovoj momčadi, povukao i u konačnici, netipično za braniče s nekih 20ak metara, već u 2. minuti susreta, pogodio za vodstvo Empolija.

Treći je ovo prvenstveni pogodak za Šimića u šestom nastupu za Empoli u ovosezonskom izdanju Serie B.

Iako je izgledalo da će gosti posao mirno odraditi do kraja, domaći su pogocima La Mantie u 58. i De Luce u 62. stigli do izjednačenja. Pobjedu Empoliju ipak donosi Pasqual pogotkom četiri minute prije kraja susreta. Momčad Vicenza Vivarinijanovom pobjedom se vratila na prvo mjesto drugog razreda talijanskog nogometa, s dva boda prednosti pred prvim pratiteljima Palermom i Frosinoneom.