Silvije Begić strijelac za Orenburg u četvrtfinalu kupa (VIDEO)

U prvoj utakmici prvog četvrtfinalnog para Kupa Rusije Orenburg je na svom Gazovik stadionu poražen rezultatom 2-4 (1-2) od Arsenala iz Tule. Na listu strijelaca za domaćine upisao se i 25-godišnji hrvatski stoper Silvije Begić.

S obzirom na stanje na prvoligaškoj ljestvici, gdje je Orenburg nakon 15 odigranih kola osmoplasirana momčad s 22 boda na kontu, a Arsenal 11. s pet bodova manje, u današnjem okršaju su domaćini bili blagi favoriti. Ipak, gosti zahvaljujući dvama pogocima Zambijca Kangwe (7. i 21. minuta) stižu do 0-2 prednosti.

Smanjenje rezultatskog zaostatka Orenburgu donosi nekadašnji nogometaš Posušja, Rudeša i zaprešićkog Intera – Begić, pogotokom u 41. minuti utakmice.

Begić je u Prvoj HNL (u dresu zaprešićkog Intera) ukupno upisao 39 nastupa i jednom bio strijelac, a u redovima Orenburga je od srpnja 2017., te je s u sezoni 2017/2018 s klubom osvojio drugu rusku ligu, a ovu sezonu je ponovno standardan prvotimac u najelitnijem klupskom nogometnom razredu Rusije. Današnji pogodak mu je drugi u aktualnoj sezoni, bio je strijelac i u nedavnom ligaškom 2-1 porazu od Urala.

U nastavku danas odigrane prve četvrtfinalne utakmice gosti su ponovno prvi zatresli mrežu, strijelac za 1-3 je u 62. minuti bio kapetan Kirill Kombarov. Još jedno smanjenje rezultatskog zaostatka domaćima pogotkom u 79. minuti donosi Đorđe Despotović, no gosti na domaći uzvrat u Tuli ipak odlaze s dva pogotka prednosti zahvaljujući golu Luke Đorđevića koji je mrežu zatresao u šestoj minuti sudačke nadoknade i time postavio konačnih 2-4.

Silvije Begić i danas je odigrao svih 90+ minuta, te je u 91. zaradio i žuti karton. U redovima Orenburga na travnjaku je u igri do početka drugog poluvremena bio i nekadašnji član Dinama, Sesveta i Lokomotive – Danijel Miškić. 25-godišnji veznjak u karijeri je upisao jedan HNL prvoligaški nastup (u dresu Lokomotive), a u redove ruskog prvoligaša stigao je u kolovozu ove godine iz redova slovenskog prvaka Olimpije.

Uzvratna utakmica četvrtfinala Kupa Rusije na rasporedu je 23. veljače u Tuli.