Rebić treći put asistent u Bundesligi, Lendrić strijelac za Lens (VIDEO)

eintracht.de
Rebić asistent u pobjedi za povratak Eintrachta na treće mjesto, susret obilježio protest navijača

Posljednji susret 23. kola njemačke Bundeslige između Eintracht Frankfurta i RB Leipziga pripao je domaćima koji su u konačnici slavili rezultatom 2-1.

Susret su obilježili protesti domaćih navijača koji su poslali snažnu poruku savezu. Razlog prosvjeda su utakmice koje se igraju ponedjeljkom, pa su tako pristaše Eintrachta razvile transparente i izvikivali “Nogometna mafija DFB!”. Zbog performansa na početku susreta i poluvremenu (zasuli travnjak teniskim lopticama) oba su početka bila odgođena na nekoliko minuta. Protiv utakmica ponedjeljkom protestiraju navijači svih klubova, a najkonkretniji primjer besmislenosti odigravanja susreta tim danom jest taj da je Borussia Dortmund u nemogućnosti rasprodaje stadiona ponedjeljkom, svojim navijačima ponudila popuste na klupske proizvode kako bi ih ipak što više privukla.

Sam susret bio je vrlo bitan za obje momčadi koje se bore za vrh prvenstvene ljestvice, odnosno mjesta u Ligi prvaka. Bolje su ga otvorili gosti koji su poveli pogotkom Augustina u 13. minuti. Momčad Nike Kovača ipak uspijeva odgovoriti na pravi način do kraja poluvremena. U 22. izjednačenje donosi Chandler, a samo četiri minute poslije na asistenciju Rebića, pokazat će se, konačnih 2-1 postavlja Kevin Prince Boateng.

Anti Rebiću ovo je druga asistencija u prvenstvu, u kojem je strijelac bio pet puta, a u današnjem susretu u igri je bio do 80. minute. Kovačev Eintracht nakon kompletiranog 23. kola ima 39 bodova i zauzima visoko treće mjesto njemačke Bundeslige s bodom zaostatka za drugoplasiranim Dortmundom, te bodom prednosti pred Leverkusenom i Leipzigom. U ‘otvorenoj borbi’ za pozicije ispod nedodirljivog Bayerna je i Schalke koji drži šesto mjesto ljestvice s 37 bodova na kontu. U sljedećem kolu Eintracht gostuje kod trinaestoplasiranog Stuttgarta, koji je u ovom kolu rezultatom 0-1 slavio kod osmoplasiranog Augsburga.

Lendrićev drugi pogodak u prvenstvu

26-godišnj hrvatski napadač Ivan Lendrić bio je strijelac u 1-2 pobjedi Lensa na gostovanju Quevilly Rouena u 26. kolu francuske Ligue 2.

Lendrić se ove sezone nije naigrao u francuskoj drugoj ligi, te mu je ovo danas bio tek šesti nastup, a u susretu ni ovaj put na travnjaku nije proveo svih 90+ minuta. Domaćin, od ovog kola pretposljednja momčad lige, je poveo u 29. minuti pogotkom Leforta, a nadu gostima Lendrić vraća pogotkom u 62. minuti za 1-1. Do sva tri boda gosti stižu pogotkom Clementa Chantomea u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Nakon 26 odigranih kola Lens se nalazi na 14. mjestu Ligue 2 s 30 bodova na kontu, trenutno 7 više od mjesta koja vode u niži razred.