Rakitić strijelac u El Clasicu; dva pogotka Kneževića i Žužula (VIDEO)

Twitter / FC Barcelona

U današnjim utakmicama u strijelce su se osim Ante Rebića i Darija Melnjaka upisali Ivan Rakitić u velikom derbiju protiv madridskog Reala, a Josip Knežević i Šime Žužul postigli su dva zgoditka. Jedan je dodao Bagarić za Široki Brijeg.

Od trenera izdvojimo trijumf Nike Kovača koji se izjednačio s prvoplasiranom Borussijom Dortmund.

Rakitić za slavlje u El Clasicu

U samo tri dana odigran je drugi derbi između Real Madrida i Barcelona. Baš kao i u Kupu Kralja, i u današnjem susretu La Lige slavila je Blaugrana. Gosti su ovog puta slavili rezultatom 0:1, a jedini je pogodak u 26. minuti zabio hrvatski veznjak Ivan Rakitić. Uposlio je Sergi Roberto Rakitića, a hrvatski veznjak vrlo lijepom završnicom doveo Barçu u vodstvo što je na kraju bio i krajnji rezultat.

Barcelona je ovom pobjedom otišao na velikih 12 bodova prednosti ispred madridskog tima, dok je drugi madridski tim – Atletico, na deset bodova zaostatka, uz utakmicu manje.

Knežević dvostruki strijelac

Mađarska Puškaš Akademija slavila je danas na svom terenu u utakmici 23. kola prve lige. Bolji su bili od Debrecena a oba pogotka za domaće je zabio hrvatski nogometaš Josip Knežević. Knežević je najprije u 47. minuti pogodio s bijele točke za 1:0, da bi potvrdu svoje momčadi potvrdio u 82. minuti, svojim devetim prvenstvenim pogotkom.

Knežević je za Puškaš Akademiju odigrao svih 90 minuta, kao i branič Benedik Mioč. Njihova ekipa na tablici je deveta s 34 boda.

Bagarić iz penala za bod Širokog Brijega

Široki Brijeg nastavio je s ne baš efikasnom igrom u BHT Premijer Ligi. Široki je danas gostovao kod Zvijezde 09 u susretu 21. kola te je upisao samo bod. Domaća momčad vodila je od 68. minute, no u sudačkoj nadoknadi hrvatski napadač Dražen Bagarić iz kaznenog udarca zabija za konačnih 1:1.

Njemu je to peti pogodak u prvenstvu ove sezone a njegova je momčad zabila svega 24 pogotka u 21 utakmici ove sezone. Široki je na tablici treći s 32 boda, tri više od Mladosti DK koja sutra igra protiv Željezničara.

Dva pogotka Žužula

Singapurska Balestier Khalsa slavila je s uvjerljivih 1:4 u prvom kolu singapurske prve lige protiv Young Lionsa. Na pravi način za goste se predstavio i hrvatski nogometaš Šime Žužul koji je na svom debiju postigao dva pogotka. Žužul je u Balestier stigao u veljači ove godine, a danas je na debiju dva puta poentirao.

Asistencija Arsenića

U 24. kolu poljske Ekstraklase Jagiellonia i Gornik odigrali su neodlučeno 2:2. Za domaću momčad cijeli su susret odigrali hrvatski braniči Ivan Runje i Zoran Arsenić. Zahvaljujući Arseniću Jagiellonia je stigla do prvog pogotka na utakmici. Arsenić je povućen, a nakon pregledavanja snimke dosuđen je kazneni udarac za domaće, koji u gol pretvara Guilherme.

Asistencija Aralice

Bugarski Lokomotiv Plovdiv kojeg vodi Bruno Akrapović visoko je slavio danas s 4:1 protiv Beroea. Cijeli susret za domaću je momčad odigrao hrvatski nogometaš Ante Aralica koji je upisao asistenciju kod trećeg pogotka.

Osim Aralice, cijeli susret za Plovdiv odigrao je i Igor Banović. Plovdiv je nakon 24 kola deveti s 29 bodova.

Velika pobjeda Kovača

Minhenski Bayern kojeg vodi naš Niko Kovač svoju formu diže baš pred uzvratni susret osmine finala Lige prvaka protiv Liverpoola. Njemački prvak danas je s visokih 1:5 svladao Borussiju Monchengladbach te se tako bodovno izjednačio s dortmundskom Borussijom.

Pogotke za Bayern zabili su Martinez, Muller, Gnabry i dva puta Lewandowski, dok je za domaće pogodio Stindl.

Bayern se tako izjednačio s vodećom Borussijom Dortmund na 54 boda, iako su u jednom trenutku imali i velikih devet bodova zaostatka. Također, dvostruki strijelac danas, Robert Lewandowski, izjednačio se s Lukom Jovićem na listi najboljih strijelaca. Oba imaju po 15.

Minimalna pobjeda Leke

Ivan Leko i njegov Club Brugge slavili su danas u susretu 28. kola belgijske lige s minimalnih 1:0 protiv St.Truidena. Pobjedu hrvatskom strategu protiv njegovog bivšeg kluba donio je pogodak Vanakena iz penala u 76. minuti.

Brugge je na tablici drugi s 53 boda iz 28 kola, šest manje od prvoplasiranog Genka.