Rakitić i Šimunović osvajači Kupa! Poraz Kovačeva Eintrachta u finalu, Rebić strijelac!

Ante Rebić

Posljednji su dani ove sezone, pa su danas hrvatski nogometaši pretežito igrali finalne utakmice Kupova. Ivan Rakitić je s Barcelonom u finalu Kupa Kralja svladao Alaves, Kup je osvojio i Jozo Šimunović, dok su Ante Rebić i Niko Kovač poraženi u finalu protiv Borussije Dortmund. Poražen je također i Angers Matea Pavlovića, od kojeg je bolji bio PSG.

Od naših nogometaša, u strijelce su se upisali Leon Benko, Juraj Grizelj i Ivan Bubalo, dok su asistenti bili Lovro Cvek i Antonio Mance.

Deveta titula Rakitića u dresu Barcelone

Ivan Rakitić osvojio je devetu titulu u svojoj trećoj sezoni u dresu Barcelone. Momčad Luisa Enriquea u finalu je Kupa Kralja rezultatom 3-1 svladala Alaves, te tako stigla do treće uzastopne titule u Kupu, ukupno 29. Rakitić je u ovoj utakmici u igri bio do 83. minute.

Trostruka kruna za Jozu Šimunovića

Nakon osvojenog prvenstva i Liga Kupa, Celtic je osvajač i škotskog FA Cupa. Škotski je prvak u finalu rezultatom 2-1 porazio Aberdeen pogotkom u drugoj minuti sudačke nadoknade, a hrvatski stoper Jozo Šimunović odigrao je cijeli susret. Ovim slavljem, Celtic je sezonu završio bez poraza u domaćim natjecanjima ove sezone.

Ante Rebić strijelac u porazu Eintrachta u finalu Kupa

Eintracht Frankfurt kojeg vodi naš Niko Kovač poražen je u finalu njemačkog DFP Pokala. Bolja je bila Borussija Dortmund koja je slavila rezultatom 1-2. Poveli su u osmoj minuti preko Dembelea, da bi u 29. minuti hrvatski napadač Ante Rebić poravnao rezultat na 1-1. Titulu je Dortmundu donio pogodak Aubameyanga s bijele točke 20 minuta prije kraja. Borussiji je to četvrta titula Kupa u povijesti, čime su se izjednačili upravo s Frankfurtom.

Poraz Pavlovićeva Angersa u finalu

Momčad Angersa poražena je u finalu 100. izdanja Coupe de Francea. Bolji od njih bio je PSG koji je slavio u prvoj minuti sudačke nadoknade drugog dijela kada je njihov branič Cissokho nespretno pogodio vlastitu mrežu. Hrvatski branič Mateo Pavlović u redovima Angersa nije ulazio u igru s klupe.

Benko za tri boda Olimpije

Ljubljanska Olimpija u posljednjem je 36. kolu slovenske Prve lige s minimalnih 1-0 svladala Aluminij. Strijelac pobjedničkog pogotka bio je hrvatski napadač Leon Benko u 39. minuti, čime je sezonu završio sa deset prvenstvenih zgoditaka. Benko se u igri zadržao do 66. minute, a Dino Štiglec i Danijel Miškić odigrali su cijeli susret. Kod Aluminija su cijeli susret odigrali vratar Matija Kovačić, Vedran Turkalj, Josip Zeba, a Vedran Mesec zamijenjen je u 70. minuti, kada ga je zamijenio naš Mihael Rebernik.

Asistencija Cveka u golijadi Celja

Celje je u posljednjem kolu slovenskog prvenstva s visokih 1-4 svladao Domžale. Asistenciju je u tom susretu upisao hrvatski branič Lovro Cvek kod posljednjeg pogotka u 76. minuti. Cvek je u igru ušao s klupe u 61. minuti, a Lovre Čirjak zamijenjen je u 59.

Poraz Pamićeva Kopera na kraju sezone

Koper kojeg vodi naš Igor Pamić upisao je prvi poraz nakon devet utakmica bez istog. Pamićevu momčad u posljednjem je kolu na njihovom terenu svladala Gorica rezultatom 0-1. U izmijenjenom sastavu Kopera cijeli je susret odigrao naš branič Frane Ikić, dok je Ed Kevin Kokorović iz igre izašao u 78. minuti. Kod gostiju je naš napadač Andrija Filipović u igri proveo 69 minuta.

Juraj Grizelj strijelac u remiju Keflavika

Momčad Keflavika remizirala je (2-2) na svom terenu u četvrtom kolu islandskog prvenstva s Selfossom. Hrvatski napadač Juraj Grizelj odigrao je cijeli susret, a bio je i strijelac prvog pogotka svoje ekipe, u 52. minuti.

Ivan Bubalo nastavio golgetersku formu

Islandski Fram na svom je terenu preokretom svladao IR Reykjavik rezultatom 2-1. Hrvatski napadača u domaćim redovima Ivan Bubalo odigrao je cijeli susret, a upravo je on pogotkom u 82. minuti započeo preokret svoje ekipe. Nakon četiri kola Fram se nalazi na drugoj poziciji prvenstva s osam bodova, a Bubalu je to već četvrti pogodak u prvenstvu.

Antonio Mance asistent

Slovački Trenčin slavio je u posljednjem kolu slovačkog prvenstva protiv Presova rezultatom 4-0. U igri se kod domaćih do 73. minute zadržao hrvatski napadač Antonio Mance, a minutu prije izlaska iz igre bio je asistent posljednjeg pogotka na utakmici. Trenčin je sezonu završio na četvrtoj poziciji i igrat će kvalifikacije za Europsku ligu.