Puljić, Tadić i Butić strijelci, Modrić i Perišić asistenti (VIDEO)

Osim Kramarića i Brekala, koji su u, jučer odigranim, posljednjim susretima njemačke Bundeslige upisali po pogodak i asistenciju, od hrvatskih su se nogometaša u strijelce jučer još upisali Ante Puljić, koji je pogotkom osigurao ostanak Tomska u 2. ligi, Josip Tadić u Litvi, te 19-godišnji Zadranin Karlo Butić. On je jučer postigao hat-trick u 4-0 pobjedi U19 momčadi Torina nad Napolijem u Primaveri. Modrić i Perišić jučer su upisali po asistenciju u La Ligi i Serie A.

Šesti prvenstveni pogodak Tadića za Sūduvu

Sūduva je u 13. kolu litavske A Lyga rezultatom 0-3 slavila na gostovanju kod Atlantasa, te tako upisala desetu prvenstvenu pobjedu.

Za aktualnog prvaka Litve svih su 90 minuta odigrali Ivan Kardum, Andro Švrljuga i Josip Tadić, koji je pogotkom u 66. minuti svojoj momčadi donio rezultatsku prednost. Do kraja susreta u strijelce se još lijepim pogotkom u 81. minuti upisao Alassane N’Diaye, dok je pogodak za 0-2 djelo Slovaka Ivana Peche, koji je u 77. minuti u vlastitu mrežu pospremio udarac/dodavanje Švrljuge.

30-godišnjem Tadiću ovo je bio 6. prvenstveni pogodak u aktualnoj sezoni litavske A Lyga, te je trenutno (uz utakmicu više) na pogodak zaostatka za vodećim strijelcima prvenstva, nogometašima Žalgirisa – Slovakom Malecom i Rumunjom Antalom. Spomenimo i to da je u redovima domaće momčadi u igru, u 76. minuti utakmice, ušao donedavni igrač Slaven Belupa, 24-godišnji Vice Kendeš.

Suduva je nakon nepotpunog 13. kola vodeća na ljestvici s 33 boda na kontu, uz omjer od deset pobjeda, tri remija i nula poraza, te pred drugoplasiranim Žalgirisom trenutno ima 8 bodova prednosti.

Modrić asistent u Realovom razbijanju Celte Vigo

U pretposljednjem (37.) kolu La Lige Real Madrid je na svom Santiago Bernabeu rezultatom 6-0 porazio Celtu. Asistent za prvi pogodak na susretu, kojeg je u 13. minuti postigao Gareth Bale, bio je Modrić, kojem je to pak šesta asistencija u ovosezonskom izdanju španjolskog prvenstva, osma ukupno u aktualnoj sezoni. Do kraja susreta u strijelce su se još upisivali (ponovno) Bale (30.), Isco (32.), Hakimi (52.) i Kroos u 81., dok je 0-5 (74.) postavio Celtin Sergi Gomez.

Mateo Kovačić cijeli je susret odgledao s klupe za pričuve, a Real u posljednjem kolu La Lige gostuje kod Villarreala, koji je već osigurao nastup u Europa ligi te nema nikakav rezultatski imperativ u tom okršaju, baš kao ni Real Madrid, koji je sa 75 bodova na kontu treća momčad prvenstva.

Puljić Tomsku donio remi kojim si je osigurao ostanak u drugoj ligi

Kuban Krasnodar i Tom Tomsk odigrali su neriješenih 3-3 u posljednjem kolu ruske 2. lige, čime si je Tomsk osigurao ostanak u drugom razredu ruskog klupskog nogometa, osiguravši bod više od konkurenata za ispadanje – Zenita II, Rotor Volgograda i Luch Energije, koji su redom u posljednjem kolu upisali pobjede, što im u konačnici nije bilo dovoljno za osiguranje ostanka u ligi.

U čudnoj utakmici (ukupno 66 upućenih udaraca na gol), koja je izazvala svakakve komentare na društvenim mrežama, Kuban je već u 21. minuti imao 3-0, a strijelci su redom bili Malyarov u 9., Bairyev u 18. i Obukhov u 21. minuti. Do smanjenja zaostatka gosti stižu u 37., kada loptu u vlastitu mrežu posprema Alejnik. 3-2 u 56. postavlja Sanaya iz slobodnog udarca, a konačnih 3-3 i osiguranje ostanka u drugoj ruskoj ligi gostima donosti Ante Puljić pogotkom u 64. minuti. Bio je to 8. prvenstveni pogodak za najboljeg klupskog strijelca u jučer okončanoj sezoni Tomska.

Perišić asistent u domaćem porazu Intera

U pretposljednjem (37.) kolu talijanske Serie A milanski Inter poražen je rezultatom 1-2 od Sassuola, čime se je momčad Luciana Spallettija vjerojatno oprostila od mjesta koje vodi u Ligu prvaka. Asistent za jedini pogodak Intera bio je Ivan Perišić, a loptu je u mrežu pospremio Alcantara u 80. minuti.

Perišiću, koji u aktualnoj sezoni Serie A na kontu ima 11 pogodaka, ovo je (prema službenoj stranici lige) bila 8. asistencija. Osim Perišića, u redovima domaćina, svih je 90. minuta odradio i Marcelo Brozović, koji je u 23. minuti zaradio žuti karton.

Inter si je ovim porazom ozbiljno u pitanje doveo nastup u Ligi prvaka sljedeće godine. Ukoliko Lazio, koji je na 4. poziciji sa 71 bodom na kontu (dva više od Intera), danas upiše pobjedu nad Crotoneom koji se bori za ostanak, priča je praktički zaključena. Ukoliko pak Crotone uspije danas slaviti (15h) Inter će u posljednjem kolu na gostovanju upravo kod Lazia imati priliku pobjedom ipak osigurati nastup u Ligi prvaka.

Hattrick Butića u visokoj pobjedi Torina nad Napolijem

19-godišnji Karlo Butić postigao je hat-trick u 4-0 pobjedi Torina nad Napolijem u pretposljednjem (29.) kolu Primavere. Mladi Zadranin pogotke je postizao u prvoj minuti produžetka prvog poluvremena, 56. i 81. minuti.

Ovim učinkom Butić je stigao do 20 pogodaka u ovosezonskom izdanju Primavere, zahvaljujući čemu je kolo prije kraja drugi strijelac lige, s tri pogotka manje od Atalantinog Gambijca Muse Barrowa.