Prvijenci Andrijaševića i Mišića; slavlja Nenada Bjelice i Damira Burića (VIDEO)

Franko Andrijašević postigao je svoj prvijenac za Gent, kao i Matija Mišić za Kisvardu. Strijelci su bili i Josip Barišić, Mihovil Klapan, Lovro Cvek, Tomislav Puljić te Ivan Jukić dok je asistenciju upisao Karlo Bručić. Od trenera, uspješni su bili Nenad Bjelica i Damir Burić.

Prvijenac Andrijaševića u Belgiji
39 minuta na terenu bilo je dovoljno Franku Andrijaševiću da postigne svoj službeni prvijenac u dresu belgijskog Genta. Nakon što se upisao u strijelce u prijateljskom ogledu s grčkim AEKom, Andrijašević je ponovio isto na otvaranju belgijske Jupiler lige. Strijelac 16 pogodaka u prošlosezonskom izdanju HNLa matirao je vratara St. Truidena u 39. minuti za vodstvo Genta – u susretu koji je završio pobjedom St. Truidena 3-2. Bivši golgeter Rijeke igrao je do 71. minute, dok je prvi vratar Lovre Kalinić zbog ozljede prsta propustio ovaj susret. https://www.youtube.com/watch?v=aiRLjRtUY04
Barišić strijelac u debaklu Piasta protiv Lecha
Lech Poznan kojeg vodi naš Nenad Bjelica s visokih je 5-1 jučer svladao Piast. Jedini pogodak za goste je zabio hrvatski nogometaš Josip Barišić u 63. minuti, pet minuta nakon ulaska u igru. Kod momčadi Nenada Bjelice, Mario Šitum je u igru ušao u 77. minuti, te je bio asistent četvrtog pogotka svoje ekipe.
Klapan strijelac u porazu Ankarana
Nakon što je ovog ljeta Opatiju zamijenio slovenskim Ankaranom, u svom trećem nastupu za slovenski sastav Mihovil Klapan upisao se u strijelce. U porazu 3-1 od Domžalea Klapan je postigao jedini zgoditak za domaćine – već u petoj minuti susreta. Zanimljivo nakon što je napustio hrvatskog trećeligaša, 22 – godišnji veznjak okušao se početkom ljeta na probi u talijanskoj Speziji – gdje je 2013. godine kao igrač Rijeke odradio posudbu. https://www.youtube.com/watch?v=g9Fb-KHJz8M
Lovro Cvek za tri boda Celja
Hrvatski napadač Lovro Cvek donio je tri boda svom Celju u utakmici trećeg kola slovenskog prvenstva protiv ND Gorice. Cvek je u igri proveo 81 minutu, a mrežu gostiju pogodio je u 55. Kod domaćih je sve do kraja drugog dijela igrao i napadač Filip Dangubić, dok je kod gostiju u 62. minuti ušao naš napadač Andrija Filipović. Celje nakon tri kola ima tri boda i nalazi se na sedmoj poziciji, dok je Gorica posljednja bez bodova. https://www.youtube.com/watch?v=ggJMMXsBZYM
Ivan Jukić strijelac u pobjedi Korone
U trećem kolu poljske Ekstraklase, momčad Korone rezultatom 4-2 porazila je Cracoviu. Za domaće se do 77. minute u igri zadržao hrvatski veznjak Ivan Jukić, koji je prethodno u 35. minuti postigao drugi pogodak za svoju ekipu. Korona nakon tri kola ima četiri boda i nalazi se na sedmoj poziciji.
Pogodak Tomislava Puljića
Švicarski drugoligaš Vaduz remizirao je u drugom kolu prvenstva na svom terenu protiv Servettea (1-1). Cijeli je susret za domaće odigrao iskusni hrvatski stoper Tomislav Puljić koji je u 78. minuti postigao jedini pogodak svoje momčadi, te joj tako osigurao četvrti bod u prvenstvu.
Matija Mišić strijelac u debiju za Kisvardu
U utakmici prvog kola druge mađarske lige između Kisvarde i  Mosonmagyarovarija palo je čak šest pogodaka, ali pobjednika nije bilo (3-3). Prvi pogodak za domaće u devetoj je minuti postigao Matija Mišić, koji se mađarskom klubu pridružio ovog ljeta iz Cibalije.
Asistencija Bručića
U prvom kolu izraelskog Toto Cupa, momčad Ashdoda rezultatom 1-3 poražena je protiv Beitar Jerusalema. Cijeli susret za domaće je odigrao hrvatski branič Karlo Bručić, nad kojim je napravljen penal u 44. minuti, iz kojeg je njegova momčad postigla jedini zgoditak. Osim Nenada Bjelice, uspješan je bio Damir Burić u Austriji. Burić je pobjednički završio 2. kolo – 4-1 pobjedom Admire nad Altachom. Posljednjih dvadesetak minuta susreta priliku je dobio i 20– godišnji Marin Jakoliš, koji je ovog ljeta pristigao iz belgijskog Roeselarea. https://www.youtube.com/watch?v=SeNQb7Ezysg