Prvijenac Radonjića u Rusiji, Maglica dvostruki strijelac, Sosa asistent (VIDEO)

U danas odigranim utakmicama tri su hrvatska nogometaša imala doprinos u ostvarenjima svojih klubova. Dejan Radonjić postigao je prvijenac u ruskom prvoligaškom društvu, Anton Maglica s dva pogotka donio slavlje Hengfengu koji se bori za ulazak u prvu ligu, a Sosa je bio asistent za slavljenički pogodak Stuttgarta u drugoj njemačkoj ligi.

Prvijenac Radonjića u slavlju Samare

U utakmici šestog kola prve ruske lige Samara je rezultatom 1-3 (0-1) svladala Ural u gostima i tako stigla do druge pobjede u sezoni.

Gosti su poveli u 28. minuti preko Ginsarija i s tim rezultatom se otišlo na odmor. U nastavku Ural ostaje s igračem manje zbog isključenja Emelyanova u 67. minuti. U 79. lijepim pogotkom 0-2 postavlja Soboleva, a 0-3 Samari donosi Dejan Radonjić, koji je u 84. minuti mirno završio kontru svoje momčadi i postigao svoj prvi pogodak u ruskom prvenstvu.

Od srpanjskog prelaska iz Lokomotive u Samaru Radonjić uglavnom ima malu minutažu, no nastupio je u svim ligaškim utakmicama. Danas je ušao u 69. minuti umjesto Ginsarija.

Dvanaest golova Maglice u dvanaest odigranih utakmica

Anton Maglica nastavlja s odličnom formom u Kini. U utakmici 22. kola druge kineske lige Hengfeng je rezultatom 2-0 svladao Heilongjiang na svom travnjaku, a oba pogotka za slavlje domaćina postigao je 27-godišnji hrvatski napadač.

Prvi pogodak postigao je glavom na ubačaj Sergija Mote u 10. minuti utakmice, a konačnih 2-0 postavlja u 72. mirno okončavši kontru svoje momčadi. Drugi pogodak priznat mu je tek nakon sučevih konzultacija s kolegama iz VAR sobe.

Hengfeng je osam kola prije kraja u odličnoj formi te s današnjom imaju četiri pobjede u nizu i s utakmicom manje drže drugo mjesto prvenstvene ljestvice. Maglica se od zimskog dolaska iz ciparskog Apollona pokazao kao ključni napadač momčadi, te je sada na učinku od dvanaest pogodaka u dvanaest nastupa. Nikica Jelavić, inače strijelac pet pogodaka za Hengfeng u ovoj sezoni, danas nije bio u kadru.

Druga asistencija Sose u sezoni

U trećem kolu njemačke druge lige Stuttgart je pred 53 315 gledatelja rezultatom 2-1 (0-1) svladao St. Pauli i tako stigao do druge pobjede u sezoni.

Goste je u vodstvo pogotkom u 18. minuti doveo Mats Moller Daehli, a domaći do izjednačenja stižu golom Marca Olivera Kempfa u 60. minuti. Konačnih 2-1 za preokret i tri boda Stuttgarta postavio je Nicolas Gonzalez na asistenciju Borne Sose u 90. minuti utakmice.

21-godišnjem bivšem igraču Dinama ovo je bila druga asistencija u sezoni, pogodak je namjestio i u 2-1 slavlju nad Hannoverom u prvom kolu prvenstva.