Pogodak Pašalića u derbiju; Livaja dvostruki strijelac za AEK (VIDEO)

Danas su se dva hrvatska nogometaša upisala u strijelce. Spartak iz Moskve potvrdio je povratak u formu pobjedom protiv drugoplasiranog Zenita 3-1, a posljednji pogodak postigao je naš veznjak Mario Pašalić.

S druge strane, AEK je na svom terenu uvjerljivo svladao Platanias, a dva pogotka ugradio je hrvatski napadač Marko Livaja.

Spartak je dobro otvorio utakmiu protiv Zenita, te je u 19. minuti Samedov pogodio za 1-0. Nakon pola sata igre bilo je 2-0, strijelac je bio Luiz Adriano. Pet minuta kasnije neizvjesnost u utakmicu vratio je Domenico Criscito pogotkom za 2-1.

Pašalić se u strijelce upisao u osmoj minuti sudačke nadoknade. Pratio je Ze Luisa koji se sjurio prema golu gostiju te poentirao za konačan rezultat. Za Pašalića je to treći prvenstveni pogodak ove sezone.

Spartak nakon 18 kola ima 31 bod i nalazi se na četvrtoj poziciji.

U 12. kolu grčke Super Lige AEK je na svom terenu rezultatom 3-0 pobijedio Platanias. Junak utakmice bio je hrvatski napadač Marko Livaja koji je igrao do 71. minute i postigao dva pogotka.

Livaja je svoju momčad u vodstvo doveo u 39. minuti, nakon što se dobro snašao te pogodio mrežu gostiju.

Na 2-0 hrvatski je nogometaš povisio u 49. minuti sjajnim udarcem s vrha kaznenog prostora.

Livaja sada ima četiri pogotka u prvenstvu, uz dva u Europskoj ligi.