Pogodak Maglice u velikom derbiju; prvijenac Čanađije i asistencija Miškića (VIDEO)

U danas odigranim utakmicama samo su se dva hrvatska nogometaša upisala u strijelce. Anton Maglica pogodio je za Apollon a Dario Čanađija za Olimpiju. Dva nogometaša upisala su se u asistente.

Duje Čop osvajač je belgijskog Kupa, a Romeo Jozak poražen je sa svojom Legiom protiv Wisle koju vodi Joan Carrillo.

Pogodak Maglice

U playoffu za prvaka ciparskog prvenstva Apollon je danas svladao APOEL u izvranom susretu za prvo mjesto rezultatom 4:2. Za domaće je do 76. minute igrao naša napadač Anton Maglica, a upravo je on u 14. minuti načeo goste novim pogotkom. Drugi Hrvat u redovima domaćih Antonio Jakoliš odigrao je cijeli susret. Apollon je sada prvi sa 70 bodova, tri više od APOEL-a.

Prvijenac Čanađije, asistencija Miškića

Momčad Olimpije koju vodi naš Igor Bišćan uvjerljivo je danas svladala Ankaran rezultatom 0:3. Cijeli je susret za Bišćanovu momčad odigrao naš Dario Čanađija, koji je postigao svoj prvi pogodak u dresu tima iz Ljubljane. Čanađija je bio strijelac drugog pogotka, a Danijel Miškić koji je u igru ušao u 69. minuti bio je asistent trećeg pogotka. Cijeli susret odigrao je stoper Filip Uremović, dok je Tomislav Tomić zamijenjen u 86. minuti. Kod domaćih je cijeli susret odigrao Matija Soldo, dok je Vedran Gerc zamijenjen u 89. minuti. Olimpija je tako iskoristila novi kiks Maribora te sada ima 58 bodova na prvoj poziciji, deset više od Maribora koji ima i utakmicu manje.

Dvije asistencije Alvira

Uvjerljivu pobjedu u slovenskom je prvenstvu danas upisao i Domžale. Oni su na svom terenu s visokih 6:1 svladali Aluminij. Od 76. minuta za domaće je igrao hrvatski nogometaš Marko Alvir, koji je bio asistent posljednja dva pogotka svoje ekipe. Cijeli susret za Domžale je odigrao naš Dario Melnjak, dok su za goste cijeli susret odigrali Josip Zeba te vratar Matija Kovačić. Kruno Ivančić u igru je ušao s klupe u 62. minuti. Domžale na tablici ima 43 boda i treća je momčad prvenstva, dok je Aluminij osmi s 18.

Čop osvajač Kupa

Duje Čop i njegov Standard Liege osvajači su belgijskog Kupa. Oni su jučer nakon produžetaka svladali Genk s minimalnih 1:0, te su tako stigli do ukupno osme titule belgijskog Kupa. Duje Čop jučer je u igru ušao u sedmoj minuti prvog produžetka.

Carrillo bolji od Jozaka

U derbiju 28. kola poljske Ekstraklase Legia našeg Romea Jozaka poražena je rezultatom 0:2 protiv Wisle koju vodi bivši strateg Hajduka Joan Carrillo. Kod Jozaka je cijeli susret odigrao naš napadač Eduardo, dok je kod Wisle cijeli susret odigrao Zoran Arsenić, Tibor Halilović igrao je do 66. minute, kada ga je zamijenio Petar Brlek. Nakon 28 kola Legia je druga s 51 bodom, dok je Wisla šesta s 43.