Pogodak i asistencija Kramarića; Paurević opet strijelac; važna pobjeda Bjelice (VIDEO)

Kramarić

U jučerašnjim i današnjim utakmicama, Hrvati diljem svijeta postigli su deset pogodaka, te upisali dvije asistencije. Osim već danas spomenutog Kovača, tri trenera upisala su pobjede, a jedan remi.

Izdvojimo Andreja Kramarića koji je postigao pogodak i upisao asistenciju, Ivana Paurevića koji se ponovo upisao u strijelce, te dvostrukog strijelca Filipa Jazvića.

Gol i asistencija Kramarića

Luda utakmica odigrana je u Gladbachu, gdje su Borussia Monchengladbach i Hoffenheim odigrali utakmicu bez pobjednika, bilo je 3:3. Poveli su gosti preko Hubnera u 13. minuti, na asistenciju našeg Andreja Kramarića. Domaći su u nastavku prvog dijela poravnali na 1:1, da bi Hoffenheim opet poveo u 58. minuti. Strijelac je bio naš napadač Andrej Kramarić iz kaznenog udarca. Do kraja utakmice Gladbach je još jednom izjednačio, gosti poveli i po treći put, a sve je završilo pogotkom Gintera u 90. minuti te podjelom bodova.

Paurević opet strijelac

Hrvatski veznjak Ivan Paurević u drugom dijelu sezone nalazi se u sjajnoj golgeterskoj formi. Njegova Ufa danas je s minimalnih 0:1 svladala Krasnodar, a upravo je Paurević bio strijelac jedinog pogotka svoje ekipe u 72. minuti. Paureviću je to treći pogodak u prvenstvu ove sezone, a Ufa je šesta momčad prvenstva s 34 boda iz 23 kola.

Pogodak Schildenfelda

Nakon Pranjića prošlog tjedna, za momčad Anorthosisa danas se u strijelce upisao hrvatski stoper Gordon Schildenfeld. Anorthosis je osvojio tri boda na gostovanju kod AEL Limassola rezultatom 0:2, a Schildenfeld je bio strijelac prvog pogotka u 42. minuti. Anorthosis je na tablici treći sa 60 bodova.

Jazvić dvostruki strijelac

Poljski drugoligaš Olimpia Grudziadz danas je na svom terenu rezultatom 2:1 svladala Drutex-Bytoviu. Oba pogotka za domaću je momčad postigao hrvatski napadač Filip Jazvić, koji je pogađao u 20. i 86. minuti. Za Jazvića su to prvi pogoci u dresu novog kluba, a Olimpia Grudziadz je na tablici 15. s 21 bodom.

Pogodak Jovića, luda završnica derbija u BiH

Danas je u sklopu drugog kola playoffa za prvaka u BiH u Mostaru odigran derbi između Zrinjskog i Željezničara. Činilo se kako će gosti odnijeti sva tri boda, te otići na +5 ispred tima iz Mostara, jer su u 86. minuti stigli do pogotka za 0:3. No, nakon toga uslijedila je luda završnica, u kojoj je Zrinjski za samo šest minuta postigao tri zgoditka, te osvojio bod. Sjajan povratak momčadi Blaža Sliškovića najavio je hrvatski veznjak Toni Jović, koji je u 88. minuti postigao prvi pogodak domaće momčadi. Joviću je to treći pogodak u prvenstvu ove sezone, a Zrinjski je ostao drugi s dva boda manje od Željezničara.

Pogodak Gatarića

U drugom kolu playoffa za ispadanje u slovačkom prvenstvu jučer je momčad Presova remizirala sa Senicom, bilo je 1:1. Jedini pogodak za domaće postigao je hrvatski veznjak Nikola Gatarić koji je bio strijelac jedinog pogotka svoje ekipe. Presov je pretposljednja momčad prvenstva sa 16 bodova, jednim više od svog jučerašnjeg protivnika.

Pogodak Oremuša za bod Ashkelona

U 27. kolu prve izraelske lige momčad Ashkelona je remizirala kod Shmone, bilo je 1:1. Pogodak za bod gostiju u 89. je minuti postigao hrvatski veznjak Mirko Oremuš. Ashkelon igra playoff za ostanak u prvoj ligi, a nakon 27 kola su pretposljednji sa 17 bodova.

Vizinger strijelac

U susretu 24. kola slovenskog prvenstva, momčad Rudara iz Velenja rezultatom 2:1 svladala je Celje. Jedini pogodak za goste je postigao hrvatski napadač Dario Vizinger u 42. minuti, koji je igrao do 60. minute. Za Rudar je cijeli susret odigrao naš Josip Tomašević, dok je Vlatko Šimunac zamijenjen u 53. minuti, a zamijenio ga je naš Dominik Radić. Za goste je cijeli susret odigrao Lovro Cvek, a Vizinger je zamijenjen u 60. minuti.

Mišlov opet strijelac

Austrijski drugoligaš Hartberg svladao je jučer BW Linz rezultatom 1:3. Za goste je cijeli susret odigrao naš veznjak Roko Mišlov, koji se u 68. minuti upisao u strijelce, sedmi put u prvenstvu ove sezone. Hartberg nakon 24 kola ima 39 bodova i peta je momčad prvenstva.

Asistencija Tomasova

Kazahstanska Astana bila je uspješna i u drugom kolu prvenstva. Svladali su Zhetysu na gostovanju rezultatom 0:2, a cijeli je susret odigrao i naš Marin Tomasov. Tomasov je bio asistent drugog pogotka svoje ekipe, u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Astana nakon prva dva kola ima maksimalan učinak, bez primljenog pogotka.

Važna pobjeda Bjelice

Momčad Lech Poznana koju vodi naš Nenad Bjelica upisala je jučer važnu pobjedu na svom terenu. Lech je rezultatom 3:0 svladao Lechiu. Za domaće je do 18. minute igrao Mario Šitum, kada je zamijenjen zbog ozljede, dok je kod gostiju utakmicu s klupe odgledao hrvatski vratar Oliver Zelenika. Lech nakon 28 kola ima 49 bodova i treća su momčad poljske Ekstraklase.

Samo remi Sablića

U drugoj utakmici dana u playoffu za BiH prvaka, Široki Brijeg našeg Gorana Sablića propustio je veliku priliku približiti se vodećim momčadima. Njegova momčad gostovala je u Krupi, te su odigrali utakmicu bez golova. Treba spomenuti kako je utakmica igrana u katastrofalnim uvjetima, po potpunosti natopljenom travnjaku. Za momčad Širokog od hrvatskih su nogometaša igrali vratar Krešimir Bandić, te Josip Kvesić, Josip Barišić, Ivan Peko, Josip Ćorluka, Luka Begonja, Slavko Bralić te Dražen Bagarić.  Široki na tablici nakon 24 kola ima 46 bodova i nalazi se na trećoj poziciji.

Pobjeda Neretljaka

BiH drugoligaš HNK Orašje kojeg vodi naš Mato Neretljak upisao je pobjedu u 17. kolu prvenstva. Neretljakova momčad bila je bolja od Iskre Bugojno, slavivši rezultatom 2:3. Orašje nakon 17 kola ima 33 boda i treća je momčad prvenstva, s tri boda manje od prvoplasirane momčadi.

Pobjeda Mamića

U 19. kolu Ujedinjenih Arapskih Emirata Al-Ain Zorana Mamića slavio je kod Al-Jazire rezultatom 2:3. Mamićeva momčad imala je vodstvo na poluvremenu pogotkom Berga, a promašili su i kazneni udarac. Sredinom drugog dijela gosti koriste drugi penal na utakmici, da bi do kraja utakmice domaća momčad dva puta stigla na gol zaostatka, ali do izjednačenja nisu stigli. Al-Ain nakon 19 kola ima 44 boda i prva je momčad na tablici.