Pogodak Đokovića za titulu Cluja; Runje, Kreilach, Oršić i Bagarić strijelci (VIDEO)

jagiellonia.pl

U danas igranim susretima hrvatski su nogometaši diljem svijeta postigli devet pogodaka te upisali dvije asistencije. Izdvojimo najprije Damjana Đokovića, čiji je pogodak donio titulu rumunjskog prvaka Cluju. Marcelo Brozović bio je asistent pobjedničkog pogotka Intera koji ih je odveo u Ligu prvaka.

Pogodak Đokovića za titulu Cluja

Rumunjski Cluj u posljednjem je kolu osigurao titulu prvaka. Svladali su Viitorul rezultatom 1:0. Jedini pogodak vrijedan titule postigao je hrvatski veznjak Damjan Đoković pogotkom u 43. minuti, sedam minuta nakon ulaska u igru. Cluj je na kraju sezonu završio s bodom prednosti ispred Steaue. Za Cluj je to četvrta titula prvaka, prva nakon 2012. godine.

Runje strijelac

U posljednjem kolu poljske Ekstraklase Jagiellonia je na svom terenu rezultatom 2:1 svladala Plock. Za domaće je cijeli susret odigrao hrvatski stoper Ivan Runje, koji je u 44. minuti bio strijelac prvog pogotka svoje ekipe. Jagiellonia je sezonu završila na drugoj poziciji sa 67 bodova, tri manje od prvaka Legie.

Oršić opet strijelac

Četvrti pogodak u 14. kolu južnokorejske prve lige postigao je hrvatski napadač Mislav Oršić u dresu tamošnjeg Ulsan Hyundaia. Ulsan je danas remizirao kod Incheona 1:1, a jedini pogodak za goste je postigao hrvatski nogometaš, iz slobodnog udarca u 76. minuti.  Ulsan je nakon 14 kola sedmi s 20 bodova.

Drugi pogodak Kreilacha

Utakmicu 11. kola MLS lige rano jutros igrala je momčad Real Salt Lakea. Poraženi su na gostovanju kod Philadelphie Union rezultatom 4:1, a jedini pogodak za goste je zabio hrvatski veznjak Damir Kreilach. Kreilachu je to drugi pogodak u sezoni, a uz to ima i jednu asistenciju. Real Salt Lake je na tablici šesti od 12 ekipa u zapadnoj konferenciji, imaju 13 bodova.

Pogodak Melnjaka

Četvrti prvenstveni pogodak danas je za slovensko Domžale postigao hrvatski veznjak Dario Melnjak. Domžale je na svom terenu s 3:1 porazio momčad Krškog, a Melnjak je bio strijelac prvog pogotka u 12. minuti utakmice. Melnjak je za Domžale odigrao cijeli susret, dok je Marko Alvir zamijenjen u 73. minuti. U 67. minuti s klupe je ušao još jedan hrvatski nogometaš, Petar Franjić. Za Krško je cijeli susret odigrao Josip Balić, dok su utakmicu s klupe odgledali Nikola Mandić te najbolji asistent lige, Tonći Mujan. Domžale je dva kola prije kraja treće sa 69 bodova, dok je Krško sedmo s 34.

Bagarić nastavio sjajnu formu

Momčad Širokog Brijega remizirala je na gostovanju kod Radnika iz Bijeljine rezultatom 3:3 u posljednjem kolu BH Premijer Lige. Dvostruki strijelac za goste je bio Dražen Bagarić, koji je stigao do brojke od sedam golova od kako se ove zime priključio momčadi s Pecare. Bagarić je bio strijelac prvog pogotka u četvrtoj, te posljednjeg u 88. minuti. Dodajmo kako je pogodak i asistenciju za momčad Gorana Sablića upisao i bivši nogometaš Hajduka, Josip Kvesić. Široki je propustio preskočiti trećeplasirano Sarajevo nakon njihovog poraza jučer. Oba tima imaju po 56 bodova, no treće je mjesto pripalo momčadi iz Sarajeva. Široki se svejedno uspio plasirati u Europsku ligu.

Bencun strijelac

U slavljeničkoj atmosferi dočekao je Zrinjski momčad Krupe u utakmici posljednjeg kola BH Premijer Lige. Proslavljala se titula prvaka, a stadion je bio ispunjen do posljednjeg mjesta. U takvoj atmosferi momčad iz Mostara uvjerljivo je svladala protivnika, bilo je 4:0. Drugi pogodak na utakmici za domaće je u 11. minuti zabio hrvatski napadač Marko Bencun, što je njegov prvi pogodak u dresu Zrinjskog.  Zrinjski je na kraju sezonu završio sa 69 bodova, šest više od drugoplasiranog Željezničara.

Asistencija Brozovića za Ligu prvaka Intera

U utakmici posljednjeg kola talijanske prve lige u kojoj se odlučivalo o posljednjem učesniku Lige prvaka naredne sezone, sastali su se Lazio i Inter. Za Lazio je sve dobro počelo, jer je nakon udarca Marušića lopta u devetoj minuti pogodila Perišića, promijenila smjer te ušla u mrežu. Inter se vratio u 29. minuti, no krajem prvog poluvremena Lazio opet stiže do prednosti. Ipak, Inter je do kraja uspio preokrenuti te izboriti Ligu prvaka. Najprije je u 78. minuti za 2:2 zabio Mauro Icardi iz kaznenog udarca, da bi u 81. minuti Vecino nakon kornera i asistencije Marcela Brozovića donio potpuni preokret svojoj ekipi. Inter je na kraju završio četvrti sa 72 boda koliko je imao i Lazio, no Ligu prvaka naredne će sezone igrati tim iz Milana.

Asistencija Cveka

Posljednjeplasirana momčad slovenskog prvenstva Ankaran nije uspio danas slaviti te se popeti na devetu poziciju koja vodi u doigravanje za ostanak u prvoj ligi. Bolje je bilo Celje koje je slavilo rezultatom 0:2, a asistent za prvi pogodak u 21. minuti bio je hrvatski nogometaš Lovro Cvek, koji je upisao petu asistenciju u prvenstvu. Za Ankaran je cijeli susret odigrao Matija Soldo, dok je Vedran Gerc zamijenjen u 63. minuti.

Klafurić odveo Legiu do titule, pogodak Antolića

U posljednjem kolu poljskog prvenstva, Legia je osigurala treću titulu prvaka u nizu, 14. ukupno. Danas su gostovali kod Lecha, te su do 80. minute imali vodstvo od 0:2. U vodstvo ih je pogotkom u devetoj minuti doveo hrvatski veznjak Domagoj Antolić. U 81. minuti domaći su navijači odlučili prekinuti utakmicu pri rezultati 0:2, utakmica je prekinuta, te kasnije dodijeljena Legiji, uz rezultat 0:3. Legia je tako s tri boda više od Jagiellonie osvojila titulu, a do nje ih je predvodio Hrvat Dean Klafurić, koji je privremeno rješenje na klupi, nakon što je otkaz dobio Romeo Jozak.

Druga pobjda Tudora

Igor Tudor upisao je drugu pobjedu u nizu na klupi Udinesea. Njegova momčad svladala je danas Bolognu s minimalnih 1:0, pogotkom Fofane.  Posljednjih 20-ak minuta za Udinese je igrao i hrvatski napadač Stipe Perica. Udinese je sezonu završio na 14. poziciji s 40 bodova, pet više od Crotonea koji je bio 18. te je ispao u drugu ligu.

Kalinić i Andrijašević bolji od Leke

U utakmici posljednjeg kola belgijske lige Club Brugge našeg Ivana Leke koji je prošlog vikenda osigurao titulu prvaka poražen je na svom terenu protiv Genta. Rezultat utakmice bio je 0:1 za goste, za koje su igrala dva hrvatska nogometaša. Franko Andrijašević igrao je do 81. minute dok je Lovre Kalinić proveo svih 90 minuta na golu Genta. Gent je ovom pobjedom osigura plasman u Europsku ligu naredne sezone, završili su četvrti s 39 bodova.