Pogodak Bartoleca i asistencija Martića; Nenad Bjelica upisao drugi poraz (VIDEO)

fcn.dk

U danas igranim susretima, u strijelce se osim Matea Pavlovića upisao i Karlo Bartolec za danski Nordsjaelland. Nenad Bjelica i njegov Lech poraženi su na gostovanju kod Slaska, a Ivan Martić upisao je asistenciju za rumunjsku Craiovu.

Drugi pogodak Bartoleca

Mladi 22-godišnji hrvatski branič Karlo Bartolec postigao je svoj drugi ligaški pogodak ove sezone. U zanimljivom susretu njegov je Nordsjaelland remizirao (2-2) sa Sonderjyskeom. Nakon 12 minuta izgledalo je kao da Nordsjaelland neće imati težak posao. U desetoj minuti poveli su pogotkom napadača Ernesta Asantea. Dvije minute kasnije, vodstvo je povećao naš desni bek Karlo Bartolec kojem je to drugi pogodak ove sezone.

Domaći ipak nisu uspjeli sačuvati prednost. U 78. minuti gosti smanjuju rezultat autogolom Runarssona. U trećoj minuti sudačke nadoknade Sonderjyske ostaje i s igračem manje, zbog drugog žutog kartona isključen je stoper Gartenmann. Nordsjaelland čak ni s igračem više nije uspio sačuvati rezultat u sudačkoj nadoknadi, jer je minutu kasnije Luijckx gostima donio vrlo važan bod. Nordsjaelland nakon deset kola ima 20 bodova i nalazi se na prvoj poziciji danskog prvenstva, dok je Sonderjyske sedmi s 11 bodova u deset utakmica.

Drugi poraz Bjelice

Nenad Bjelica i njegov Lech doživjeli su drugi poraz u desetom kolu poljskog prvenstva. Bolji je bio Slask, koji je slavio s 2-0 na svom terenu. Za Bjeličinu je momčad cijeli susret odigrao i hrvatski veznjak Mario Šitum. Lechu je i nakon ovog poraza vodeća momčad poljske Ekstraklase s 18 bodova iz deset susreta, no do kraja kola mogli bi doživjeti pad nekoliko mjesta na tablici. U narednom kolu Lech dočekuje aktualnog prvaka, Legiu našeg Romea Jozaka.

Standings provided by Sofascore LiveScore

Asistencija Martića

CS Universitatea Craiova i Voluntari remizirali su u 12. kolu rumunjskog prvenstva. Utakmica je završena rezultatom 1-1. Jedini pogodak domaći su postigli u 69. minuti, kada je Alexandru Baluta na asistenciju bivšeg igrača Rijeke, Ivana Martića pogodio mrežu gostiju. Osim Martića, koji je odigrao cijeli susret, za domaće su igrali Hrvoje Spahija do 58., te Niko Datković također cijeli susret. Utakmicu je s klupe odgledao stoper Renato Kelić.