Pogoci Santinija, Pajača i Radoševića; Andrijašević asistent (VIDEO)

rsca.be

Osam hrvatskih nogometaša upisalo se danas u strijelce, a jedan u asistente. Ivan Santini pogodio je za Anderlecht, Josip Radošević za Brondby, dok je Marko Pajač bio strijelac u pobjedi Empolija.

Franko Andrijašević bio je dvostruki asistent u Belgiji dok je Niko Kovač u Njemačkoj upisao visoku pobjedu.

Santini strijelac

Anderlecht je slavio u 30. kolu belgijske Jupiler lige rezultatom 0:2 kod Oostendea. Za gostujuću momčad svih 90 minuta igrao je hrvatski napadač Ivan Santini koji je u sudačkoj nadoknadi drugog dijela pogotkom potvrdio slavlje svoje momčadi.

Antonio Milić je za Anderlecht utakmicu odgledao s klupe. Anderlecht je na tablici četvrti s 51 bodom.

Prvi pogodak Pajača

U dvoboju dva davljenika u prvoj talijanskoj ligi između Empolija i Frosinonea slavila je domaća momčad. Empoli je slavio rezultatom 2:1 te tako izašao iz zone koja vodi u drugu ligu. Već u prvom poluvremenu zabio je Empoli oba pogotka, a drugi gol domaćih djelo je hrvatskog nogometaša Marka Pajača.

Pajaču je to prvi pogodak u Seria A ove sezone a Empoli sada ima 25 bodova i nalazi se na 17. poziciji na tablici.

Pogodak Radoševića

Važnu pobjedu ostvario je danski Brondby na gostovanju kod Horsensa u utakmici 26. kola danske Superlige. Brondby je slavio rezultatom 1:3, a u strijelce se upisao i hrvatski veznjak Josip Radošević. Horsens je poveo u 14. minuti, a gosti su odgovorili preko hrvatskog veznjaka koji fenomenalno pogađa u 36. minuti. Brondby je do kraja utakmice uspio još dva puta pogoditi te stići do tri boda.

Radošević je odigrao svih 90 minuta dok je Ante Erceg u igru ušao u 66. minuti. Svih 90 minuta na golu domaćih proveo je hrvatski vratar Matej Delač. Brondby je na tablici četvrti s 38 bodova dok Horsens ima 31 i nalazi se na desetom mjestu.

Filipović za slavlje Gorice

Momčad Gorice preokretom je slavila protiv Domžala u utakmici 23. kola slovenske prve lige. Gosti su imali vodstvo od 53. minute, no Gorica pogocima u 61. i 69. minuti stiže do preokreta i tri boda. Drugi pogodak za domaću momčad zabio je hrvatski nogometaš Andrija Filipović, koji je odmah nakon toga i zamijenjen.

Hrvatskom napadaču ovo je šesti prvenstveni pogodak. Osim Filipovića za Goricu je igrao i Tomiček koji je odigrao svih 90 minuta. Kod Domžala je cijelu utakmicu branio naš Krševan Santini dok je Tonći Mujan u igru ušao s klupe u 70. minuti. Gorica je ovom pobjedom izašla iz opasne zone, sedma je s 25 bodova dok Domžale ima 34 boda i nalazi se na trećoj poziciji.

Četvrti pogodak Budimira

Ante Budimir postigao je svoj četvrti zgoditak u dresu španjolskog drugoligaša Mallorce od kako je u klub stigao ove zime. Mallorca je danas pobijedila Las Palmas rezultatom 1:2 nakon preokreta, kojeg je pogotkom u 18. minuti započeo hrvatski napadač.

Mallorca je na tablici šesta s 48 osvojenih bodova.

Pogodak Kolara

Wisla Krakow slavila je u utakmici 26. kola poljske Ekstraklase rezultatom 3:2 protiv Cracovie. Do 80. minute za domaću je momčad igrao hrvatski napadač Marko Kolar koji je bio strijelac drugog pogotka svoje ekipe na utakmici u 19. minuti. Za hrvatskog nogometaša to je četvrti zgoditak u prvenstvu ove sezone.

Wisla je na tablici deveta s 38 bodova iz 26 utakmica.

Bagarić za tri boda Širokog

Dražen Bagarić je još jednom donio tri boda Širokom Brijegu. Hrvatski napadač postigao je danas šesti prvenstveni pogodak te je tako njegova momčad s minimalnih 1:0 svladala Tuzlu City u susretu 23. kola BHT Premijer Lige.

Nakon 23 odigrane utakmice Široki ima 35 bodova i zauzima treću poziciju na ljestvici.

Pogodak Muminovića

Nakon tri uzastopna poraza Aluminij je uspio slaviti u slovenskom prvenstvu. Visoko je na domaćem terenu slavio protiv Rudara kojeg vodi Marijan Pušnik s 4:0. Prvi pogodak na utakmici zabio je hrvatski nogometaš Sanin Muminović u 14. minuti, njegov prvi prvenstveni pogodak.

Osim Muminovića za Aluminij je svih 90 minuta odigrao i Ivan Kontek dok je Nikola Leko igrao posljednjih pet minuta. Kod Rudara su od hrvatskih igrača svih 90 minuta odigrali Marko Ćosić, Dominik Radić i Josip Tomašević, dok je David Arap isključen u sudačkoj nadoknadi drugog dijela.

Aluminij je na tablici četvrti s 33 boda a Rudar osmi s 24.

Andrijašević dvostruki asistent

Nakon pogotka prošlog vikenda, Franko Andrijašević danas je upisao dvije asistencije za Waasland Beveren u kojem je na posudbi. Waasland je u nevjerojatnoj utakmici imao vodstvo od 0:3 zahvaljujući hat-tricku Miloševića, no Standard je uspio preokrenuti taj rezultat s četiri zgoditka u samo 23 minute te slaviti s 4:3.

Andrijašević je upisao asistenciju najprije kod drugog pogotka u 43. minuti.

A zatim je asistirao i kod trećeg pogotka gostiju u 49. minuti.

Za Standard je od 77. minute igrao Alen Halilović dok je Andrijašević za goste odigrao svih 90 minuta. Karlo Lulić za Waasland nije ulazio s klupe.

Sigurna pobjeda Kovača

Nakon ispadanja iz Lige prvaka Bayernu i našem Niki Kovaču preostaje borba s Borussijom Dortmund za titulu prvaka Njemačke. Aktualni prvak slavio je danas u utakmici 26. kola protiv Mainza s uvjerljivih 6:0. Tri je pogotka postigao James, po jedan su dodali Lewandowski, Coman i mladi napadač Alphonso Davies.

Bayern i Dortmund trenutno dijele prvu poziciju sa 60 osvojenih bodova.

Veliki kiks Leke

Club Brugge našeg Ivana Leke poražen je na svom terenu danas protiv Mouscrona. Lekina momčad propustila je smanjiti zaostatak za Genkom koji je ispustio pobjedu u sudačkoj nadoknadi. Brugge je poražen na svom terenu protiv Mouscrona rezultatom 1:2, te se tako njihov zaostatak za vodećim Genkom povećao na sedam bodova.

Karlo Letica nije igrao za Brugge, utakmicu je proveo na klupi, dok je Matej Mitrović i dalje ozlijeđen.

Kopić poražen

U playoffu za ispadanje ciparski Paphos kojeg vodi Željko Kopić poražen je na domaćem terenu protiv Anorthosisa s 0:1. Gosti su do tri boda stigli pogotkom u sudačkoj nadoknadi.

Paphos je na tablici pretposljednji s 22 boda.

Mršić debitirao porazom

Stanko Mršić zamijenio je Matu Neretljaka na mjestu trenera GOŠK Gabele. Danas je njegova momčad gostovala u Mostaru kod aktualnog prvaka Zrinjskog, te je poražena minimalnim rezultatom 1:0. Domaća momčad slavila je pogotkom iz 74. minute iz kaznenog udarca.

Mršića u GOŠK-u čeka težak posao s obzirom da se na tablici tim iz Gabele nalazi na pretposljednjoj poziciji koja vodi u drugu ligu. GOŠK ima 19 bodova, četiri manje od mjesta koje ostavlja u prvoligaškom društvu.

Golem poražen

Mađarski drugoligaš Balmazujvaros Sport kojeg vodi hrvatski strateg Toni Golem poražen je u susretu 29. kola mađarske druge lige protiv Vasasa s 3:2. Golemova momčad imala je vodstvo od dva gola prednosti nakon prvih 45 minuta, no domaća je momčad u drugom poluvremenu s tri zgoditka u 25 minuta stigla do preokreta.

Balmazujvaros je na tablici tek 16. s 31 bodom iz 29 utakmica.