Pogoci Santinija, Maganjića, Puljića; Rakitić, Srna i Kramarić asistenti! (VIDEO)

Foto arhiva: smcaen.fr

Prilično uspješan dan za hrvatske nogometaše nastavljan je i u jučerašnjem poslijepodnevu. U strijelce su se upisali Ivan Santini, Petar Slišković,  Mateo Roskam,  Josip Maganjić, Matija Katanec, Toni Jović, Tomislav Puljić, Bojan Vrućina, dok je dva pogotka postigao Josip Knežević.   Dvostruki asistent bio je Ivan Rakitić, a asistencije su upisali i Andrej Kramarić i Darijo Srna. Nesretnik dana za hrvatske je nogometaše bio Petar Filipović, koji je postigao autogol.

Santini strijelac za Caen

Francuski Caen ostvario je pobjedu u petom kolu francuske Ligue 1 protiv Dijona, bilo je 2-1. Hrvatski napadač Ivan Santini na terenu je proveo svih 90 minuta, a u petoj je minuti bio precizan iz kaznenog udarca. Santiniju je ovo drugi pogodak ove sezone, a Caen se sada nalazi na petoj poziciji prvenstva s devet bodova.

Petar Slišković za pobjedu Halleschera

Njemački trećeligaš Hallescher jučer je rezultatom 2-1 svladao Wehen. Cijeli je susret za domaće odigrao hrvatski napadač Petar Slišković, koji je pogotkom u 66. minuti postavio konačan rezultat, te donio tri boda svojoj momčadi. Hallescher nakon sedam kola ima šest bodova i nalazi se na 14. poziciji.  Sliškoviću je ovo već četvrti prvenstveni zgoditak.

Novi pogodak Roskama

U šestom kolu grupe D malezijskog Kupa momčad Sarawaka remizirala je na gostovanju kod Terengganua 3-3. Za gostujuću momčad cijeli je susret odigrao hrvatski napadač Mateo Roskam, koji je u 36. minuti postigao prvi pogodak za svoju ekipu. Nakon šest kola, Sarawak u grupi D ima pet bodova, i nalazi se na trećoj poziciji, od četiri kluba koliko ih je u jednoj skupini.

Pogodak Maganjića u Primaveri

Ekipa Fiorentine do 19 godina jučer je svladala Atalantu rezultatom 0-2. Za goste je igrao i hrvatski napadač Josip Maganjić koji je u 61. minuti postigao prvi zgoditak na utakmici. Ovo je bila utakmica prvog kola nove sezone talijanske Primavere, te prvi pogodak za 18-godišnjeg napadača.

Pogoci Kataneca i Jovića u uvjerljivom slavlju Zrinskog

Momčad Zrinjskog upisala je i šestu pobjedu u sedmom kolu BH Premijer Lige. Momčad Blaža Sliškovića bila je bolja od Čelika, kojeg je pobijedila rezultatom 5-2. U strijelce su se upisala i dva hrvatska veznjaka. Najprije je u šestoj minuti Matija Katanec otključao mrežu gostiju koji su prethodno već zabili dva gola.

Toni Jović je u 19. minuti postigao treći pogodak na utakmici svoje momčadi te joj donio potpuni preokret.

Katanecu je to drugi ovosezonski pogodak, prvi u prvenstvu, dok je Jović postigao svoj prvijenac. Zrinjski nakon sedam kola ima 18 bodova i nalazi se na prvoj poziciji, pet više od Mladosti i Širokog Brijega koji danas igraju svoje utakmice.

Dva gola Josipa Kneževića

Hrvatski veznjak Josip Knežević nastavio je s dobrom formom u svojoj Puškaš Akademiji. Njegova je momčad jučer svladala Újpest rezultatom 1-3, a on je postigao dva zgoditka. Knežević koji je odigrao cijeli susret u 49. je minuti bio precizan s bijele točke povisivši vodstvo svoje ekipe na 0-2, da bi četiri minute kasnije postigao novi pogodak, ovog puta iz igre. Drugo poluvrijeme za Puškaš Akademiju odigrao je i Stipe Bačelić-Grgić. Bivšem igraču Osijeka ovo je već peti pogodak, nakon što je i u prošlom kolu bio dvostruki strijelac. Akademija nakon osam kola ima 11 bodova i nalazi se na šestoj poziciji.

Tomislav Puljić strijelac u remiju Vaduza

Švicarski drugoligaš Vaduz remizirao je na svom terenu jučer protiv Rapperswilla, 2-2. Za domaću je momčad cijeli susret odigrao iskusni hrvatski stoper Tomislav Puljić, koji je u 36. minuti postigao prvi zgoditak na utakmici.  Vaduz nakon sedam kola druge švicarske lige ima devet bodova i nalazi se na petoj poziciji.

Pogodak Vrućine na otvaranju prvenstva

Na otvaranju jordanskog prvenstva momčad Shabab Al Ordona svladala je Al Jazeeru Amman rezultatom 1-2. Za goste je prvijenac postigao hrvatski napadač Bojan Vrućina, koji je ovog ljeta stigao iz slovenskog Rudara. U drugom kolu Shabab Al Ordon gostuje kod Al Wehdata za kojeg nastupa naš nogometaš Sebastijan Antić.

Rakitić dvostruki asistent

Dobru utakmicu u katalonskom je derbiju odigrao Ivan Rakitić. Barcelona je s visokih 5-0 svladala gradskog rivala Espanyol, a Ivan Rakitić koji je odigrao cijeli susret upisao je dvije asistencije. Hrvatski je reprezentativac najprije lijepo proigrao Messija u 26. minuti za 1-0, da bi u 87. minuti asistirao Gerardu Piquea, nakon ubačaja iz kornera.

Asistencija Kramarića u velikoj pobjedi Hoffenheima

U trećem kolu Bundeslige Hoffenheim je na svom terenu ostvario veliku pobjedu. Rezultatom 2-0 svladali su aktualnog prvaka Bayern, a cijeli je susret odigrao i naš napadač Andrej Kramarić. Također, Kramarić je u 27. minuti bio asistent kod prvog pogotka Utha.

Asistencija Darija Srne

Momčad Šahtara upisala je jučer sedmu pobjedu u osmom kolu ukrajinskog prvenstva. Ukrajinski prvak rezultatom je 3-1 svladao je Zoryu, a cijeli je susret odigrao bivši kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna. Srna je također sudjelovao i kod prvog gola, kada je u 32. minuti asistirao Krystovu, koji je sjajno pogodio gostujuću mrežu. Nakon osam kola Šahtar ima 21 bod, četiri više od drugoplasirane Vorskle.

Autogol Petra Filipovića

Da svi naši nogometaši ne pogode protivničku mrežu, pobrinuo se Petar Filipović. Hrvatski stoper koji je ovog ljeta bečku Austriu zamijenio turskim Konyasporom jučer je postigao autogol u porazu svoje ekipe. Konyaspor je na svom terenu rezultatom 0-2 poražen protiv Alanyaspora, a Filipović je u 73. minuti nespretno reagirao kod drugog gola, te je loptu koju je htio ispucati, poslao u vlastitu mrežu.

Od tri hrvatska trenera, dva su jučer upisala pobjede. Niko Kovač upisao je prvu pobjedu u Bundesligi, a Damir Burić treću u austrijskom prvenstvu. Ivan Leko i njegov Club Brugge jučer je upisao prvi poraz.

Pobjeda Kovačeva Eintracht Frankfurta

Nakon remija i poraza, Eintracht Frankfurt našeg Nike Kovača upisao je i prvu pobjedu u Bundesligi. Eintracht je bio uspješan na gostovanju kod Borussie Mönchengladbach, slavljem s minimalnih 0-1. Za Kovačevu momčad u igri je od 51. minute bio i hrvatski napadač Ante Rebić.

Velika pobjeda Burićeve Admire

Austrijska Admira koju vodi naš Damir Burić, s visokih je 0-5 svladala Mattersburg. To je Burićevoj momčadi bila treća pobjeda u sedmom prvenstvenom susretu, te se sada nalazi na sedmoj poziciji s devet osvojenih bodova. U narednom kolu Admira dočekuje prvoplasiranu momčad Sturm Graz.

Prvi poraz Ivana Leke

Club Brugge kojeg vodi naš Ivan Leko upisao je prvi poraz u belgijskoj Jupiler Ligi. Bolji od aktualnog belgijskog prvaka bio je Mouscron, koji je na svom terenu slavio rezultatom 2-1. Nakon pet pobjeda, Lekinoj je momčadi ovo prvi poraz. Club Brugge je za sada ostao na prvoj poziciji, a Charleroi koji ima pet pobjeda iz pet susreta danas će odigrati svoju utakmicu.