Pogoci Santinija i Glumca; pobjede Leke i Kovača (VIDEO)

U danas igranim susretima u strijelce su se od hrvatskih nogometaša upisali Ivan Santini i Tomislav Glumac, dok je Luka Modrić upisao asistenciju.

Od trenera, Leko i Kovač upisali su pobjede.

Santini strijelac

Anderlecht je u 23. kolu belgijskog prvenstva preokretom svladao Eupen rezultatom 2:1. Gosti su poveli u 31. minuti no Anderlecht preokretom u drugom dijelu stiže do tri boda. Pogodak je postigao i hrvatski napadač Ivan Santini, koji u 65. minuti postiže drugi gol Anderlechta danas, kojim domaća momčad dolazi do tri boda.

Santiniju je to 12. prvenstveni pogodak a prvi još od 25.11., četvrti je strijelac lige. Anderlecht je na tablici tek peti s 37 bodova.

Gol i autogol Glumca

Turski drugoligaš Balikesirspor svladao je Eskisehirspor danas rezultatom 3:1 u susretu 19. kola druge turske lige. Poveli su domaći u 17. minuti, a gosti u 20. stižu do poravnanja. Oner je uputio udarac, a hrvatski branič Tomislav Glumac skrenuo je loptu i prevario svog vratara i postigao autogol. Naš stoper iskupljuje se za autogol 15 minuta kasnije. Nakon kornera najbolje se snašao, te glavom pogodio za 2:1. U zadnjoj minuti Balikesirspor postiže i treći zgoditak, te stiže do tri boda.

Za hrvatskog defanzivca to je prvi prvenstveni gol, a Balikesirspor je na tablici deseti s 26 bodova iz 19 utakmica.

Asistencija Modrića

Real Madrid gostovao je u 21. kolu La Lige u Barceloni, a protivnik je bio Espanyol. Madridski tim slavio je rezultatom 2:4, a Luka Modrić igrao je do 76. minute. Hrvatski nogometaš bio je asistent kod drugog pogotka kada je u 15. minuti nakon kornera asistirao Ramosu za pogodak.

Modrić u prvenstvu sada ima učinak od dva pogotka i tri asistencije. Real je na tablici treći s 39 bodova, deset manje od prvoplasirane Barcelone a pet manje od gradskog rivala, Atletico Madrida.

Kovačev Bayern uvjerljiv

Je li Bayern proigrao, ostaje da vidimo, no aktualni njemački prvak danas je uvjerljivo slavio na Allianz Areni protiv Stuttgarta. Momčad koju vodi Niko Kovač slavila je rezultatom 4:1, te tako ostala na šest bodova manje od prvoplasiranog Dortmunda koji je dan ranije s 5:1 slavio protiv Hannovera.

Pogotke za Kovačevu momčad postigli su Thiago, Goretzka, Lewandowski koji je i promašio kazneni udarac, te autogol Gentnera.

Preokret Ivana Leke

Velike probleme ima aktualni belgijski prvak Club Brugge. U borbi za titulu bolji je Genk, a nakon jučerašnjeg poraza Genka, na momčadi Ivana Leke danas je pritisak bio još i veći. Brugge je tražio pobjedu da bi iskoristio kiks Genka, no stvari protiv Oostendea danas nisu dobro počele. Domaćin je poveo već u drugoj minuti i problemi za Brugge su počeli. Ipak, gosti u drugom dijelu preko dva kaznena udarca stižu do preokreta, i vrlo važna tri boda u borbi za obranu naslova.

Brugge je na tablici drugi s 44 boda, no Genk i dalje ima prednost od ogromnih sedam bodova.