Pogoci Plazibata, Jugovića, Oršića i Roskama; neuspjašan dan u Ligi prvaka (VIDEO)

Twitter/Home United Football Club

U jučerašnjim utakmicama četiri su se hrvatska nogometaša upisala u strijelce. Pogađali su Stipe Plazibat za Home United, Vedran Jugović za južnokorejski Jeonnam, Mislav Oršić za Ulsan Hyundai, te Mateo Roskam za malezijski Sarawak.

Novi pogodak Stipe Plazibata

Singapurski Home United na svom je terenu svladao Ceres rezultatom 2-1, u prvoj utakmici playoffa azijskog AFC Kupa. Za domaće je cijeli susret odigrao hrvatski napadač Stipe Plazibat, koji je u  11. minuti doveo svoju momčad u vodstvo pogotkom iz kaznenog udarca.

Plazibat je tako stigao do svog 20. pogotka ove sezone u 14. utakmici.

Jugović strijelac za Jeonnam

Južnokorejski prvoligaš Jeonnam je na svom terenu s 2-0 svladao Sangju Sangmu. Hrvatski veznjak Vedran Jugović u igri je bio do 71. minute, a u 55. je minuti bio je začetnik akcije i strijelac drugog pogotka svoje ekipe.

Jeonnam se nakon 24 kola prvenstva nalazi na osmoj poziciji s 29 bodova.

Oršić za bod Ulsana

Ulsan Hyundai je u 24. kolu prvenstva Južne Koreje remizirao 1-1 sa Suwonom. Hrvatski veznjak Mislav Oršić odigrao je cijeli susret, a u 32. minuti je postigao svoj šesti pogodak u prvenstvu ove sezone.

Ulsan nakon 24 kola ima 43 boda, te se nalazi na trećoj poziciji.

Novi pogodak Matea Roskama

Malezijski Sarawak svladao je Selangor rezultatom 1-2 u utakmici Kupa. Hrvatski napadač Mateo Roskam odigrao je cijeli susret, te se u 52. minuti upisao u strijelce. To mu je osmi pogodak u osmoj utakmici ove sezone.

U trećem pretkolu Lige prvaka hrvatski nogometaši nisu imali baš najuspješniji dan.

Jurica Buljat i njegov BATE Borisov svladali su prašku Slaviju rezultatom 2-1, ali to im nije bilo dovoljno za plasman u playoff. Češki je predstavnik izborio playoff zbog gola u gostima.

Ivan Leko i njegov Club Brugge također su završili svoje ovogodišnje učešće u Ligi prvaka, te će igrati playoff Europske lige. Nakon 3-3 u prvoj utakmici, turski Basaksehir je na svom terenu slavio s 2-0 te se tako plasirao u playoff.

Momčad Viktorie Plzena s visokih je 1-4 poražena protiv rumunjske Steaue, te se tako s ukupnih 3-6 oprostila od Lige prvaka. Diego Živulić je kod domaćih danas odigrao 63 minute.

Ukrajinski Dinamo Kijev također se oprostio od Lige prvaka. Nakon pobjede od 3-1 u Ukrajini, švicarski je Young Boys svladao kijevsku momčad rezultatom 2-0, te se tako zahvaljujući golu u gostima plasirao u playoff Lige prvaka. Domagoj Vida jučer je odigrao cijeli susret.

Plasman dalje uspio je ostvariti tek Jozo Šimunović s njegovim Celticom. Celtic je u gostima svladao Rosenborg rezultatom 0-1, te se nakon utakmice bez golova u Škotskoj plasirao u playoff. Hrvatski je stoper jučer odigrao cijeli susret za svoju momčad.

U utakmicama Europske lige plasman dalje ostvario je Petar Filipović sa svojom bečkom Austrijom, te Ivo Kardum i Andro Švrljuga sa Suduvom.