Pogoci Maglice, Šimića, Muhara i Roguljića; Kovačić asistent za tri boda (VIDEO)

Arhiva/Izvor: 上PP体育

Devet pogodaka i tri asistencije upisali su hrvatski nogometaši u svojim klubovima danas. Anton Maglica i Marko Šimić nastavili su golgeterske forme, a prvijence su zabili Muhar, Kolar i Roguljić. Kovačić je bio asistent za pobjedu Chelsea dok je Perišić debitirao u slavlju Kovačeva Bayerna.

Asistencija Kovačića za slavlje ‘Plavaca’

Chelsea je u trećem kolu Premierlige uspio upisati prvu pobjedu. Teže od očekivanog, momčad Franka Lamparda svladala je Norwich rezultatom 2:3.

Cijeli susret za momčad iz Londona odigrao je i hrvatski veznjak Mateo Kovačić koji je bio asistent pobjedničkog pogotka svoje ekipe u 68. minuti susreta.

Chelsea nakon tri kola ima četiri boda i za sada je 12.

Pobjeda Kovača, debi Perišića

Niko Kovač i njegov Bayern upisali su prvu pobjedu u novoj sezoni Bundeslige. Slavila je Kovačeva momčad u drugom kolu protiv Schalkea s 0:3, i to uz hat-trick poljskog napadača Roberta Lewandowskog. Dodajmo da je za Kovačevu momčad debitirao i naš Ivan Perišić koji se na Allianz Arenu preselio iz Intera na jednogodišnju posudbu.

Remi Bilića

Nakon remija prije tri dana s Readingom, engleski drugoligaš WBA vodi hrvatski strateg Slaven Bilić remizirao je i danas. WBA je gostovao kod Derbya, a utakmica je završena rezultatom 1:1. U utakmici s čak tri penala, remi je na kraju čini se najrealniji ishod. Cijeli susret za Bilićevu momčad igrao je i hrvatski veznjak Filip Krovinović.

Serija kaznenih udaraca započeta je već u šestoj minuti kada Derby dolazi u vodstvo. Krajem prvog poluvremena Martyn Waghorn koji je pogodio u šestoj minuti ne koristi još jedan kazneni udarac i na odmor se ide s rezultatom 1:1. WBA do boda dolazi u 81. minuti kada napadač Kenneth Zohore pogađa s bijele točke za 1:1.

WBA nakon pet kola ima devet bodova.

11. pogodak Maglice

Kineski drugoligaš Guizhou Zhicheng uvjerljivo je slavio u susretu 23. kola druge kineske lige. Slavili su na gostovanju kod Zhejiang Greentowna rezultatom 1:4. Mrežu domaćih na samom je startu načeo hrvatski napadač Anton Maglica koji zabija već u drugoj minuti.

Maglici je to već 11. pogodak u 13. nastupu u drugoj kineskoj ligi, a njegov Guizhou Zhicheng na tablici zauzima prvu poziciju s 42 boda.

Marko Šimić strijelac

Hrvatski napadač Marko Šimić bio je strijelac u remiju njegove Persija Jakarte danas. Njegova ekipa gostovala je kod Persebaye a utakmica je završena rezultatom 1:1.

Gosti su poveli 12. prvenstvenim pogotkom hrvatskog napadača u 69. minuti. Ipak, domaća momčad stigla je do pogotka vrijednog boda iz kaznenog udarca u 80. minuti.

Jakarta je na tablici 14. s 13 bodova, ali od nekih ekipa ima i čak tri utakmice manje.

Muhar strijelac za Lech

Bivši veznjak zaprešićkog Intera Karlo Muhar, postigao je danas svoj prvi pogodak u dresu poljskog prvoligaša Lecha. Njegova ekipa svladala je Rakow rezultatom 2:3 u susretu šestog kola Ekstraklase, a hrvatski veznjak pogodio je prvi na susretu, u 30. minuti.

Za njega je to prvi pogodak u novom klubu koji se nakon šest kola nalazi na četvrtoj poziciji s 11 bodova.

Kolar strijelac s bijele točke

Marko Kolar u Nizozemskoj je također stigao do prvog pogotka. Njegov Emmen gostovao je kod Willem ll i poražen je rezultatom 2:1. Jedini pogodak za goste pri rezultatu 1:0 u 58. je minuti postigao hrvatski napadač Marko Kolar koji je u nizozemskog prvoligaša stigao ovog ljeta.

Njegov Emmen nakon četiri utakmice ima tek tri boda i zauzima slabašnu 13. poziciju.

Pervan dvostruki strijelac

U susretu sedmog kola prve bugarske lige Botev Plovdiv je na svom terenu slavio rezultatom 2:1 protiv Vitosha Bistritse. Domaći su slavili na krilima hrvatskog nogometaša Marka Pervana koji je bio strijelac oba pogotka svoje ekipe.

Bivši nogometaš Cibalije i Osijeka doveo je svoju ekipu u vodstvo u 22. minuti ali su gosti u 33. uspjeli izjednačiti na 1:1. U 60. minuti Pervan koji je odigrao cijeli susret postiže još jedan zgoditak, njegov treći u prvenstvu ukupno, te osigurava svojoj ekipi tri boda.

Botev je na tablici deveti s osam bodova iz sedam kola.

Prvijenac Roguljića

Prvi pogodak u novoj sezoni u prvoj slovačkoj ligi postigao je hrvatski veznjak Ante Roguljić. Njegov Trenčin uvjerljivo je slavio kod Pohroniea rezultatom 0:4. Roguljić je igrao svih 90 minuta a upravo je on načeo mrežu domaćih pogotkom već u petoj minuti.

Njegov Trenčin na tablici je treći s 10 osvojenih bodova.

Pogodak Jovića, asistencija Bagarića

Zanimljivu utakmicu u susretu šestog kola BH Premijer Lige odigrali su Široki Brijeg i Željezničar. Domaća momčad povela je već u drugoj minuti pogotkom Enina, ali Željezničar brzo uzvraća. U 23. minuti Široki ponovno vodi, iz kaznenog udarca precizan je hrvatski nogometaš Toni Jović. Ubrzo se u strijelce upisao i bivši nogometaš Hajduka Josip Kvesić koji je pogodio za 3:1, ali je momčad iz Sarajeva s dva gola u drugom poluvremenu ipak odnijela bod s Pecare. Spomenimo i napdača u domaćim redovima Dražena Bagarića koji je upisao asistenciju, a nad njim je i napravljen kazneni udarac koji je kasnije iskoristio Jović.

Široki jako loše stoji nakon pet kola, imaju samo pet bodova i tek su deveti na tablici.

Drugi gol Bušića

Drugo kolo u nizu Tomislav Bušić zabija pogodak na Kosovu. Njegova momčad Gjilani upisala je pobjedu u drugom kolu kosovske prve lige nakon poraza u prvom, slavili su protiv Ferizaja 0:3. Hrvatski napadač bio je strijelac trećeg pogotka svoje ekipe u 90. minuti.

Kukuruzović asistent

Hrvatski veznjak Stjepan Kukuruzović upisao je danas treću prvenstvenu asistenciju u drugoj švicarskoj ligi. Njegov Lausanne uvjerljivo je svladao Aarau našeg Petra Mišića rezultatom 5:1. Kukuruzović je na terenu proveo svih 90 minuta a bio je asistent kod prvog pogotka u 37. minuti.

Do 66. minute za goste je igrao Petar Mišić koji u drugoj švicarskoj ligi ove sezone ima dva zgoditka. Nakon pet kola Lausanne drži prvu poziciju na tablici s 13 bodova i gol razlikom 20:3, a Aarau je tek deveti sa samo četiri.