Pogoci Kalinića i Ćorluke u kupu; Pranjić dvostruki strijelac za Anorthosis, zabijali Schildenfeld, Prce, Brodić… (VIDEO)

Ovaj tjedan u mnogim je državama rezerviran za kup utakmice. Nikola Kalinić i Vedran Ćorluka su danas postigli prve pogotke za svoje klubove. Na Cipru je Danijel Pranjić bio dvostruki strijelac, a jedan je pogodak u visokoj 0-7 pobjedi dodao i Gordon Schildenfeld.

Na listu strijelaca su se za svoje klubove danas upisali i Prce, te Brodić. Osim Kalinića u Španjolskoj su danas aktivna bila još dva hrvatska nogometaša, Rakitić je bio trostruki asistent u slavlju Barcelone, dok je Duje Čop promašio kazneni udarac u slavlju Valladolida protiv Mallorce.

Pogodak Kalinića u kupu

Nakon 0:1 u prvoj utakmici, Atletico Madrid uvjerljivo je slavio s 4:0 u uzvratnom susretu šesnaestine finala Kupa Kralja protiv Sant Andreua. Cijeli susret za Simeonovu momčad odigrao je hrvatski napadač Nikola Kalinić, koji je u 53. minuti bio strijelac drugog pogotka svoje ekipe na današnjoj utakmici.

11. je to utakmica za Kalinića ove sezone, iako je do sada većinom ulazio s klupe pred kraj utakmica, danas je stigao do svog prvog pogotka.

Ćorluka za minimalnu prednost Lokomotiva

Lokomotiv Moskva i Rubin Kazan sastaju se u četvrtfinalu ruskog kupa, a danas su u Moskvi odigrali prvu utakmicu. Domaća momčad slavila je s minimalnih 1:0, a jedini pogodak u 54. je minuti postigao iskusni hrvatski branič Vedran Ćorluka.

Za Ćorluku, kao i za Kalinića, to je prvi pogodak ove sezone.

Dva pogotka Pranjića, jedan Schildenfelda

Ciparski prvoligaš Anorthosis uvjerljivo je ostvario plasman u četvrtfinale kupa. S visokih 0:7 vladali su Chloraku i tako se bez većih problema plasirali u četvrtfinale. Tri pogotka postigli su gosti nakon prvog dijela, a sva tri bila su djelo hrvatskih nogometaša. Domaće je načeo Danijel Pranjić vrlo lijepim pogotkom u 14. minuti. U 25. minuti prvim pogotkom u sezoni na 0:2 povisuje Gordon Schildenfeld. Četvrti pogodak ove sezone zabio je Danijel Pranjć u 28. minuti još jednim zgoditkom danas, kada je povisio rezultat na 0:3.

Prce strijelac

Plasman u četvrtfinale ciparskog kupa ostvarila je i Omonia, koja je s rezultatom 3:0 svladala Sotiras. Za domaće je igrao hrvatski branič Franjo Prce koji je bio strijelac prvog pogotka svoje ekipe danas, u šestoj minuti utakmice. Za hrvatskog nogometaša to je drugi pogodak ove sezone, prvi je postigao u prvenstvu.

Brodić strijelac u ispadanju Catanie

Talijanski trećeligaš Catania ispala je iz talijanskog kupa. Bolji je u šesnaestini finala bio Sassuaolo koji je slavio rezultatom 2:1. Pri rezultatu 1:0, u 41. minuti poravnanje za goste donio je hrvatski napadač Fran Brodić, prvim pogotkom u sezoni u svim natjecanjima.

Kopić uvjerljiv

Uvjerljiv je u ciparskom kupu bio i Željko Kopić i njegov Paphos. Njegova je momčad slavila protiv Olympiakos Nicosie s uvjerljivih 0:5, te se tako plasirala u četvrfinale.

Rakitić trostruki asistent u kup slavlju Barcelone, Čop promašio penal

Barcelona je u šesnaestini finala Copa del Rey rezultatom 4-1 svladala trećeligaša Leonesu, te tako s ukupnih 5-1 osigurala prolazak. Strijelci za domaće bili su El Haddadi (18.), Denis Suarez (26.), Malcom (43.) i ponovno D. Suarez u 70. minuti, dok je za goste mrežu zatresao Sene u 54. Asistent za prva tri pogotka katalonskog kluba bio je 30-godišnji Rakitić.

Svoju je obvezu u šesnaestini finala kupa uspješno odradio i Valladolid koji je domaćom 2-1 pobjedom, te s ukupnih 4-2, potvrdio prolazak dalje. U redovima domaćih cijeli je susret odigrao Duje Čop, koji je u 82. minuti, pri rezultatu 1-1, promašio kazneni udarac.