Pogoci Jovića, Čabraje, Pranjića i Pamića; teški porazi za Kovača i Neretljaka (VIDEO)

Četiri hrvatska nogometaša danas su postigli pogotke, dok je jedan upisao asistenciju. Neuspješan dan bio je za trenere, jer su trojica upisali remije, a dvojica poraze.

Poraz Neretljaka, pogodak Jovića

Nakon pobjede na Grbavici na debiju, Mato Neretljak poražen je u 13. kolu BHT Premijer Lige na klupi GOŠK-a iz Gabele. Njegova momčad poražena je protiv prvaka, Zrinjskog, rezultatom 0:4. Gosti su na odmor otišli s dva gola prednosti, no domaći su bolje odigrali drugo poluvrijeme i bili dominantni. No, momčad Blaža Sliškovića je usprkos nešto slabijoj igri u drugom dijelu uspjela postići još dva pogotka, a prvi od ta dva lijepo je s lijeve strane zabio hrvatski veznjak Toni Jović.

Nakon 13 kola GOŠK je pretposljednji s deset bodova, dok je Zrinjski drugi s 28 bodova, dva manje od Sarajeva koje je vodeće.

Pogodak Čabraje u slavlju Širokog

U 13. kolu BHT Premijer Lige momčad Širokog Brijega svladala je Krupu rezultatom 2:0 na svom terenu. Domaće je u vodstvo u 66. minuti doveo hrvatski napadač Dejan Čabraja pogotkom iz kaznenog udarca.

Na tablici, Široki zauzima četvrtu poziciju s 21 bodom.

Pogodak Pamića, remi Pamića

U 11. kolu crnogorskog prvenstva Titograd kojeg vodi naš trener Igor Pamić remizirao je 1:1 s Iskrom. Jedini pogodak za domaće postigao je hrvatski nogometaš Zvonko Pamić, kojem je to prvi zgoditak u ovoj sezoni. Pamićeva momčad tako je upala u mini krizu, s obzirom da su u posljednja četiri susreta ostvarili samo jednu pobjedu. Titograd je na tablici i dalje prvi, ima 22 boda, jedan više od drugoplasirane Budućnosti.

Pranjić strijelac u porazu

Ciparski Anorthosis kojeg će od sljedeće utakmice voditi hrvatski trener Igor Bišćan poražen je u petom kolu ciparskog prvenstva. Anorthosis je na svom terenu poražen rezultatom 2:3 protiv APOEL-a. Za domaće su cijeli susret odigrali hrvatski nogometaši Gordon Schildenfeld i Danijel Pranjić, a potonji je bio strijelac drugog pogotka svoje ekipe u 32. minuti, iz kaznenog udarca. Anorthosis nakon pet kola ima pet bodova i sedmi je na tablici.

Asistencija Bobičaneca

Nakon pogotka i asistencije u prošlom kolu kada je Mura visoko svladala Maribor, hrvatski nogometaš Luka Bobičanec upisao je novu asistenciju. Njegova Mura gostovala je u Domžalama kod istoimenog protivnika, te je upisala remi 2:2. Bobičanec je bio asistent kod prvog pogotka svoje ekipe u 87. minuti.

Osim njega, za Muru je igrao i naš vratar Matko Obradović, dok je za domaće cijeli susret odigrao Dario Melnjak, a Tonći Mujan zamijenjen je početkom drugog dijela. Domžale na tablici drži petu poziciju s 15 bodova, dok je Mura sedma s 13.

Težak poraz Kovača

Kriza Bayerna se nastavlja. Momčad koju vodi Niko Kovač upisala je težak poraz na Allianz Areni. Domaća momčad teško je poražena protiv Borussije Monchengladbach rezultatom 0:3. Kovačeva momčad tako je ostala na samo 13 bodova iz sedam kola i peti je na tablici. Prvoplasirani Dortmund ima četiri boda više.

Novi remi Sablića

Moldovski prvak Sheriff Tiraspol kojeg vodi naš trener Goran Sablić upisao je drugi prvenstveni remi u nizu. Bez golova je Sheriff odigrao utakmicu kod Speranta Nisporenija. Sablićeva momčad i dalje je uvjerljivo prva s 53 boda, 15 više od drugoplasiranog Milsamija.

Bod i za Burića

Greuther Fürth našeg Damira Burića upisao je remi u devetom kolu druge njemačke lige. Burićeva momčad odigrala je 1:1 protiv Regensburga, te tako treći put u posljednje četiri utakmice ostala bez trijumfa. Fürth je poveo u 49. minuti pogotkom Atange, no gosti 15 minuta prije kraja zgoditkom Gruttnera stižu do boda.

Fürth nakon devet kola ima 16 bodova i zauzima četvrtu poziciju. Prvoplasirani Koln ima samo tri boda više.