Pogoci Čopa, Tokića i Lesjaka; Brozović, Pajač i Jakoliš asistenti (VIDEO)

standard.be

U današnjim susretima tri su se hrvatska nogometaša upisala u strijelce. Duje Čop pogodio je za Standard, Hrvoje Tokić Breidablik, te Zoran Lesjak za Santarcangelo. Asistencije su upisali Marcelo Brozović, Marko Pajač i Marin Jakoliš.

Čop strijelac

Nakon asistencije prošlog vikenda, Duje Čop danas se upisao u strijelce. Njegov Standard s uvjerljivih je 0-3 svladao Lokeren. Čop je u igru ušao u 67. minuti, a u 83. je postigao drugi pogodak za svoju ekipu na utakmici. Za domaći je sastav cijeli susret odigrao naš stoper Jakov Filipović. Nakon 25 kola Standard je sedmi s 33 boda, dok je Lokeren 13. s 27.

Pogodak Tokića

U utakmici za treće mjesto islandskog Fotbolti Kupa, momčad Breidbalika je svladala Kopavogur rezultatom 2-3. Za goste je igrao i hrvatski napadač Hrvoje Tokić, koji je u 24. minuti postigao drugi pogodak svoje ekipe, koji im je tada donio prednost od dva gola razlike.

Lesjak za remi Santarcangela

U 24. kolu treće talijanske lige Santarcangelo je remizirao kod Fermane 1-1. Pogodak za remi gostiju u 80. je minuti postigao Zoran Lesjak, nogometaš Osijeka na posudbi, koji je danas odigrao svih 90 minuta. Josip Špoljarić igrao je do 59. minute, a Štrkalj do 87., dok je Zabec s klupe ušao u 46. Santarcangelo nakon 22 kola ima 23 boda i nalazi se na 16. poziciji.

Pajač opet asistent

Drugi tjedan u nizu, naš veznjak Marko Pajač upisao je asistenciju. Njegova Perugia igrala je domaću utakmicu 21. kola Seria B protiv Cittadelle, te je poražena rezultatom 1-3. Jedini pogodak za domaće je postigao Cerri u 43. minuti, na asistenciju našeg Pajača, njegovu već šestu u sezoni. Perugia nakon 24 kola ima 30 bodova i zauzima 12. poziciju.

Jakoliš asistent

U 21. kolu austrijske Bundeslige prvak RB Salzburg svladao je Admiru rezultatom 2-1. Poveli su domaći u 37. minuti, da bi gosti izjednačili u 41. preko Grouzreka, na asistenciju našeg Marina Jakoliša. Ipak, domaći su stigli do tri boda, i to u petoj minuti sudačke nadoknade drugog dijela. Jakoliš je odigrao cijeli susret za goste, baš kao i Duje Ćaleta-Car za domaće. Salzburg nakon 21 kola ima 46 bodova i prvi je, dok je Admira četvrta s 31.

Asistencija Brozovića

Marcelo Brozović koji je bio nadomak posudbe u Sevillu, upisao je asistenciju u još jednom kiksu Intera. Inter sada na svom terenu nije uspio pobijediti ni Crotone, bilo je 1-1. Povela je domaća momčad u 23. minuti preko Edera na asistenciju našeg Brozovića, koji se u igri zadržao do 77. minute. Ivan Perišić odigrao je cijeli susret. Inter nakon 23 kola ima 45 bodova i nalazi se na četvrtoj poziciji.

Pobjeda Jurčića u debiju

Krunoslav Jurčić koji je prije neki dan preuzeo saudijski Al Nassr upisao je pobjedu na debiju. Njegova je momčad bila bolja od Ohoda, rezultatom 2-0. Al Nassr nakon 20 kola ima 30 bodova, i treća je momčad na ljestvici.

Nova pobjeda Ivankovića

Branko Ivanković upisao je novu pobjedu u Iranu. Njegov Persepolis svladao je Sepahan u 22. kolu iranskog prvenstva, čime su se dodatno učvrstili na prvoj poziciji. Persepolis je prvi sa sigurnim 51 bodom.

Težak poraz Burića

U 21. kolu njemačke druge lige Greuther Fürth kojeg vodi naš Damir Burić teško je poražen. Fürth je gostovao kod Ingolstadta, te je savladan s visokih 3-0. Za Burićevu momčad cijeli je susret odigrao naš stoper Mario Maloča. Fürth sada ima 20 bodova i pretposljednja je momčad, tri boda im fale da skoče za čak četiri pozicije, no trenutno su u zoni ispadanja.