Pet pogodaka hrvatskih nogometaša u Kazahstanu; Pešić dvostruki strijelac, treći gol Tomasova (VIDEO)

fcastana.kz (arhiva)

Pet golova zabili su hrvatski nogometaši u kazahstanskom prvenstvu danas. Treći prvenstveni pogodak postigao je Marin Tomasov a dva je zabio Ivan Pešić. Pogodak su postigli i Miličević te Graf.

Miličević strijelac u slavlju Aktobea

Sjajno jutro hrvatskih igrača u Kazahstanu otvorio je Hrvoje Miličević u prvoj utakmici današnjeg rasporeda. Njegov Aktobe svladao je Atyrau rezultatom 2:0 te je upisao prvu prvenstvenu pobjedu u petom kolu.

Povela je domaća momčad u trećoj minuti pogotkom srpskog igrača Radina, a u 45. minuti hrvatski nogometaš Hrvoje Miličević pogađa za 2:0 nakon kornera.

Miličević je igrao cijeli susret a Hrvatska je imala svog igrača i u redovima gostiju. Cijeli susret odigrao je hrvatski nogometaš Ivica Žunić. Aktobe je na tablici posljednji, bodovni konto im je u minusu obzirom na to da su sezonu započeli s 12 oduzetih bodova, trenutno su na -9. Atyrau je deveti s četiri boda iz šest odigranih utakmica.

Dva pogotka Pešića

Svoje prve pogotke u kazahstanskom prvenstvu zabio je bivši igrač RNK Splita i Hajduka – Ivan Pešić. Šahter Karagandy uvjerljivo je pobijedio Ertis Pavlodar s 4:0. Golijadu domaćih otvorio je Ivan Pešić pogotkom u drugoj minuti. U osmoj minuti već je bilo 2:0 a Pešić iz penala povisuje na 3:0 u 1. minuti. Šahter je na tablici osmi s četiri boda.

Prvijenac Grafa

Ivan Graf treću godinu nosi dres Kaisara. Njegova momčad danas je slavila u prvenstvu a hrvatski nogometaš zabio je prvi pogodak ove sezone. Kaisar je gostovao kod Taraza koji je poveo u 23. minuti. Ipak, u 43. minuti pogotkom Grafa gosti stižu do poravnanja.

U drugom dijelu, Kaisar je zabio i drugi pogodak te je stigao do preokreta i tri boda. Kaisar nakon pet utakmica ima sedam bodova i šesti je.

Treći pogodak Tomasova

Dobru formu na otvaranju sezone potvrdio je i Marin Tomasov. Njegova Astana u posljednjoj je utakmici dana dočekala Ordabasy te slavila rezultatom 2:1. Povela je Astana u 15. minuti a Ordabasy krajem prvog poluvremena poravnava rezultat.

Aktualni kazahstanski prvak do kraja utakmice stiže do tri boda. Treći prvenstveni pogodak zabio je Marin Tomasov u 66. minuti.

Astana je na tablici prva sa 16 osvojenih bodova u šest kola.