Pero Pejić strijelac i tragičar, vratar Osijeka heroj u okršaju Kukesija i Sheriffa (VIDEO)

Kukesi i moldavski Sheriff u uzvratu 2. pretkola Lige prvaka. Prvi susretu u Tiraspolu, minimalnom pobjedom, pripao je moldavskom predstavniku u najeltinijem europskom klupskom nogometnom natjecanju. Uzvrat je za Kukesi, kojem je ovo premijerni nastup u Ligi prvaka u klupskoj povijesti, sigurno utakmica koju će još dugo sanjati. Favorizirani Sheriff u Elbasan Areni izborio je prolaz zahvaljujuć ponajviše vrataru Osijeka Zvonimiru Mikuliću, te nedovoljnoj koncentraciji igrača Kukesija, između ostalih i našeg Pere Pejića. U vodstvo je došla albanska momčad pogotkom Eminija u 35. minuti utakmice. Nakon duplog pasa s Pejićem, 31-godišnji Izair Emini prošao je čuvara i izašao je sam pred Mikulića i mirno ga matirao za izjednačenje u ovom dvomeču.

Za 2-0, ukupnih 2-1, Emiri asistira našem Pejiću koji, više sretno nego spretno, u prvoj minuti produžetka prvog poluvremena, postiže pogodak koji vodi Kukesi u sljedeće pretkolo na noge Qarabagu.
U prvom poluvremenu Kukesi je zaista bio bolja momčad od moldavskog predstavnika te zasluženo stigao do ostvarene prednosti. U nastavku Sheriff, u kojem je osim vratara Mikulića cijeli susret odigrao i Josip Brezovec, ipak diže tempo. Pogodak za 2-1 glavom u 56. minuti postiže veznjak Burkine Faso, 21-godišnji Cyrille Bayala. Za pogodak mu je asistirao bivši igrač Istre 1961 Mateo Sušić.
Slijedi period utakmice u kojem se Sheriff pristojno ispromašivao. Domaćini su na pritisak odgovorili borbeno, što im se zamalo isplatilo u 81. minuti kada je BH sudac Irfan Peljto pokazao na kazneni udarac za Kukesi. Izveo ga je Pero Pejić, no njegov nedovoljno snažan udarac brani Mikulić.
Treba spomenuti da je prethodno kaznenom udarcu za Kukesi, Sheriff ostao s igračem manje, jer je de Nooijer u 77. minuti zaradio drugi žuti karton. Do kraja susreta svjedočili smo nevjerojatnim promašajima Pejića i ostatka društva iz Kukesija. 34-godišnji hrvatski napadač jednostavno nije bio dovoljno koncentriran za egzekuciju, pogodio je gredu, u 89. mu je Mikulić skinuo jedan na jedan situaciju, zatim je glavom u 91. minuti pucao nekoliko centimetara od vrata, da bi seriju promašaja Kukesija u 94. minuti utakmice zaključio Španjolac Alberto Serran koji je pogodio vratnicu.
Nedugo poslije toga sudac je označio kraj nevjerojatno uzbudljivog susreta, zahvaljujuć čijem će ishodu u goste kod azerbajdžanskog Qarabaga naš Josip Brezovec, Zvonimir Mikulić i njihov Sheriff.]]>