Perišić strijelac za Inter; Ljubičić pogodio za Slovan i osigurao titulu; poraz Leke (VIDEO)

Još šest pogodaka zabili su hrvatski nogometaši danas u svojim klubovima. Marin Ljubičić opet je pogodio za Slovan Bratislavu s kojom je osigurao titulu prvaka. Ivan Perišić upisao se u strijelce za Inter, dok je Ivan Leko poražen u vrlo važnom susretu.

Pogodak Perišića iz penala

Momčad Intera svladala je Frosinone večeras rezultatom 1:3 u susretu 32. kola talijanske Seria A. Gosti su poveli golom Nainggolana u 19. minuti. U 37. minuti nakon kornera, sudac Massa pokazuje na bijelu točku. Kazneni udarac precizno je izveo Ivan Perišić, šestim prvenstvenim golom povisuje vodstvo svoje momčadi.

Frosinone u drugom dijelu smanjuje na 1:2, ali Vecino u sudačkoj nadoknadi potvrđuje nova tri boda Intera.

Osim Perišića koji je igrao do 70. minute u redovima gostiju večeras nije bilo Perišića i Vrsaljka koji su ozlijeđeni. Inter je na tablici treći sa 60 bodova iz 32 kola.

Pogodak Ljubičića – Slovan prvak

Marin Ljubičić nastavio je s odličnom formom u dresu slovačkog Slovan Bratislave. Slovan je danas uvjerljivo slavio kod Žiline rezultatom 0:3 te tako stigao do titule prvaka. Hrvatski nogometaš Marin Ljubičić zabio je četvrti pogodak u posljednjih pet utakmica. Danas je odigrao svih 90 minuta i pogodio je u 62. minuti kada je postavljen konačan rezultat.

Slovanu je to deveta titula prvaka u povijesti, prva još od sezone 2013/14. Prošle sezone Slovan je završio kao drugoplasirani.

Pogoci Vukušića i Kordića za pobjedu

Krško je u susretu 27. kola slovenske prve lige svladao ND Goricu rezultatom 1:2. Gorica je povela rano ali Krško stiže do poravnanja u 42. minuti, strijelac iz kaznenog udarca je hrvatski napadač Ante Vukušić.

Početkom drugog dijela Krško dolazi do potpunog preokreta pogotkom još jednog hrvatskog nogometaša – Ante Kordića.

Osim Vukušića i Kordića za Krško su igrali i Mario Cetina te Danijel Stefulj 90 minuta, a Robert Jandrek zamijenjen je u sudačkoj nadoknadi. Za Goricu je igrao hrvatski nogometaš Mateo Tomicek koji je isključen u 71. minuti zbog drugog žutog kartona.

Nakon 27 kola Gorica je pretposljednja s 28 bodova a Krško posljednje s 20 bodova.

Pogodak Barabana, Gržan asistent

Zanimljivu utakmicu u Gabeli su odigrali GOŠK kojeg vodi Stanko Mršić i tuzlanska Sloboda u utakmici 26. kola BHT Premijer Lige. GOŠK, kojem je svaki bod prijeko potreban, slavio je rezultatom 3:2 te tako ostao u nadi da može izboriti ostanak. Poveo je GOŠK u 14. minuti te je GOŠK s tim rezultatom otišao na odmor. Nakon deset minuta igre u drugom dijelu hrvatski nogometaš Ivan Baraban četvrtim prvenstvenim pogotkom poravnava na 1:1.

Samo minutu kasnije GOŠK vraća vodstvo, strijelac je opet Ramić na ubačaj hrvatskog nogometaša Šime Gržana. Sloboda se u 72. minuti opet vratila ali domaća momčad deset minuta kasnije dolazi do gola koji im osigurava tri boda.

GOŠK je ovom pobjedom pobjegao sa zadnje pozicije, ima 23 boda, četiri manje od Zvijezde koja se nalazi na poziciji koja ostavlja u prvoj ligi.

Lesjak za pobjedu Zalaegerszega

Mađarski drugoligaš Zalaegerszeg s minimalnih je 1:0 svladao Kazincbarciku. Jedini pogodak na utakmici zabio je hrvatski nogometaš Zoran Lesjak koji je zabio u 72. minuti za pobjedu svoje momčadi.

Za hrvatskog nogometaša to je bio treći prvenstveni pogodak a njegova momčad nalazi se na prvoj poziciji druge mađarske lige sa 69 bodova.

Kovač uvjerljiv

Nakon visoke pobjede u derbiju Bayern je danas visoko slavio i protiv Fortune Düsseldorf. Momčad Nike Kovača danas je slavila na gostovanju rezultatom 1:4 te se tako vratila na bod prednosti na prvoj poziciji ispred Borussije Dortmund.

Poraz Leke u velikom derbiju

Genk i Club Brugge našeg Ivana Leke danas su odigrali utakmicu koja bi mogla odlučiti novog ili starog prvaka. Genk je u utakmicu ušao s bodom prednosti, a danas je slavio rezultatom 2:1 te se sada njihova prednost dodatno povećala.

Do kraja je ostalo još šest kola.

Novi poraz Golema

Mađarski drugoligaš Balmazujvaros Sport nalazi se u vrlo lošoj formi. Momčad koju vodi hrvatski strateg Toni Golem danas je upisala peti poraz u nizu, te se nalaze tek na 17. poziciji sa samo pet bodova više od mjesta koje vodi u treću ligu. Bolji od Balmazujvarosa danas je bio Gyor koji je slavio rezultatom 2:0.