Pavlović strijelac i asistent za Angers; pogoci Perića, Melnjaka i Franjića; Mamić bolji od Jurčića (VIDEO)

Pet pogodaka i tri asistencije upisali su hrvatski nogometaši. Pogodak i asistencija stopera Matea Pavlovića nije bila dovoljna niti za bod Angersa. Ni Krškom nije pomogao pogodak Perića i asistencija Vukušića kod Triglava, dok je u Sloveniji šestu asistenciju zabilježio Luka Bobičanec.

U UAE-a sastali su se dva hrvatska trenera, Zoran Mamić i Krunoslav Jurčić, a pobjedu je na svom terenu ostvario Zoran.

Pavlović strijelac i asistent u golijadi

Zanimljivu utakmicu su u 12. kolu francuske Ligue 1 odigrali St.Etienne i Angers. Viđeno je sedam pogodaka, a domaći su slavili rezultatom 4:3. Gosti su poveli u 24. minuti. Nakon kornera uz dosta sreće lopta stiže do hrvatskog stopera Matea Pavlovića koji ju šalje u mrežu i dovodi svoju momčad u vodstvo.

Domaći u prvoj minuti sudačke nadoknade opet stižu do prednosti, no to nije bilo sve za prvo poluvrijeme. U trećoj minuti sudačke nadoknade Pavlović šalje povratnu loptu za Taita, koji zabija za 2:2. U drugom dijelu gledala se jednako zanimljiva utakmica, a St.Etienne je stigao do tri boda pogotkom u 89. minuti.

Pavloviću su to prvi pogodak i prva asistencija u prvenstvu ove sezone. Njegov Angers nakon 12 kola ima 12 bodova i nalazi se na 15. poziciji.

Perić strijelac za Krško, Vukušić asistent

Nakon teške ozljede na slovenske terene vraća se 28-godišnji napadač Marin Perić. U prošlom kolu odigrao je posljednjih pet minuta, a danas je zamijenjen u samoj sudačkoj nadoknadi. Perić se danas u drugoj utakmici u sezoni upisao u strijelce, u 57. minuti. Cijeli susret za Krško koje je poraženo danas s 4:3 kod Triglava odigrao je i hrvatski napadač Ante Vukušić, koji je bio asistent kod prvog pogotka svoje ekipe.

Krško je na tablici posljednje s 12 bodova.

Melnjak strijelac u golijadi

Efikasno 15. kolo igralo se u slovenskoj ligi, a čak osam zgoditaka vidjeli smo u Ljubljani gdje je Olimpija dočekala Domžale. Poveli su domaći u 15. minuti no panenka Senijada Ibričića iz kaznenog udarca dvije minute kasnije vraća Domžale u igru. 11 minuta kasnije Ibričić upisuje i asistenciju i dovodi svoju momčad u vodstvo. Olimpija je izjednačila u 34. minuti no golijada se nastavila u 37. minuti kada drugi prvenstveni pogodak postiže hrvatski nogometaš Dario Melnjak, koji zabija za 2:3. Uzbudljivo je bilo i u nastavku, a utakmica je završena rezultatom 4:4.

Cijeli susret za Olimpiju je odigrao Dino Štiglec, dok je Ivan Lendrić u igru ušao s klupe u 79. minuti, a samo sedam minuta kasnije izborio je kazneni udarac za svoju momčad. Kod Domžala je svih 90 minuta na terenu proveo Melnjak, dok je Tonći Mujan u igru ušao u 59. minuti. Olimpija je na tablici druga, a Domžale se nalazi na sedmoj poziciji.

Prvi pogodak Franjića

Široki Brijeg i pod vodstvom Goce Sedloskog muku muči. Četvrti put u posljednjih pet utakmica ostali su bez trijumfa, a danas ni na svom terenu nisu uspjeli slaviti. Široki je (1:1) remizirao s Mladosti, a do boda su stigli u 70. minuti pogotkom Petra Franjića. To je bio njegov prvi prvenstveni pogodak.

Široki ima 23 boda i zauzima četvrtu poziciju. Već je u zaostatku od 13 bodova za vodećom momčadi.

Hanuljak strijelac

U sedmom kolu talijanske Primavere 1, mlada momčad Fiorentine slavila je kod Empolija minimalnim rezultatom 0:1. Jedini pogodak na utakmici u 51. je minuti postigao mladi hrvatski 18-godišnji veznjak Marko Hanuljak, kojem je to već treći pogodak ove sezone.

Hanuljak je u Fiorentinu stigao ovog ljeta, a njegova se momčad na tablici nakon sedam kola nalazi na trećoj poziciji s 15 bodova.

Šesta asistencija Bobičaneca

Nogometaši Mure svladali su Aluminij rezultatom 0:2 u susretu 15. kola slovenske prve lige. Za goste je do 87. minute igrao hrvatski 25-godišnji nogometaš Luka Bobičanec koji je u 70. minuti asistirao za drugi pogodak svoje ekipe. Njemu je to već šesta prvenstvena asistencija, a uz to ima i jedan pogodak.

Osim njega, za Muru je igrao i naš vratar Matko Obradović koji je odigrao svih 90 minuta, dok je Bobičaneca u 87. minuti zamijenio naš Mihael Rebernik. Kod Aluminija su cijeli susret odigrali Damir Grgić i Sanin Muminović, dok je Nikola Leko ušao s klupe u 77. minuti. Mura je na tablici peta s 19 bodova, dok je Aluminij šesti sa samo bodom manje.

Pobjeda Sablića

Prvenstvo Moldove službeno je riješeno u prošlom kolu, kada je Sheriff Tiraspol kojeg vodi naš Goran Sablić osigurao titulu prvaka. Ostala su još dva kola do kraja, a s obzirom da su danas igrali na domaćem terenu, Sablićeva momčad proslavila je novu titulu prvaka. Danas je Sheriff svladao Sfintul s uvjerljivih 4:1.

Tablica nakon 26. kola izgleda ovako:

Mamić bolji od Jurčića

U devetom kolu prvenstva u Ujedinjenim Arapskim Emiratima sastala su se dva hrvatska trenera. Zoran Mamić i njegov Al-Ain s jedne strane, te Bani Yas kojeg vodi Krunoslav Jurčić. Bolja je bila Mamićeva momčad koja je rezultatom 2:0 slavila, te se tako približila prvoj poziciji. Al-Ain na tablici nakon devet kola ima 19 bodova i drugi je, dok je Jurčićev Bani Yas 11. s deset bodova.

Bod za Kopića protiv prvaka

Nakon preokreta i pobjede (2:4) u prošlom kolu, Paphos kojeg vodi naš Željko Kopić na svom je terenu osvojio vrijedan bod protiv aktualnog prvaka. U susretu koji je završen bez pogodaka Kopićev Paphos osvojio je bod protiv APOEL-a, za koji je od 59. minute igrao bivši Hajdukov veznjak Savvas Gentsoglou.