Ozobić i Schildenfeld strijelci, Modrić asistent; pobjeda Kovača (VIDEO)

U danas odigranim utakmicama Filip Ozobić i Gordon Schildenfled su hrvatski nogometaši koji su se upisali u strijelce. Luka Modrić upisao je asistenciju, a važnu pobjedu ostvario je Niko Kovač.

Ozobić strijelac za Qarabag

U susretu 16. kola azerbajdžanske prve lige Qarabag je slavio na gostovanju kod SumQayita rezultatom 0:2. Za goste je igrao hrvatski nogometaš Filip Ozobić koji je u 20. minuti bio i strijelac.

Bio je to njegov peti prvenstveni pogodak, a Qarabag se nalazi na drugoj poziciji s 34 boda koliko ima i prvoplasirani Neftchi Baku.

Pogodak Schildenfelda

Ciparski Anorthosis upisao je gostujuću pobjedu u susretu 20. kola ciparske prve lige. Bolji su bili od Nee Salamis rezultatom 0:2, a u strijelce se upisao i hrvatski branič Gordon Schildenfeld u 39. minuti.

Schildenfeld je odigrao cijeli susret za gostujuću momčad, dok je Danijel Pranjić zamijenjen u 77. minuti. Anorthosis je na tablici četvrti s 33 boda iz 20 kola.

Asistencija Modrića u derbiju

Na Wandi Metropolitano danas je igran madridski derbi u sklopu 23. kola La Lige. Gosti su poveli u 16. minuti sjajnim pogotkom Casemira. Devet minuta kasnije Atletico se uspio vratiti, sjajnu loptu koju je poslao Correa u gol pretvara Griezmann. Na 1:2 u 42. je minuti iz penala postavio Sergio Ramos, nakon što je Gimenez srušio Viniciusa. Vodilo se pitanje o tome je li prekršaj bio unutar šesnesterca.

Konačan rezultat u 74. je minuti postavio Gareth Bale nakon dobre asistencije Luke Modrića, njegove četvrte u La Ligi.

Real je ovom pobjedom preskočio Atletico na tablici s 45 bodova, imaju pet manje od Barcelone uz utakmicu više.

Kovač iskoristio kiks Dortmunda

Borussia Dortmund na nevjerojatan je način prosula bodova na domaćem terenu protiv Hoffenheima. Vodeća momčad Bundeslige imala je prednost od čak 3:0 ali gosti su uspjeli postići tri zgoditka te stići do boda. Taj rezultat iskoristio je Bayern našeg Nike Kovača koji je na svom terenu dočekao Schalke, te slavio rezultatom 3:1. Domaća momčad povela je autogolom Brume, no Schalke se vratio u 25. minuti golom Kutucua. No, do kraja susreta Lewandowski i Gnabry zabijaju za Bayern, te mu donose tri boda, s kojima su ‘Bavarci’ stigli na -5 od Borussije Dortmund.

Pobjeda Mamića na debiju

Al-Hillal kojeg od nedavno vodi hrvatski trener Zoran Mamić upisao je danas pobjedu na gostovanju kod Al-Batina rezultatom 2:3. Mamićeva momčad tako je slavila na njegovom debiju, a u strijelce su se upisali i Andre Carrilo koji je nosio dres Watforda, te Bafetimbi Gomis koji je bio član Lyona i još mnogih europskih klubova.

Al-Hilal je uvjerljivo prva momčad Saudijske Arabije s 46 bodova, šest više od prvog pratitelja.

Remi Bilića

Al-Ittihad kojeg vodi Slaven Bilić ne uspijeva popraviti svoje rezultate. Danas su na svom terenu remizirali s Al-Taawonom u utakmici bez golova. Nakon 19 kola Al-Ittihad ima 14 bodova i zauzima pretposljednju poziciju.