Ozobić, Aralica, Jazvić i Marić strijelci; asistencije Rebića i Modrića (VIDEO)

Šest hrvatskih nogometaša upisalo se u strijelce. Filip Ozobić bio je strijelac protiv bivšeg kluba, dok je Ante Aralica u Bugarskoj zabio nakon 18 sekundi igre. Asistencije su upisali Rebić i Modrić.

Ozobić strijelac

U derbiju 11. kola azerbajdžanske prve lige Qarabag je slavio na gostovanju kod Gabale rezultatom 1:3. Za goste je igrao hrvatski nogometaš Filip Ozobić, i u 69. minuti je bio strijelac trećeg pogotka svoje ekipe. Ozobiću je ovo treći pogodak u prvenstvu, a danas je poentirao klubu čiji je član bio do prošle sezone.

Qarabag je na tablici drugi s 23 boda, tri manje od prvoplasiranog Neftchi Bakua.

Prvi pogodak Vizingera

U 16. kolu slovenskog prvenstva Domžale i Celje remizirali su 1:1. Gosti su poveli u 65. minuti prvim pogotkom u prvenstvu ove sezone hrvatskog napadača Darija Vizingera. Domaća momčad do boda je stigla pogotkom u 81. minuti. Vizinger je za goste igrao do 89. minute, dok je Lovro Cvek odigrao svih 90 minuta. U domaćoj momčadi svih 90 minuta odigrao je Dario Melnjak, dok je Tonći Mujan zamijenjen u 61. minuti.

Na tablici Domžale zauzima petu poziciju s 21 bodom, dok je Celje sedmo s 20.

Aralica strijelac

Bivši trener RNK Splita Bruno Akrapović remizirao je danas sa svojim Lokomotiv Plovdivom u susretu 15. kola bugarskog prvenstva. Plovdiv je remizirao sa Slavia Sofijom, bilo je 1:1. Gosti su poveli već u prvoj minuti. Treći prvenstveni pogodak postiže hrvatski nogometaš Ante Aralica. Aralica je igrao do 83. minute, dok su cijeli susret za Plovdiv odigrali Igor Banović i Josip Tomašević. Vilim Posinković ušao je u igru u 69. minuti.

Lokomotiv je na tablici osmi s 21 bodom nakon 15 kola.

Musa strijelac u porazu

Češki drugoligaš Žižkov poražen je u susretu 15. kola druge češke lige. Slavila je momčad Vlasima, rezultatom 2:1. Jedini pogodak za goste je postigao hrvatski nogometaš Petar Musa u 50. minuti. Igrao je do 89. minute, a ovo mu je već šesti prvenstveni zgoditak.

Žižkov je na tablici posljednji sa samo deset bodova iz 15 kola.

Jazvić strijelac u porazu Željezničara

Momčad Željezničara upisala je još jedan neočekivan poraz u BHT Premijer Ligi. Bolja je bila desetoplasirana Tuzla City koja je u susretu s dva preokreta slavila rezultatom 2:3. Poveli su gosti u 20. minuti iz penala, no domaći su do kraja poluvremena uspjeli preokrenuti. U 31. minuti prvi prvenstveni pogodak za tim s Grbavice postiže hrvatski napadač Filip Jazvić, Gosti su u drugom dijelu uspjeli dva puta zabiti te osvojiti tri boda.

Željezničar je na tablici treći s 28 bodova, čak devet manje od prvoplasiranog Sarajeva.

Prvijenac Marića

Momčad Arke uvjerljivo je slavila kod Legnice u susretu 15. kola poljske Ekstraklase. Momčad Arke slavila je s 0:4. Cijeli susret za goste je odigrao hrvatski nogometaš Luka Marić. Marić je bio strijelac posljednjeg pogotka svoje ekipe na današnjoj utakmici. Pogodio je u 88. minuti za svoj prvi pogodak u ovoj sezoni.

Arka je na tablici deveta s 20 bodova iz 15 kola.

Pogoci Vukušića i Grgića

U posljednjem susretu 16. kola slovenske lige Krško je na svom terenu poraženo protiv Aluminija. Bilo je 1:3. Gosti su poveli u desetoj minuti, a Krško se vratilo u 68. minuti, prvim pogotkom Ante Vukušića ove sezone. Aluminij je do kraja susreta ipak stigao do pobjede, postigli su dva zgoditka, a drugi je djelo hrvatskog nogometaša Damira Grgića. Njegov drugi pogodak ove sezone.

Krško je na tablici posljednje sa samo 12 bodova, a Aluminij zauzima šestu poziciju s 21 bodom.

Asistencija Rebića

Eintracht Frankfurt nastavio je s dobrim igrama i rezultatima. Danas su na svom terenu s uvjerljivih 3:0 svladali Schalke. Cijeli je susret za domaće odigrao hrvatski napadač Ante Rebić. Kod prvog pogotka, u 61. minuti, Rebić je upisao i asistenciju, iako većina zasluga za pogodak ide strijelcu Joviću.

Eintracht je nakon 11 kola četvrti s 20 osvojenih bodova.

Modrić asistent

Real je večeras na Balaidosu svladao Celtu rezultatom 2:4. Cijeli susret u momčadi Reala odigrao je hrvatski veznjak Luka Modrić koji je u 23. minuti asistirao kod prvog pogotka, kada je uposlio Benzemu.

Real se nalazi na šestoj poziciji s 20 bodova iz 12 kola.

Težak poraz Burića

Treći poraz u drugoj njemačkoj ligi upisao je Damir Burić. Ovog puta njegov Greuther Fürth teško je poražen kod Union Berlina. Bilo je 4:0. Cijeli susret za Burićevu momčad odigrao je hrvatski stoper Mario Maloča.

Greuther Fürth nakon 13 kola ima 20 bodova i nalazi se na sedmoj poziciji.