Novi pogoci Kukuruzovića i Jovanovića; asistencija Kalinića; Bišćan pobjedom na korak od prvog mjesta (VIDEO)

U današnjim susretima u strijelce su se upisali Stjepan Kukuruzović, Ivan Jovanović, Marko Dugandžić te Marin Jurina. Osim gola, Kukuruzović je upisao i asistenciju, a asistent je bio i Nikola Kalinić.

Od trenera, remi je upisao Ivan Leko, dok je Igor Bišćan pobjedom stigao na korak do Maribora. Nenad Bjelica upisao je poraz.

Gol i asistencija Kukuruzovića

Nakon asistencije prošlog tjedna protiv Basela, hrvatski veznjak Stjepan Kukuruzović ovog se puta upisao i u strijelce i u asistente. Njegov St.Gallen na svom je terenu svladao Lugano rezultatom 3-0. Hrvatski veznjak doveo je domaće u vodstvo u 39. minuti, a asistenciju je upisao kod posljednjeg pogotka u 88. minuti. St.Gallen nakon 23 kola ima 33 boda i nalazi se na trećoj poziciji u prvoj švicarskoj ligi.

Dugandžić strijelac

U 26. kolu talijanske treće lige momčad Matere svladala je Fondi rezultatom 0-2. Prvi pogodak za goste na utakmici postigao je hrvatski napadač Marko Dugandžić u 23. minuti, što je treći njegov pogodak u prvenstvu ove sezone. Matera sada nakon 26 kola ima 40 bodova i nalazi se na šestoj poziciji.

Novi pogodak Jovanovića

Talijanski trećeligaš Bisceglie na svom je terenu rezultatom 2-1 svladao Akragas. Povela je domaća momčad u 65. minuti, da bi gosti do izjednačenja stigli u prvoj minuti sudačke nadoknade. Kada se činilo da će gosti ipak odnijeti bod, domaćoj je momčadi sva tri boda donio naš napadač Ivan Jovanović u petoj minuti sudačke nadoknade. Hrvatski napadač nalazi se u dobroj formi, te je stigao već do sedmog pogotka u prvenstvu. Bisceglie nakon 25 odigranih utakmica ima 33 boda i utakmicu manje. Nalazi se na desetoj poziciji.

Prvijenac Jurine

Zenički Čelik poražen je na gostovanju u Gabeli kod GOŠK-a rezultatom 3-2. Za goste je igrao hrvatski napadač Marin Jurina, koji je u 21. minuti iz kaznenog udarca postigao svoj prvi pogodak u novom klubu. Čelik nakon 20 kola ima 13 bodova i zauzima pretposljednju poziciju.

Asistencija Kalinića

Važnu pobjedu upisao je Milan u 26. kolu talijanskog prvenstva. Slavili su na Olimpicu protiv Rome rezultatom 0-2. Za goste je od 67. minute igrao naš napadač Nikola Kalinić koji je upisao asistenciju. Hrvatski napadač asistent je bio u 74. minuti kada je lijepo proigrao Calabriu koji je mirno zabio za 0-2. Nekoliko minuta prije toga, Kalinić se i sam mogao upisati u strijelce, ali veliku priliku obranio je vratar domaćih Alisson. Milan sada ima 41 bod i nalazi se na sedmoj poziciji.

Remi Leke

Ivan Leko i njegov Club Brugge u posljednje su vrijeme očigledno u jednoj krizi. Njegova momčad upisala je novi remi, odigrali su 1-1 sa Standardom u derbiju kola. Za Standard je od 84. minute igrao Duje Čop, dok je za goste cijeli susret odigrao naš stoper Matej Mitrović, dok je utakmicu s klupe odgledao Ivan Tomečak. Club Brugge je nakon 28 kola i dalje prvi, imaju 61 bod, 11 više od drugoplasiranog Charleoria. Standard je sedmi s 38 bodova.

Bišćan iskoristio kiks Maribora

Momčad Olimpije iskoristila je kiks Maribora s Aluminijem (0-0), te se pobjedom 2-1 protiv Celja približila prvoj poziciji. Za momčad Igora Bišćana cijeli su susret danas odigrali Dario Čanađija, Dino Štiglec i Filip Uremović, dok je Leon Benko u igru ušao s klupe u 66. minuti. Za Celje je cijeli susret odigrao Lovro Cvek, a napadač Dario Vizinger igrao je do 81. minute. Olimpija nakon 19 kola ima 43 boda, jedan manje od prvoplasiranog Maribora, dok je momčad Celja peta, s 24 boda.

Poraz Bjelice

Nenad Bjelica danas je u 24. kolu upisao četvrti poraz ove sezone u poljskom prvenstvu. Njegov Lech poražen je kod Korone minimalnim rezultatom 1-0, a imali su u sudačkoj nadoknadi stići i do boda. Imali su gosti naime kazneni udarac, ali nije ga iskoristio Gytkjaer. Za Koronu je cijeli susret odigrao naš Oliver Petrak, dok je za goste svih 90 minuta odigrao Mario Šitum. Lech nakon 24 kola ima 40 bodova i nalazi se na trećoj poziciji, dok je Korona peta s 38.