Nikola Žižić strijelac, Kalinić asistent (VIDEO)

YouTube Screenshot

Danas su odigrani prvi susreti osmina finala grčkog i španjolskog kupa, a od hrvatskih su nogometaša doprinose u rezultatskim ostvarenjima svojih momčadi imali imenjaci Žižić i Kalinić.

Drugi pogodak Žižića u dresu Larise

U prvoj utakmici osmine finala grčkog kupa između prvoligaša AE Larisse i Asteras Tripolija domaćin je slavio rezultatom 3-2 (3-1).

Larissu je u vodstvo doveo Miloš Deletić nakon lijepog solo prodora u 6. minuti utakmice. 2-0 za domaće postavio je 29-godišnji hrvatski stoper Nikola Žižić, koji je u 22. minuti iz slobodnog udarca s preko 20 metara pogodio mrežu gostujućeg vratara Athanasiadisa, primarno zahvaljujući njegovoj nesmotrenosti.

Bivšem igraču Solina, Konavljanina, Lučkog i Istre ovo je bio drugi pogodak u dresu Larisse, čiji je član od srpnja 2017. godine. Prvi je postigao također u ovosezonskom izdanju grčkog kupa, kada je u grupnoj fazi natjecanja bio strijelac u 0-4 slavlju protiv drugoligaša Apollon Pontoua.

2-1 postavio je Tsilianidis prekrasnim pogotkom iz slobodnjaka u 43., a dva pogotka prednosti Žižićevoj momčadi donio je Andoni pogtkom iz kaznenog udarca u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena.

U drugom dijelu su gosti bili u potpunosti dominantnija momčad, a pogodak za konačnih 3-2 postigao je Manias u 65. minuti utakmice. Uzvrat je na rasporedu 22. siječnja.

Kalinić asistent u remiju Atletico Madrida protiv Girone

Girona i Atletico Madrid odigrali su, pred 7 770 gledatelja, neriješenih 1-1 (1-1) u prvoj utakmici osmine finala španjolskog kupa.

Goste je u vodstvo doveo Griezmann pogotkom u 9. minuti utakmice, a asistent za njegov pogodak bio je 31-godišnji hrvatski napadač Nikola Kalinić.

Konačnih 1-1 postavio je Anthony Lozano potkom u 34. minuti. Kalinić je u igri bio do 72. minute, kada je umjesto njega ušao Vitolo. Uzvrat je na rasporedu 16. siječnja.