Naši vani: Sjajan učinak Vizingera i Kiša, četvrti pogodak Vukušića (VIDEO)

FC Vilniaus Žalgiris / Facebook

Sjajan dan od hrvatskih nogometaša imali su Dario Vizinger u Sloveniji te Tomislav Kiš u Litvi. Novi pogodak postigao je Ante Vukušić, dok su Josip Radošević i Marko Tešija upisali asistencije.

Dva gola i dvije asistencije Vizingera

Zanimljivu utakmicu odigrali s Domžale i Celje u susretu petog kola slovenske prve lige. Čak osam pogodaka viđeno je u Domžalama, a gosti su slavili rezultatom 3:5. Odlično prvo poluvrijeme Celja najavio je hrvatski napadač Dario Vizinger koji u 13. minuti zabija za 0:1. U 23. minuti već je 0:2, a Vizinger u 36. minuti upisuje asistenciju za 0:3.

Novu asistenciju hrvatski je nogometaš upisao u 59. minuti kada Celje dolazi do velikih 0:4. Nakon toga uslijedio je dobar period Domžala koji od 62. do 75. minute postižu tri pogotka te stižu na korak od poravnanja. U sva tri gola za domaće sudjelovao je Senijad Ibričić koji je dva puta pogodio te jednom asistirao. Ipak, Celje nije dopustilo domaćima da se izvuku, Vizinger u trećoj minuti sudačke nadoknade zabija i drugi put, te osigurava tri boda svojoj momčadi.

Osim Vizingera za Celje je igrao i Ivan Božić koji je u igru ušao u 76. minuti. Za domaću momčad od 54. minute u igri je bio hrvatski nogometaš Tonći Mujan.

Dva gola i asistencija Kiša

Dobar dan imao je u Litvi bivši napadač Hajduka Tomislav Kiš. Hrvatski je napadač sudjelovao kod sva tri pogotka njegova Žalgirisa u slavlju od 3:0 protiv Kauno Žalgirisa.

Kiš je doveo svoju momčad u vodstvo u 19. minuti, a onda je asistirao za drugi pogodak svoje momčadi koncem prvog poluvremena. Kiš je u 78. minuti postavio konačan rezultat 13. prvenstvenim pogotkom, a to ga sada nakon 13 kola čini najboljim strijelcem lige.

Autogol i gol Tomaševića

Lokomotiv Plovdiv kojeg vodi Bruno Akrapović odlično je ušao u novu sezonu bugarske prve lige. Danas su nastavili vrlo dobru formu slavljem kod Arde rezultatom 2:5. Za goste je cijeli susret igrao hrvatski nogometaš Josip Tomašević koji se dva puta upisao u strijelce, no samo jednom u onu pravu stranu. Tomašević je najprije u 72. minuti postigao autogol čime su domaći smanjili na 2:4, no samo pet minuta kasnije ispravio je to postigavši prvi ligaški pogodak ove sezone.

Za Plovdiv je utakmicu s klupe odgledao Ante Aralica koji u prvenstvu ima dva zgoditka. Plovdiv je na tablici drugi s 10 bodova iz pet kola.

Prvijenac Vojkovića

Frane Vojković postigao je svoj prvijenac u trećem nastupu u dresu ukrajinskog prvoligaša Karpatya. Njegova momčad dočekala je Mariupol te je osvojila bod. Gosti su poveli u 25. minuti a 22-godišnji hrvatski veznjak zabio je pet minuta kasnije za poravnanje, što je bio i konačan rezultat.

Vojković se u igri zadržao do 64. minute a Karpaty nakon tri kola imaju tek jedan osvojen bod.

Četvrti gol Vukušića

Olimpija je u petom kolu slovenske prve lige upisala četvrto slavlje te je tako zasjela na čelo ljestvice. Olimpija je slavila kod Rudara iz Velenja rezultatom 0:3, od čega su dva pogotka postigli s bijele točke.

U vodstvo ih je doveo mladi BiH reprezentativac Luka Menalo, a vodstvo je na 0:2 povisio hrvatski napadač Ante Vukušić s bijele točke u 45. minuti. Za Vukušića je to četvrti prvenstveni pogodak u petom kolu, a jedan je dodao i u kvalifikacijama za Europsku ligu.

Asistencija Radoševića

Treću pobjedu upisao je Brondby u petom kolu danske prve lige. Danas su svladali Hobro na gostovanju rezultatom 0:2. Cijeli susret za goste odigrao je hrvatski veznjak Josip Radošević koji je u 85. minuti upisao asistenciju za Wilczeka kod drugog zgoditka.

U zapisniku za Brondby bio je i Ante Erceg, no on nije ulazio s klupe.

Tešija asistent

Trnava je remizirala u četvrtom kolu slovačke prve lige kod Pohroniea. Bilo je 2:2. Cijeli susret za goste odigrao je hrvatski nogometaš Marko Tešija koji je bio asistent prvog pogotka svoje ekipe u 43. minuti.

Filip Dangubić također je igrao za goste, a zamijenjen je u 67. minuti. Trnava nakon četiri kola ima sedam bodova i treća je na tablici.

Uvjerljivo slavlje Zekića

Zoran Zekić i njegov Sheriff Tiraspol nastavili su s uvjerljivim utakmicama u prvenstvu. Sheriff je u susretu 17. kola prve moldovske lige svladao momčad Dinamo-Auto rezultatom 0:3.

Prvo poluvrijeme za Zekićevu je momčad odigralo nedavno pojačanje u obrani Andrej Lukić, dok je Mateo Mužek utakmicu odgledao s klupe. Sheriff je na tablici uvjerljivo prvi s 45 bodova, 11 više od drugog pratitelja.