Naši vani: Šimić, Đoković i Datković strijelci; Kovaču samo bod protiv Fortune (VIDEO)

Pet pogodaka i tri asistencije upisali su hrvatski nogometaši danas u svojim klubovima. Marko Šimić postigao je 15. pogodak za Persija Jakartu ove sezone, dok je Damjan Đoković stigao do prvog pogotka u prvenstvu.

Spomenimo i novi kiks Nike Kovača na klupi Bayerna, te Ivu Iličevića koji je s Kairatom osvojio kazahstanski Kup.

‘Super Šimić’ strijelac za Perija Jakartu

Indonezijski prvoligaš Persija Jakarta slavila je danas rezultatom 3:2 protiv Sriwijaye u susretu 32. kola Lige 1. Za domaće je cijeli susret odigrao hrvatski napadač Marko Šimić kojeg su navijači Persija Jakarte prozvali ‘Super Šimićem’. Hrvatski napadač bio je strijelac prvog pogotka na utakmici, već u drugoj minuti upisao se u strijelce, njegov 15. pogodak u prvenstvu.

Persija je na tablici prva s 56 bodova nakon 32 odigrane utakmice.

Đoković za slavlje Cluja

Rumunjski Cluj slavio je na gostovanju kod Concordije u susretu 16. kola. Cluj je slavio s minimalnih 0:1, a jedini pogodak na utakmici postigao je hrvatski veznjak Damjan Đoković. Đokoviću koji je danas odigrao cijeli susret je to prvi pogodak ove sezone, a uz njega ima i tri asistencije.

Cluj na tablici zauzima prvu poziciju s 33 boda iz 16 kola.

Datković za bod Cracovie

U 16. kolu prve poljske lige Cracovia i Slask remizirali su odigravši 1:1. Gosti su poveli krajem prvog poluvremena, no domaći pred kraj utakmice stižu do boda. Hrvatski branič Niko Datković koji je odigrao cijeli susret zabija za 1:1.

Cracovia nakon 16 kola ima 15 bodova i zauzima 13. poziciju na tablici.

Peti pogodak Kneževića

Mađarska Puškaš Akademija slavila je danas na svom terenu protiv Haladasa rezultatom 2:0. Za domaće je do 89. minute igrao hrvatski nogometaš Josip Knežević a u 17. minuti bio je strijelac drugog pogotka svoje ekipe. To mu je bio peti zgoditak ove sezone u prvenstvu. Osim Kneževića, za Puškaš je igrao i Benedik Mioč koji je na terenu proveo svih 90 minuta.

Nakon 15 kola Puškaš Akademija ima 17 bodova i zauzima devetu poziciju na tablici.

Crnov strijelac iz kaznenog udarca

Momčad Željezničara nastavila je s lošim rezultatima u BH Premijer Ligi. Danas su rezultatom 2:1 poraženi i protiv momčadi Krupe. Krupa je povela u 14. minuti, a strijelac pogotka bio je hrvatski nogometaš Ivan Crnov s bijele točke. To je bio njegov drugi prvenstveni zgoditak ove sezone.

Željezničar je na tablici treći s 28 bodova, nalazi se u nizu od čak četiri poraza, dok je Krupa posljednja s 15 bodova.

Kazahstanski Kup za Iličevića

Kairat Almaty za kojeg nastupa naš Ivo Iličević osvajač je kazahstanskog Kupa, deveti put u svojoj povijesti. Kairat je u finalu slavio rezultatom 0:1 protiv Atyraua. Kairat je i prošle sezone godinu okrunio titulom u Kupu.

Kukuruzović dvostruki asistent

Švicarski drugoligaš Lausanne-Sport visoko je slavio protiv Winterthura u susretu 15. kola. Cijeli susret za domaću momčad igrao je hrvatski veznjak Stjepan Kukuruzović koji je upisao dvije asistencije. Hrvatski nogometaš bio je asistent kod drugog pogotka u 33. minuti te trećeg u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela.

Lausanne je na tablici drugi s 25 bodova iz 15 kola.

Vizinger asistent

U 17. kolu prve slovenske lige Celje je na svom terenu rezultatom 2:0 slavilo protiv Rudara. Za domaće je do 83. minute igrao hrvatski napadač Dario Vizinger koji je bio asistent  drugog pogotka svoje ekipe u 62. minuti.

Osim Vizingera, za Celje je igrao i Lovro Cvek koji je na terenu proveo svih 90 minuta. Kod Rudara su cijeli susret odigrali Dominik Radić i Josip Tomašević dok je David Arap igrao do 75. minute, kada ga je zamijenio još jedan hrvatski nogometaš, Matej Šantek. Celje na tablici zauzima treću poziciju s 23 boda iz 17 kola, a Rudar je osmi s 15.

Kovač opet kiksao

Neočekivani kiks upisao je Bayern na svom terenu danas protiv Fortune Düsseldorf u susretu 12. kola. Dva puta je Bayern imao prednost od dva gola, no gosti su na kraju pogocima u 77. i 93. minuti stigli do velikog boda. Treći je to ligaški kiks Bayerna u nizu, te se hrvatski strateg nalazi u vrlo teškoj poziciji.

Bayern je nakon 12 kola tek peti s 21 bodom, devet manje od prvoplasirane Borussije Dortmund.

Pobjeda Pamića

Nakon četiri utakmice bez slavlja u crnogorskom prvenstvu Titograd kojeg vodi Igor Pamić slavio je danas protiv Mornara. Titograd je na svom terenu slavio s minimalnih 1:0. Utakmicu za Titograd započeo je i Zvonko Pamić, no zbog ozljede je zamijenjen u 24. minuti.

Nakon dobrog početka sezone uslijedila je velika kriza za momčad Igora Pamića, no iako su na tablici peti s 25 bodova, imaju samo četiri boda manje od vodeće Sutjeske.

Pobjeda Mamića

Al-Ain je u desetom kolu lige UAE-a slavio na gostovanju kod Ittihad Kalbe rezultatom 1:2.  Sedma je to pobjeda za momčad Zorana Mamića u desetom kolu, Al-Ain se nalazi na trećoj poziciji s 22 boda.