Naši Vani: Santini, Brekalo, Matić i Bagarić strijelci; asistencije Kovačića i Jakoliša (VIDEO)

Foto arhiva: smcaen.fr

Sjajan dan imali su hrvatski nogometaši diljem svijeta, jer se osim Oršića 13 hrvatskih nogometaša upisalo u strijelce. Također, osim Mikića, dva su naša nogometaša upisala asistencije.

Ne toliko dobar dan imali su naši treneri, jer su čak četvorica poražena. Dva trenera upisala su pobjede, te dva remija.

Deseti pogodak Santinija

Francuski prvoligaš Caen poražen je danas kod Troyesa rezultatom 3:1. Za goste je počelo dobro, poveli su već u četvrtoj minuti, lijepim pogotkom Ivana Santinija glavom, njegov deseti u prvenstvu ove sezone. No, do kraja utakmice Troyes je s tri pogotka preokrenuo rezultat i stigao do krucijalnih bodova u borbi za opstanak. Caen je na tablici tek 15. s 37 osvojenih bodova nakon 35 kola.

Brekalo strijelac

U susretu 32. kola Bundeslige na Volkswagen Areni su se sastali davljenici Wolfsburg i HSV. Uspješniji su bili gosti koji su slavili rezultatom 1:3, te se približili svom današnjem protivniku i nalaze se samo dva boda iza. Za Wolfsburg je danas drugo poluvrijeme igrao mladi hrvatski nogometaš Josip Brekalo koji je u 78. minuti postigao jedini pogodak svoje momčadi, i to iz slobodnog udarca, svoj treći u prvenstvu ove sezone. Na tablici Wolfsburg zauzima 15. poziciju s 30 bodova, dok je HSV 17. s 28.

Dva pogotka Matića, jedan Bagarića

Momčad Širokog Brijega ostvarila je uvjerljivu pobjedu na svom terenu, u 29. kolu BH Premijer Lige. Momčad Gorana Sablića svladala je Krupu s uvjerljivih 5:0. Domaće je u 23. minuti u vodstvo doveo hrvatski stoper Bernardo Matić, koji je bio strijelac i trećeg pogotka u 39. minuti. Za Široki je pogodio i hrvatski napadač Dražen Bagarić koji se nalazi u sjajnoj formi u 24. minuti. Za domaće je branio naš vratar Bilobrk, a igrali su i Josip Barišić, Ivan Peko, Ivan Baraban, Slavko Bralić i Stipo Marković. Široki na tablici zauzima treću poziciju s 52 boda.

Gerc za Ankaran – Radić za Rudar

Ankaran Hrvatini kojem su neophodni bodovi za ostanak u prvoj slovenskoj ligi danas je svladao Rudar iz Velenja rezultatom 3:2. Domaće je već u osmoj minuti u vodstvo doveo iskusni hrvatski napadač Vedran Gerc, trećim prvenstvenim pogotkom. Do kraja poluvremena vidjeli smo i preostala četiri pogotka, da bi u drugom dijelu mreže mirovale. Drugi pogodak, a svoj sedmi ove sezone u četvrtoj je minuti sudačke nadoknade prvog dijela postigao hrvatski napadač Dominik Radić, na asistenciju nogometaša Hajduka Edina Šehića. Osim Gerca koji je odigrao cijeli susret, za Ankaran je u igru u 77. minuti ušao hrvatski nogometaš Matija Soldo. Za goste su svih 90 minuta odigrali Radić te Josip Tomašević, dok je Vlatko Šimunac ušao s klupe u 60. minuti.

Dva gola Butića

U 27. kolu talijanske Primavere Torinova momčad do 19 godina svladala je Milan rezultatom 3:2. Za domaće je igrao mladi hrvatski napadač Karlo Butić, koji je svojim zgodicima donio pobjedu Torinu. On je pogodio zadnja dva gola, u 66. i 70. minuti. Butić je treći strijelac Primavere sa 16 pogodaka, a Torino je na tablici peti s 40 bodova nakon 26 kola.

Novi pogodak Mancea

Trenčin je danas u sedmom kolu playoffa slovačkog prvenstva uvjerljivo svladao Dunajsku Stredu rezultatom 0:3. Za goste je do 80. minute igrao hrvatski napadač Antonio Mance, koji je u 33. minuti pogodio, deseti put ove sezone. Za domaću Dunajsku Stredu je cijeli susret odigrao njihov kapetan, hrvatski veznjak Marin Ljubičić, dok je mladi napadač Marko Divković u igru ušao s klupe u 58. minuti. Trenčin je na tablici peti s 45 bodova, dok je Dunajska Streda druga s 54.

Cvek za Celje

Momčad Celja svladala je Domžale u utakmici 29. kola slovenske prve lige. Bilo je 2:1. Za domaće je cijeli susret odigrao hrvatski veznjak Lovro Cvek, koji je u 41. minuti bio strijelac drugog pogotka svoje ekipe, njegov četvrti u prvenstvu ove sezone. Osim Cveka, za Celje je igrao i napadač Dario Vizinger, koji se u igri zadržao do 64. minute. Za Domžale je cijeli susret odigrao Dario Melnjak, a Petar Franjić odigrao je drugo poluvrijeme. Na tablici Domžale drži četvrtu poziciju s 59 bodova, Celje je peto s čak 16 manje.

Medak za Poprad

Slovački drugoligaš Poprad svladao je danas AFC Nove Mesto rezultatom 2:0 u utakmici 27. kola. Za domaće je igrao hrvatski napadač Duje Medak koji je bio strijelac prvog pogotka svoje ekipe u 24. minuti. Za 24-godišnjeg napadača to je četvrti pogodak ove sezone. Poprad nakon 27 kola ima 49 bodova i treća je momčad druge lige.

Mišlov strijelac za Hartberg

Austrijski drugoligaš Hartberg jučer je na svom terenu rezultatom 2:1 svladala Neustadt. 81 minutu za domaće je odigrao hrvatski veznjak Roko Mišlov, koji je u 24. minuti bio strijelac prvog pogotka svoje ekipe. Za njega je to već deveti pogodak ove sezone, a Hartberg se nalazi na drugoj poziciji i u dobroj je prilici da izbori prvu ligu naredne sezone. Nakon 31 kola imaju 58 bodova.

Knežević za Puškaš Akademiju

Momčadi Puškaš AkademijeBalmazujvarosa odigrali su danas utakmicu 28. kola mađarske prve lige. Domaća momčad pobijedila je rezultatom 3:1, a u vodstvo ih je u 21. minuti doveo hrvatski veznjak Josip Knežević. Knežević koji je odigrao cijeli susret promašio je penal u 21. minuti, te nakon toga odbijenu loptu pospremio u mrežu. Antonio Perošević za domaće je igrao do 74. minute dok je Stipe Bačelić-Grgić utakmicu odgledao s klupe. Puškaš Akademija je nakon 28 kola sedma na tablici s 36 osvojenih bodova.

Martinović strijelac za Wehen

Njemački trećeligaš SV Wehen danas je na svom terenu svladao Zwickau rezultatom 3:0. Za domaće je u 89. minuti u igru ušao hrvatski veznjak Dino Martinović, da bi se u prvoj minuti sudačke nadoknade upisao u strijelce, prvi put ove sezone. Wehen nakon 36 kola ima 65 bodova i nalazi se na četvrtoj poziciji, i dalje imaju šanse izboriti treće mjesto koje vodi u doigravanje za prvu.

Kovačić asistent

U 35. kolu La Lige Zinedine Zidane je promiješao sastav protiv Leganesa pred uzvratni susret s Bayernom. Njegova momčad slavila je rezultatom 2:1, a do 62. minute igrao je i hrvatski veznjak Mateo Kovačić. Kovačić je bio asistent drugog gola Reala u 45. minuti, koji je najprije poništen zbog zaleđa, no na kraju su suci ipak označili da je pogodak Mayorala regularan.

Jakoliš asistent

Svoju dobru formu asistencijom je nastavio mladi hrvatski nogometaš Marin Jakoliš. Njegova je Admira rezultatom 4:2 danas pobijedila Wolfsberger, a on je bio asistent posljednjeg pogotka u 88. minuti. Admira nakon 32 kola austrijskog prvenstva ima 49 bodova i peta je momčad prvenstva.

Remi Leke

Koliko je težak tempo u playoffu belgijske lige pokazuje i Club Brugge našeg Ivana Leke. Momčad koja je u regularnom dijelu sezone dominirala i rijetko kada kiksala, jučer je upisala još jedan remi. Lekina momčad remizirala je s Genkom, bilo je 1:1. Lekina momčad i dalje je vodeća, imaju 42 osvojena boda.

Poraz Kovača protiv Bayerna

Niko Kovač danas je gostovao na stadionu koji će od sljedeće sezone biti njegov dom. Njegov Eintracht stigao je na Allianz Arenu kod Bayerna, s kim će odmjeriti snage i u finalu Kupa. Uspješniji su bili ‘Bavarci’, koji su i u izmiješanom sastavu slavili s visokih 4:1. Eintracht je nakon 32 kola sedmi s 46 bodova, no i dalje su u borbi za ulazak u Europsku ligu.

Poraz Burića

Današnjim porazom njegova Greuther Fürth od St.Paulija (3:0), Damir Burić opet se nalazi u teškoj poziciji. Ovaj poraz iskoristili su Fürthovi protivnici u borbi za opstanak, te su ga preskočili, pa se Burićeva momčad sada nalazi na 16. poziciji koja vodi u doigravanje za treću ligu. Fürth nakon 32 kola ima 38 bodova, momčadi iznad njih nisu daleko, ali i Darmstadt koji je ispod njih sa samo bodom manje. Do kraja su ostala još samo dva kola. Za Burićevu momčad cijeli je susret danas odigrao naš stoper Mario Maloča.

Pobjeda prvaka za kraj

Iranski Persepolis kojeg vodi naš Branko Ivanković i za koji brani naš Božidar Radošević još su prije četiri kola osigurali novu titulu prvaka. Oni su jučer sezonu završili na pravi način – pobjedom. Persepolis je na svom terenu bio bolji od Sepidrood Rashta, bilo je 3:0. Persepolis je u 30 kola skupio ukupno 64 boda, devet više od prvog pratitelja – Zob Ahana.

Novi poraz Kranjčara

U posljednjem kolu iranskog prvenstva Sepahan kojeg vodi naš Zlatko Kranjčar poražen je na svom terenu protiv Esteghlala rezultatom 0:1. 13. je to poraz za Kranjčarovu momčad u 30. kolu, a sezonu su završili na 14. poziciji s 29 bodova. Pozicija iznad one koja vodi u drugu ligu.

Nova pobjeda Neretljaka

BiH drugoligaš HNK Orašje koje vodi naš Mato Neretljak slavio je danas s visokih 4:1 protiv Zvijezde Gradačac u utakmici 24. kola. Orašje se sada nakon 24 kola nalazi na četvrtoj poziciji s 43 boda, dva manje od svog današnjeg protivnika koji je treći.

Poraz i Bjelice

Nenad Bjelica i njegov Lech ispustili su prvu poziciju u poljskom prvenstvu današnjim porazom. Poraženi su na svom terenu, a bolji je bio Gornik Zabrze rezultatom 2:4. Lech je na tablici sada drugi s 58 bodova, dva manje od Legie.

Fortuna opet u Bundesligi

Nakon šest godina druge lige, Fortuna Düsseldorf vraća seu prvoligaško društvo. Današnjim slavljem nad Dynamo Dresdenom 1:2 osigurali su povratak u prvu ligu nakon pet sezona igranja u drugoj Bundesligi. Za Fortunu ove sezone nastupa Davor Lovren kao posuđen igrač zagrebačkog Dinama, u prvenstvu je odigrao 12 utakmica, te postigao jedan pogodak uz jednu asistenciju.  Dres Fortune nosi i Karlo Majić, koji ove sezone nije igrao za prvu momčad, već je aktivno igrao za drugu momčad.