Naši vani: Sablić osigurao titulu prvaka sa Sheriffom; pogoci Miličevića, Matića, Brtana i Tadića (VIDEO)

Četiri hrvatska nogometaša danas su se upisala u strijelce, a jedan je upisao asistenciju. Od trenera vrijedi spomenuti Gorana Sablića koji je zajedno s Kulušićem, Mikulićem i Palićem osigurao titulu prvaka sa Sheriffom.

Pogodak Miličevića

Kazahstanski Aktobe upisao je danas pobjedu u susretu 30. kola prve lige. Aktobe je gostovao kod Shakhtar Karagandya te je slavio s minimalnih 0:1. Jedini pogodak na utakmici postigao je hrvatski veznjak Hrvoje Miličević u 19. minuti iz kaznenog udarca.

Za Miličevića je to drugi pogodak u prvenstvu ove sezone. Aktobe nakon 30 kola ima 39 bodova i četvrti je na tablici.

Matić za bod Širokog Brijega

Široki Brijeg je nastavio s ne baš dobrim rezultatima u BH Premijer Ligi. Široki je danas gostovao u Zenici kod Čelika, te je upisao remi (1:1). Bod je gostima osigurao hrvatski stoper Bernardo Matić i to pogotkom u sudačkoj nadoknadi.

Momčad Goce Sedloskog je na tablici četvrta s 22 boda iz 14 kola.

Brtan strijelac

U 33. kolu estonske prve lige Kalju je na svom terenu upisao remi s Tammekom, 2:2. Za domaće je cijeli susret odigrao hrvatski nogometaš Marko Brtan, koji je u 61. minuti pogodio drugi pogodak svoje momčadi, svoj osmi u prvenstvu ove sezone.

Kalju je na tablici prvi sa 79 bodova iz 33 boda.

Pogodak Tadića

U petom kolu prve lige Hong Konga momčad Kitcheea remizirala je 2:2 s ekipom Tai Po na svom terenu.  Za domaće je do 68. minute igrao hrvatski napadač Josip Tadić koji je prethodno u 28. minuti bio strijelac drugog pogotka svoje ekipe.  Tadić je s terena izašao u trenucima kada je njegova momčad vodila s 2:0, no gosti su do kraja utakmice stigli do poravnanja i boda.

Tadiću je to drugi pogodak u prvenstvu, a njegova momčad je nakon četiri odigrane utakmice skupila šest bodova, te se s utakmicom zaostatka nalazi na šestoj poziciji prvenstva.

Asistencija Aganovića

Turski drugoligaš Altay visoko je slavio danas u devetom kolu druge turske lige. Altay je rezultatom 0:4 svladao Karabukspor, a cijeli susret za goste je odigrao hrvatski veznjak Adnan Aganović. Aganović je bio asistent kod posljednjeg pogotka svoje ekipe u 88. minuti utakmice.

Nakon devet kola Altay je deveti s 12 osvojenih bodova.

Treći remi Sablića u nizu za titulu prvaka

Moldovski prvak Sheriff Tiraspol kojeg vodi hrvatski trener Goran Sablić upisao je treći prvenstveni remi u nizu. Sheriff je danas na svom terenu igrao protiv Milsamija, a rezultat utakmice bio je 1:1. Taj bod bio je dovoljan za Sablićevu momčad da osigura titulu prvaka, 17. za Sheriff, četvrtu u nizu.

Osim Sablića koji je Sheriff preuzeo 7. lipnja titulom su se od hrvatskih predstavnika okitili i naši nogometaši Zvonimir Mikulić. Antun Palić i Ante Kulušić.

Poraz Mamića

Al-Ain kojeg vodi Zoran Mamić poražen je jučer na svom terenu u utakmici šestog kola prvenstva Ujedinjenih Arapskih Emirata. Njegova momčad poražena je protiv Al-Jazire. Bilo je 1:2.

Al-Ain nakon šest kola ima 13 bodova i nalazi se na trećoj poziciji.