Naši vani: Puljić, Brtan i Kovačec strijelci; Bilić opet poražen (VIDEO)

Sedam pogodaka postigli su hrvatski nogometaši u posljednjih nekoliko dana. Izdvajamo prvijenac Tina Jedvaja ove sezone, kao i Ante Puljića u Saudijskoj Arabiji. Deveti pogodak postigao je Marko Brtan. Od trenera, novi poraz upisao je Slaven Bilić, dok je Damir Burić upisao remi.

Brtan opet strijelac

Marko Brtan u zadnje vrijeme nalazi se u vrlo dobroj formi u svom Kaljuu. Estonski prvoligaš danas je uvjerljivo slavio kod Parnu JK Vaprusa rezultatom 0:5 u utakmici  35. kola. Brtan je igrao cijeli susret, te je u desetoj minuti bio strijelac prvog pogotka svoje ekipe na utakmici. To je bio njegov deveti u prvenstvu ove sezone.

Kalju je na tablici prva s 83 boda, tri više od Flore koja ima i utakmicu više.

Kovačec strijelac

Austrijski drugoligaš Wattens slavio je u 13. kolu druge austrijske lige danas. Bolji su bili od Lieferinga rezultatom 4:0, a u strijelce se upisao i hrvatski nogometaš Dino Kovačec. Kovačec je bio strijelac posljednjeg pogotka na utakmici, što je njegov drugi prvenstveni.

Nakon 13 kola Wattens je prvi na tablici s 30 bodova iz 13 kola.

Puljić strijelac u visokoj pobjedi

U osmom kolu prvenstva u Saudijskoj Arabiji Al-Faysaly je uvjerljivo slavio protiv Al-Ettifaqa s 5:1. Za domaće je svih 90 minuta odigrao iskusni hrvatski stoper Ante Puljić koji je u 75. minuti postigao i pogodak. To je bio njegov prvi u prvenstvu ove sezone.

Al-Faysaly nakon osam kola ima deset bodova i zauzima osmu poziciju na tablici.

Remi Burića

Greuther Fürth našeg Damira Burića upisao je remi u 12. kolu druge njemačke lige. Fürth je na svom terenu osvojio bod protiv Bochuma, bilo je 2:2. Za Burićevu momčad cijeli je susret odigrao i hrvatski stoper Mario Maloča.

Nakon 12 kola Fürth ima 20 bodova i na trećoj je poziciji.

Novi poraz Bilića

Al-Ittihad ne bilježi dobre rezultate u prvenstvu Saudijske Arabije ni nakon dolaska Slavena Bilića. U trećoj utakmici na klupi ovog kluba Bilić je upisao drugi poraz, a uz njih ima i jedan remi. Bolji od njega jučer je bio Al-Raed rezultatom 1:2.

Al-Ittihad tako je nakon osam kola prikovan za dno ljestvice sa samo dva osvojena boda.

Prvi pogodak Jedvaja

Bayer Leverkusen je u srijedu na sjajan način osigurao plasman u osminu finala njemačkog Kupa. S visokih 0:5 svladali su Borussiu Monchengladbach. U 15. minuti utakmice za goste je u igru zbog ozljede Dragovića ušao Tin Jedvaj, a hrvatski branič u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela zabio je drugi pogodak na utakmici.

Za njega je to prvi pogodak u dresu Bayer Leverkusena ove sezone, četvrti ukupno.

Krznarić strijelac u porazu Lafnitza

Austrijski drugoligaš Lafnitz u srijedu je ispao iz austrijskog Kupa. Bolji je u osmini finala bio prvoligaš St.Polten koji je slavio rezultatom 2:3. Za domaće je do 84. minute igrao hrvatski nogometaš Josip Krznarić koji je u 63. minuti bio strijelac prvog pogotka svoje ekipe.

Krznariću je ovo treći pogodak ove sezone, dva ima u drugoj austrijskoj ligi.

Baša i Lendrić strijelci u remiju

Slovenski prvak Olimpija plasirala se u polufinale Kupa. Nakon pobjede od 0:5 u prvom susretu, momčadi iz Ljubljane remi u uzvratu 1:1 s Koperom bio je i više nego dovoljan za prolazak dalje. Koper kojeg vodi hrvatski trener Damir Milinović poveo je u 48. minuti pogotkom hrvatskog nogometaša, Edija Baše. Remi domaćima u 60. minuti donio je hrvatski napadač Ivan Lendrić.