Naši Vani: Pogodak Bojića, asistencija Radića; vrijedne pobjede Bišćana i Burića (VIDEO)

nkolimpija.si

U današnjim susretima, pogodak je osim Marija Mandžukića postigao samo Filip Bojić u Luksemburgu, dok je asistenciju u Sloveniji upisao Dražen Radić. Treneri su bili prilično uspješni, pobjede su upisali Ivan Leko, Igor Bišćan, Nenad Bjelica i Damir Burić, dok je poražen samo Stipe Balajić, i to baš protiv Bišćana.

Pogodak Bojića

U 12. kolu luksembuškog prvenstva zanimljiv su susret odigrali Jeunesse Esch i UT Petange. Utakmica je završena rezultatom 3-3, a za goste je drugi pogodak postigao naš nogometaš Filip Bojić, kojem je to drugi pogodak ove sezone. Njegov UT Petange nakon 12 odigranih utakmica ima 15 bodova i nalazi se na devetoj poziciji.

Asistencija Radića

Rudar iz Velenja slavio je na gostovanju kod Aluminija rezultatom 0-2 danas. Drugi pogodak gosti su postigli u 89. minuti, strijelac je bio kao i kod prvog pogotka Mary, na asistenciju našeg Dražena Radića, koji je u 74. minuti ušao u igru. Osim Radića, za Rudar je igrao i Josip Tomašević, koji je odigrao cijeli susret. Za Aluminij je cijeli susret odigrao Sanin Muminović, dok je s klupe ušao Edi Horvat.

Preokret Leke za novu pobjedu

U 16. kolu belgijskog prvenstva, novu tešku pobjedu upisao je Ivan Leko i njegov Club Brugge. Aktualni belgijski prvak slavio je rezultatom 3-2, iako su u dva navrata imali gol zaostatka. Do pobjede je domaća momčad stigla pogocima u posljednjih deset minuta, najprije je Wesley izjednačio na 2-2 u 80. minuti, da bi za 3-2 u 87. zabio Limbombe.

Bišćan bolji od Balajića

U pretposljednjoj utakmici 17. kola slovenske Prve Lige, susrela su se dva hrvatska trenera. Igor Bišćan i Olimpija na jednoj, te Stipe Balajić i Krško na drugoj strani. Pobjedu je odnijela domaća momča minimalnim rezultatom 1-0. Za Olimpiju su cijeli susret odigrali naši Dino Štiglec, Dario Čanađija i Tomislav Tomić, dok su Danijel Miškić i Leon Benko ušli s klupe u drugom dijelu. Kod gostiju su cijeli susret odigrali Josip Balić i Tonći Mujan, Mario Jurina zamijenjen je u 84., dok je Nikola Mandić odigrao posljednjih 25 minuta. Nakon 17 kola Olimpija se vratila na prvu poziciju zahvaljujući kiksu Maribora, pa sada obe ekipe imaju po 40 bodova. Krško je osmo sa 16 bodova.

Napokon pobjeda Bjelice

Nakon pet uazstopnih prvenstvenih utakmica bez pobjede, odnosno četiri remija i jednog poraza, Nenad Bjelica i njegov Lech konačno su upisali pobjedu. Na svom su terenu rezultatom 2-1 svladali Plock u utakmici 17. kola. Lech ima 28 bodova i trenutno zauzima četvrtu poziciju prvenstva.

Visoka pobjeda Burića

Sjajnu utakmicu odigrala je momčad Damira Burića danas. Njegov Greuther Fürth pobijedio je osmoplasirani St.Pauli s visokih 4-0. Cijeli susret za Fürth je odigrao i naš stoper Mario Maloča. Burićeva momčad sada ima 14 bodova i nalazi se i dalje na 17. poziciji, ali su se znatno približili ekipama ispred njih.